Niedziela, 17 styczeń 2021, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
-7°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-11°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 2
Clouds
-6°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-7°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-6°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-6°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 73
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.10.2019, 21:33 | czytano: 2581

Hala w Podszklu musi poczekać

Gmina Czarny Dunajec nie planuje na razie przystępować do budowy hali sportowej i boiska wielofunkcyjnego przy Szkolne Podstawowej w Podszklu.

- W tej chwili dzieci oraz młodzież, jak również mieszkańcy, korzystają tylko z trawiastego boiska, które często nie nadaje się do użytku. Boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią i hala sportowa będą wielką korzyścią zarówno dla szkolnych dzieci, jak i mieszkańców wsi. Prawie wszystkie miejscowości na terenie gminy mają możliwość korzystania z takich obiektów, więc najwyższy czas, aby umożliwić sportowy rozwój zwłaszcza najmłodszym mieszkańcom naszej miejscowości - przekonuje radna z Podszkla Lucyna Hosaniak, która zwróciła się do wójta Marcina Ratułowskiego, aby w budżecie na 2020 rok zabezpieczył pieniądze na zaprojektowanie hali i boiska w jej miejscowości.

Niestety, prace projektowe w przyszłym roku się nie rozpoczną. Kierownik Referatu Budownictwa w Urzędzie Gminy w Czarnym Dunajcu odpowiedział, że gminę czekają zwiększone wydatki na szkolnictwo. - W budżecie gminy nie będzie możliwe zabezpieczenie środków na projektowanie - poinformował Krzysztof Kowalczyk. Koszt takiego projektu gmina szacuje na ok. 160 tys. zł.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Orawiok Stopek18:48, 30 października 2019
Wójt tak należy pisać .
Orawiok18:47, 30 października 2019
Koniec coraz bliżej tak gospodarują .
zeb13:23, 30 października 2019
Szkoła na 20cioro dzieci i Hala i boisko wielofunkcyjne to się nazywa gospodarność!
moniknt@poczta.fm07:52, 30 października 2019
No cóż. Podszkle nie po raz pierwszy musi na coś czekać.... W zasadzie to juz powinno sie do tego przyzwyczaić. Tylko ile tak jeszcze można?? Wszędzie sie da, tylko nie tu. Znowu na cenzurowanym..... A co tam, w końcu Podszklańskie dzieci to wiejski dzieci, nie muszą mieć Orlika wystarczy im błotniste boisko. W końcu lepiej dołożyć do OSP. Będzie to bardziej efektywnie wydany pieniądz...
Tylko Panie Wujcie to chyba nie tak ma wyglądać!!!!!!
aha06:52, 30 października 2019
Pierwsze mówili że trzeba wybudować oczyszczalnie ścieków w Piekielniku za 27 milionów. Pieniędzy nie ma ale wybudują! Bierze się 2 miliony pożyczki na bieżące wydatki i zakłada nowy referat a pieniędzy nie ma. Chyba to wszystko skończy się bankructwem i zarządem komisarycznym jak miasto Czarny Dunajec w 1934 roku.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy restauracje powinny przyjmować klientów pomimo pandemii?

tak
tak, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego
nie, w czasie pandemii powinny pozostać zamknięte
nie mam zdania, ale ja się nie wybieram

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij