Poniedziałek, 06 lipiec 2020, Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Nowy Targ i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
22°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
22°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 77
Clouds
23°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.11.2019, 08:40 | czytano: 5274

Czarny Dunajec obawia się korków

Arch. Podhale24.pl

Problem korków na drodze wojewódzkiej od Czarnego Dunajca, przez Podczerwone, Koniówkę i Chochołów, będzie się pogłębiał. Wójt Marcin Ratułowski i apeluje o zgodę i współpracę, by nie zaprzepaścić szansy jak w przypadku obwodnicy Chochołowa. Jego zdaniem, o przebiegu obwodnicy nie powinni decydować mieszkańcy, ale przede wszystkim specjaliści.

Podczas sesji Rady Gminy w Czarnym Dunajcu wójt przypomniał, że planowana dwupasmówka dojdzie do Nowego Targu. Stąd kierowcy rozjadą się w różne strony, dlatego wzrośnie też ruch w Czarnym Dunajcu, którędy prowadzi alternatywna droga do Kościeliska i Zakopanego. Dlatego mieszkańcy tych miejscowości nie będą mogli spokojnie żyć i będą wnioskować o budowę obwodnicy. - Ale kiedy była możliwość budowy obwodnicy Chochołowa, to została zaprzepaszczona. Dlatego ci mieszkańcy, którzy mieli zastrzeżenia do kolejnych wariantów przebiegu obwodnicy, będą cierpieć. Niestety, obecni szybkiego remedium na ten problem nie ma – stwierdził.

- Musi być jedność wszystkich sołectw. Nie może być takiej sytuacji, jaka miała miejsce za mojego poprzednika, że koncepcje przebiegu obwodnicy zmieniają się jak rękawiczki w zimie. Było ich chyba z 19. Efektem tego jest to, że obwodnicy nie ma tam, gdzie jest potrzebna. I spodziewam się, że korki będą sięgać Rynku w Czarnym Dunajcu aż od Kościeliska - dodał.

Zdaniem wójta, cała gmina, nie tylko Chochołów, potrzebuje kompleksowego rozwiązania komunikacyjnego i obwodnicy, żeby rozładować ruch samochodowy, który skieruje się w stronę gminy Czarny Dunajec po powstaniu zachodniej obwodnicy Podhala. Już dziś, jak mówił, szczególnie w okresach sezonu turystycznego korki stają się codziennym problemem w zachodniej części gminy, jak również w Czarnym Dunajcu, przez który samochody przeciskają się najmniejszymi uliczkami, żeby ominąć korki na drodze wojewódzkiej.

- W przyszłym roku będziemy się poważnie starać, żeby było jasne stanowisko gminy i sołectw, że my chcemy projektować - mówił na sesji Rady Gminy Czarny Dunajec. Jak podkreślał, prawda jest taka, że to specjaliści powinni projektować przebieg obwodnicy gminy Czarny Dunajec, a nie mieszkańcy, jak to było dotychczas. Odnosząc się do problemu z ustaleniem przebiegu obwodnicy Chochołowa, gdzie mieszkańcy nie mogli porozumieć się w sprawie, podkreślał, że zmarnowane tam zostało przez to 60 mln zł. Marcin Ratułowski uważa, że w sprawie przebiegu obwodnicy tej miejscowości powinna się wypowiedzieć ostatecznie Rada Gminy Czarny Dunajec, a nie mieszkańcy, i zdecydować „twardą ręką”, po której stronie powinna być projektowana obwodnica. - Nie chcę wpaść w pułapkę, w jaką wpadł mój poprzednik, żeby słuchać wielu ludzi, słuchać ich tupania - mówił. - Rada gminy i wójt muszą mówić jednym zdaniem w tym temacie, bo problem będzie coraz większy – dodał.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Poldek14:16, 4 listopada 2019
A kiedy Panie Wójcie będzie remont drogi z Czarnego Dunajca do Podczerwonego? Można stracic zawieszenie
My16:27, 3 listopada 2019
mają decydować o naszych miejsowościach i własnościach ?to niech pokierują obwodnice przez miejscowośc wójta i jego dobra bedzie im łatwiej zacząć
Marek04:25, 3 listopada 2019
Ale po co to szczypanie mój poprzednik, a ty idealny jesteś no popatrz gwiazda Podhala
Ciekawe19:17, 2 listopada 2019
Co to za obwodnica która dzieli wioskę na połowę. Koniówka, podobnie jak Podczerwone jest za obwodnicą zaczynającą się w Czarnym Dunajcu. Taka opcja ma sens.
Czy wójt myśli że jak zbuduje obwodnicę Chochołowa to w Czarnym Dunajcu nie będzie korków? Otóż będą i to nie takie jak teraz.
Wojtek19:15, 2 listopada 2019
do Oko,specjaliści o których myślał Pan Wójt to nie jego rada gminy,często bardzo mierna,lecz fachowcy i wykształceni ludzie,architekci wojewódzcy..
Stanley Staywsiok18:03, 2 listopada 2019
No w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy, jakby słuchać mieszkańców to w połowie wiosek w gminie nie byłoby chodników do tej pory
oko17:55, 2 listopada 2019
Do Wojtek ..."o przebiegu obwodnicy powinni decydować specjaliści",a nie egoistyczni górale. przeczytaj dalej według wójta specjaliści to Rada Gminy w której wójt ma większość.
jan z czornego dunajca17:34, 2 listopada 2019
Poczekamy do wyborów i czy to rada będzie też wybierać wójta. Po to jest się wójtem żeby znaleźć rozwiązanie,Za to płacimy Wójtowi pensję żeby pracował a nie wymyślał cuda.Rozwiązań jest wiele ale trzeba pomyśleć a nie krzyczeć.A na poprzednika proszę nie nadawać gdyż tylko on podjął się tego tematu i chwała mu za to.
Wojtek11:23, 2 listopada 2019
Bardzo mądry głos Pana Wójta,że "o przebiegu obwodnicy powinni decydować specjaliści",a nie egoistyczni górale.
jo10:56, 2 listopada 2019
na podhalu panuje jedna zasada " róbcię drogę ale nie po moim " ! i tego trzeba się trzymać .
Parafianin09:59, 2 listopada 2019
Koniówka z Chochołowem nie życzyli sobie obwodnicy to dlaczego teraz robią cyrk? Garstka gazdów szkodzi dobru ogółu ....więcej takich i w całym kraju nie zrobią nic ,to jest specyficzna społeczność ,,nie bo nie i koniec,, wójt na pewno sam sobie z tym nie poradzi.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij