Czwartek, 12 grudzień 2019, Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-0°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 96
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 98
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dostateczna
15.11.2019, 12:15 | czytano: 9401

Film ku przestrodze. To się dzieje, gdy jedziemy za szybko (video)

Fot. YouTube

Nowotarska policja opublikowała film z wypadku, do którego doszło przed paroma dniami w Podczerwonem (gmina Czarny Dunajec).

- Nadmierna prędkość to główna przyczyna zdarzeń drogowych - mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Przekonała się o tym we wtorek w południe kierująca samochodem osobowym marki Renault, która nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze. Kobieta w miejscowości Podczerwone na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni, następnie na chodnik, uderzyła w ogrodzenie i dachowała na terenie przyległej posesji. O mały włos nie doszło do zderzenie na pojazdem nadjeżdżającym z naprzeciwka. Całe szczęście, że w tamtej chwili nikt nie szedł chodnikiem i nikogo nie było na podwórku.Świadkowie ruszyli z pomocą, wezwano pomoc. Poszkodowana z pojazdu wyszła o własnych siłach (jechała sama). Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Kierująca była trzeźwa. Z urazem głowy została przewieziona do szpitala. Na szczęście obrażenia jakie odniosła okazały się niegroźne. Na miejscu czynności wykonywali nowotarskiej drogówki oraz strażacy z OSP Podczerwone oraz JRG Nowy Targ.

Źródło: KPP Nowy Trag, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
didi23:04, 16 listopada 2019
Do niedostosowanie: zapewne masz rację bo zaraz za miejscem wypadku (od strony którą jechała) jest ostry zakręt - czego na filmiku nie widać.
rotownik09:51, 16 listopada 2019
Miałem podobny przypadek kiedy pi... ł zbiornik paliwa.
Obserwator07:54, 16 listopada 2019
do @ Czytelnik, nawet dzieci w podstawówce wiedzą, że udzielanie pomocy to w pierwszej kolejności bezpieczeństwo własne, później pomoc. Poczytaj Waść i nie pisz głupot
niedostosowanie19:10, 15 listopada 2019
Znając życie niedostosowana prędkości czyli za bardzo zwolniła - jak się przyhamuje na łuku drogi to się z niego wypada.
do Czytelnik16:57, 15 listopada 2019
zostaw sobie czytanie bo pisanie i logika są Ci obce
com14:11, 15 listopada 2019
do Czytelnik: A co, mieli wlecieć od razu na drogę i wpakować się pod jakiś innych samochód który mógł nią jechać? Przy jakiejkolwiek pomocy pierwszym warunkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie żeby nie było więcej poszkodowanych/ofiar.
Czytelnik13:40, 15 listopada 2019
Ciężko to nazwać "ruszenie na pomoc". Szli sobie jak na spacer. Ale ważne, że się w ogóle ruszyli. Bo przy obecnej znieczulicy w naszym państwie to i tak wielkie brawa!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij