Chaos i tandeta na Krupówkach. Kolejna próba uporządkowania handlu na deptaku - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Zakopane
Clouds
16°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
16.06.2009, 09:35 | czytano: 1013

Chaos i tandeta na Krupówkach. Kolejna próba uporządkowania handlu na deptaku

ZAKOPANE. Czy na Krupówkach pies nadal będzie zbierać na kiełbasę, a niechlujny sprzedawca oferować towar z ręki? Nie ma przepisów, które pozwoliłyby uporządkować handel na deptaku. Ale właściciele posesji przy Krupówkach i władze miasta chcą wspólnie poprawić jego wizerunek.

zdj. Tomasz Krzyściak/www.tomasz-krzysciak.pl
zdj. Tomasz Krzyściak/www.tomasz-krzysciak.pl
Na Krupówkach jest wszystko. Od zwierząt żywych i gumowych, czy pluszowych, po sznurówki, korale i peruki, a nawet stoisko z "tatuażami". Do tego głośna muzyka dobiegająca z każdej niemal strony. W sezonie zakopiańczycy omijają Krupówki szerokim łukiem.

Jakiś czas temu udało się uporządkować - przynajmniej pod względem estetycznym - sprawę stoisk "oscypkowych". Projektuje je jeden architekt. Wyglądem nawiązują do tradycyjnego góralskiego fasiąga.

Osoba, która chce legalnie sprzedawać towar na takim straganie lub prowadzić inną działalność, musi posiadać zezwolenie na zajmowanie pasa drogowego. Obnoszący towar, sprzedają go nielegalnie. Jednak dopóki sprzedawca nie zostanie przyłapany przez straż miejską na gorącym uczynku, pozostaje bezkarny.

- Nie ma ustawy, która pozwoliłaby miastu na stworzenie odpowiednich przepisów określających zasady handlu na Krupówkach, ani możliwości egzekucji łamania przepisów - tłumaczy wiceburmistrz Zakopanego, Wojciech Solik. - Miasto nie chce wyrzucić legalnie handlujących, ale skierować ich na targ pod Gubałówkę. Tamten klimat bardzo podoba się turystom, także z zagranicy. Cudzoziemiec próbuje tam oscypka, zagryza ogórkiem i kupuje kożuch. I to mu się podoba. A na Krupówkach zostawmy handel przez duże "H" i kawiarniane ogródki.

W najbliższym czasie magistrat ma zorganizować spotkanie z właścicielami posesji na Krupówkach, by wspólnie omówić ten problem.

Więcej: Dziennik Polski

Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
osioł14:12, 16 czerwca 2009
padnie temu psu''od kiełbasy''isc na zasiłek i jeszcze jedno prosze nienazywac ''darcia skóry''duzym H
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas