Poniedziałek, 13 lipiec 2020, Imieniny: Irwina, Margarety, Sary
Szczawnica i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Rain
10°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.12.2019, 10:40 | czytano: 3016

Konflikt w rabczańskiej radzie miejskiej

Fot. Piotr Kuczaj

Dwóch radnych, na znak protestu, opuściło salę obrad podczas sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju. Poszło o zmiany nad statutem i odwołanie przewodniczącego.

Część radnych miała zastrzeżenia do pracy przewodniczącego Komisji Statutowej o przeciągające się prace nad treścią nowego statutu miasta. "W obecnym składzie komisja pracuje bardzo powoli, a zważywszy na pilną potrzebę dostosowania naszego Statutu do przepisów ustawy, komisja powinna pracować znacznie szybciej" - napisali w uzasadnieniu, składając jednocześnie wniosek o poszerzenie składu komisji oraz wybranie nowego przewodniczącego.

Z tego też powodu na ostatniej sesji rady doszło do kłótni między radnymi. Przewodniczący Dariusz Krzysztof i radna Aleksandra Koper złożyli rezygnacje z pracy w niej. Jej przewodniczący twierdzi, że to nagonka na jego osobę. Jak tłumaczył, prace nad statutem trwają, a jego projekt będzie gotowy na grudzień.

To jednak nie przekonało większości radnych. W ich opinii, radny Dariusz Krzysztof nie wywiązywał się w pełni z powierzonych mu obowiązków. Przekonywali, że konieczne zmiany w statucie, nad którymi od dłuższego czasu pracuje komisja, powinny być wprowadzone już dawno temu, jeszcze w poprzedniej kadencji. Stąd pilna potrzeba przyspieszenia prac.

Ostatecznie doszło do kłótni, w wyniku której radni Krzysztof i Koper wyszli z obrad i do końca sesji już nie wrócili. - To jest cyrk! - mówiła radna podniesionym głosem. - To jarmark - odpowiadał wzburzony przewodniczący rady Józef Skowron.

W głosowaniu, radni wybrali do Komisji Statutowej czterech nowych członków - Małgorzatę Hoim, Józefę Śmietanę, Rafała Wójtowicza i Piotra Ptaka, który został jej nowym przewodniczącym.

Prace nad statutem mają przyspieszyć.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Obserw.20:26, 2 grudnia 2019
Nowo wybrani to tak pracowici, że hoho ( z lat ub.), zwłaszcza 2 os, a pozostałe 2 os., no cóż, pod "dyktando". Ogólnie zadziwia fakt, że te 4 os. są z jednej "opcji". Ogólnie, obecna atmosfera w Radzie, to nie tylko cyrk/jarmark, ale bu...l na kółkach, wstyd i hańba. Jeżeli przewodniczący nie panuje nad tym i nad sobą, powinien odejść z kulturą.
zdegustowana16:29, 2 grudnia 2019
W Radzie trzeba pracować a nie tylko brać dietę .Dariusz Krzysztof brał jako przewodniczący co miesiąc pieniądze za to, że pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Statutowej Ale komisji prawie wale nie zwoływał. Chyba przeliczył się ze swoją kompetencją, bo przecież to nie to co robienie kapci.
a miało być tak pięknie15:41, 2 grudnia 2019
cyrk na jarmarku na terenie rabczańskiego "bangladeszu"...heheh
spostrzegawczy13:52, 2 grudnia 2019
P. Ewo i P . Robercie wróćcie ratować Rabkę przed potencjałem! Prosimy o referendum!
p12:28, 2 grudnia 2019
chcieliście mieć kabaret , to go macie.Kto to wybiera do rady miasta ludzi bez wiedzy życiowej i bez wykształcenia i żąda aby coś tam robili - jak oni nic nie potrafią ...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij