Sobota, 30 maj 2020, Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Szczawnica i okolice
Rain
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 57
Rain
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 57
Rain
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 57
Rain
11°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 90
Rain
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 90
Rain
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 57
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.12.2019, 13:00 | czytano: 2504

Powiat wspiera uzdrowisko w walce o przystanek przy drodze ekspresowej S7

Rada Powiatu Nowotarskiego podjęła rezolucję w sprawie przywrócenia przystanku autobusowego Chabówce.

Oddanie do użytku nowego odcinka drogi ekspresowej S7 tzw. „zakopianki” spowodowało, iż w Chabówce przestały zatrzymywać się autobusy jadące w kierunku Krakowa i Zakopanego. Przewoźnicy obsługujący linię autobusową Kraków - Zakopane zaczęli usuwać z rozkładów jazdy przystanek w tej miejscowości.

„Opisana powyżej sytuacja stanowi ogromne utrudnienie dla okolicznych mieszkańców, którzy poczuli się wykluczeni komunikacyjnie gdyż zostali pozbawieni możliwości dojazdu do pracy, na studia i do szkół zarówno w kierunku Krakowa jak też Zakopanego. To również znaczące utrudnienie dla turystów licznie przybywających do Rabki – Zdroju i okolicznych miejscowości” - napisali w podjętej rezolucji radni powiatowi.

Rada Powiatu Nowotarskiego zaapelowała w niej o podjęcie działań zmierzających do ustalenia nowej dogodnej dla nich lokalizacji przystanku w Chabówce, jednocześnie udzieliła poparcia burmistrzowi Rabki - Zdroju w staraniach podejmowanych w tym celu.

Rezolucja została skierowana do: Marszałka Województwa Małopolskiego, Wojewody Małopolskiego, parlamentarzystów z terenu Podhala, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie i radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego z terenu Podhala.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Bruner07:17, 4 grudnia 2019
@j23
Lecz się na nogi.
j2320:13, 3 grudnia 2019
podegrodzie załatwi tylko niech się położy na nowej drodze
Zgred07:32, 3 grudnia 2019
Droga ekspresowa kończy się na węźle Zabornia. Dalej, w stronę Nowego targu jest to droga główna.
Loko01:29, 3 grudnia 2019
Sa dozwolone przystanki na drogach kategorii S, tylko nie sa to standardowe zatoki, tylko albo sa na wezlach poza glownym ciagiem albo maja specjalne zatoki z pasem wlaczenia do rozpedzania sie i odseparowane zeby piesii nie mieli dostepu do pasow glownych. Na innych trasach w Polsce takie wystepuja.

Wracajac do Zakopianki to w Chabowce mozna bardzo latwo zrobic przystanki na rondach. Autobus zjedzie na rondo i na drugim moze zawrocic. Gorzej bedzie ze Skomielna bo tam miejsca nie ma za bardzo.
bat na głupotę19:52, 2 grudnia 2019
Zebrało się stado filozofów...W Pcimiu nie ma przystanku na zjeździe i wyjeździe?W Strozy też nie ma?Widać sleptoki jak obserwujecie drogę,but do spodu i wio byle do przodu...
Rabczanin19:30, 2 grudnia 2019
Przystanek jest potrzebny. Co z tego, że mamy drogę o większej przepustowości, jeśli więcej osób musi się teraz przesiąść do samochodów. Więcej ludzi w autobusach to mniejsze korki, wszyscy skorzystają. A bus z Rabki do Krakowa mógłby teraz wrócić na trasę przez Chabówkę, skoro nie ma konkurencji w postaci przystanku na wiadukcie.
...17:06, 2 grudnia 2019
Ten przystanek jest po prostu potrzebny! Czy to jest droga szybkiego ruchu czy nie przystanek musi być bo odcina Rabkę i okolice od świata. Przewoźnik nie ma tu nic do gadania. Jak nie chce stawać po przystankach to niech zmieni trasę.
pragma16:45, 2 grudnia 2019
A smog, bezpieczeństwo itd to gdzie, trzeba to rozwiazac inaczej a nie mowic o kuriozalnych przystankach na drogach typu S lub moze nawet AUTOSTRADACH !!!
fk16:30, 2 grudnia 2019
Ludzie! Na drogach ekspresowych i autostradach nie ma zatoczek i przystanków autobusowych.Czy to tak trudno zrozumieć?. Jeżeli jest zapotrzebowanie to jakiś przedsiębiorca uruchomi linię "stara zakopianką". Trudno zmuszać autobus jadący z Nowego Targu lub Zakopanego aby zjeżdżał z drogi szybkiego ruchu po to żeby zabrać 2 osoby z Rabki a wszyscy jadący autobusem straca na tym 10-15 minut.
makumba14:49, 2 grudnia 2019
To jest droga szybkiego ruchu, nie może tam być przystanków. Gdyby opłacało się przewoźnikom zjechać z ekspresówki do poprzedniej drogi aby zabrać pasażerów to tak by robili.
korzystający z przystanku13:46, 2 grudnia 2019
A gdzie byli radni Rabczańscy na etapie projektowania nowej zakopianki
RK13:39, 2 grudnia 2019
Za jakiś czas dotyczyć będzie to samo Skomielnej Białej, Krzeczowa i Tenczyna więc trzeba będzie przeprojektować S7 na pierwszą w kraju ekspresówkę z zatokami autobusowymi.
Obiektywny13:22, 2 grudnia 2019
Tak przystanki, światła, ronda i jeszcze pozwolić zaprzęgom konnym dojeżdżać do okolicznych pól.
Nowotarżanin13:20, 2 grudnia 2019
Ludzie! Opamiętajcie się. Przecież przewoźnicy działają na zasadach ekonomi. Jeżeli im się nie opłaci finansowo stawać na jakiś przystankach to ich prawo. Przecież jak będą mieć ci przewoźnicy ewentualne kłopoty finansowe to nikt im nawet złotówki nie dołoży na zasadach że ich szkoda. Trzeba szukać innego rozwiązania. Może budowę nowego dworca autobusowego zaraz przy drodze ekspresowej w Rabce.?
k13:17, 2 grudnia 2019
Walka to chyba złe słowo. Płacimy podatki i mamy chcemy mieć wpływ na jakość naszego życia. Jest potrzebny przystanek. Ma być. Koniec kropka. Z woli podatnika i bez walki.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij