Piątek, 28 luty 2020, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Jabłonka i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-0°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-0°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-0°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
26.12.2019, 15:47 | czytano: 2766

Przejęcie drogi w Morawczynie - jest odpowiedź powiatu

Starostwo Powiatowe w Nowym Targu nie jest skłonne przejąć na własność drogi przez Morawczynę i przekwalifikować jej na powiatową. Zabiegają o to mieszkańcy, ale bezskutecznie.

Trzykilometrowa droga łączy drogi powiatowe: Ludźmierz-Pyzówka i Długopole-Pieniążkowice. Na zebraniu wiejskim wszyscy mieszkańcy jednogłośnie opowiedzieli się za przekazaniem jej powiatowi. W grudniu sprawę analizował Zarząd Powiatu Nowotarskiego. W odpowiedzi przekazanej radnej Józefie Guziak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu stwierdził, że ze względu na aktualny stan techniczny drogi, powiat jej nie przejmie, bo musiałby wydać duże pieniądze na jej remont, a nie ma na to powiat pieniędzy.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Bywalec13:52, 27 grudnia 2019
@Jjj
A co lepiej jeździć po dziurawej drodze niż starać się o lepszą?
Jjj10:47, 27 grudnia 2019
Cepry i orawioki nie jeździć przez Morawczyna jak tak źle.
Bywalec09:45, 27 grudnia 2019
W każdą zimę jest problem z drogą przez Morawczynę bo jest słabo odśnieżona w porównaniu do innych dróg bardziej wyjeżdżona przez auta niż odśnieżona. A poza tym droga przez "hawierkę" jest zamykana przy większych śniegach
#hardcore23:49, 26 grudnia 2019
Nie bez powodu Morawczyne Meksykiem nazywano.
halny22:22, 26 grudnia 2019
@Sołtys
Te sołtys,tonaż cieżarówek sprawdzasz na palec tak jak kiedyś milicjanci mierzyli prędkość?
Partyzant21:32, 26 grudnia 2019
Chciałbym zaznaczyć, że w Morawczynie, gdzie ruch jest w zasadzie znikomy są przynajmniej chodniki. W lasku i trudnym, gdzie ruch jest nie porównywanie wiekszy, ciężarówki Typu Tir i nie tir zrobiły sobie autostradę do Klikuszowej. Gdzy następnym razem będziecie narzekać na stan drogi w Morawczynie pomyślcie o Lasku i Trytum...przejda wam wszelkie żale.
Oburzony20:32, 26 grudnia 2019
Słusznie odpowiedział dyrektor PZD. W imię czego z pieniędzy powiatu czyli z moich podatków ma być robiona droga gminna? Skoro ją niszczą mieszkańcy ciągnąc drzewa na tartak to niech ją utrzymuje gmina z podatków morawczan . Swoją drogą dobrze jest mieć drogę powiatową bo powiat co jak co ale dba o swoje drogi.
Slotys19:22, 26 grudnia 2019
Jak sie wozi do tartaku przeładowanymi autami to droga jest jaka jest.
Teraz by madrale chcialy by miasto i wyremontowalo.
Na wies po rozum do miasta po pieniadze.
nie powiat a gmina16:53, 26 grudnia 2019
Mądra decyzja powiatu.Wszyscy teraz spychają swoje obowiązki na powiat.
Radni powiatowi powinni nie przyjmować wniosków mieszkańców znając
budżet powiatu !!!!
Andrzej15:55, 26 grudnia 2019
Ta droga przez Morawczyne to wogole drogi nie przypomina,nie dość że wąska że się minąć nie idzie to jeszcze brak poboczy a od strony Działu to dziura na dziurze że koła można urwać a żeby się minąć zwykła osobówką to trzeba do rowu wjeżdżać śmiech na sali niby 21 wiek a tam średniowiecze.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij