Sześciu zatrzymanych na skuterach w Gorcach. Wysokie mandaty - podhale24.pl
Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Rabka Zdrój
Clouds
13°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
12.02.2020, 14:25 | czytano: 15328

Sześciu zatrzymanych na skuterach w Gorcach. Wysokie mandaty

Pracownicy Gorczańskiego Parku Narodowego i Straży Granicznej zatrzymali w rejonie Turbacza sześciu mieszkańców okolic Nowego Targu na skuterach śnieżnych.

Jak podaje Karpacki Oddział Straży Granicznej, w sobotni wieczór sześciu zorganizowało wyjazd na skutery śnieżne. - Wjechali oni na teren Gorczańskiego Parku Narodowego w okolicach Turbacza, co stanowiło duże zagrożenie dla turystów pieszych i gorczańskiej przyrody - informuje straż graniczna. - Funkcjonariusze KOSG wspólnie ze strażnikami Gorczańskiego Parku Narodowego zatrzymali amatorów zimowej jazdy na terenach leśnych. Wszyscy sprawcy zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi.oprac. r/ zdj. Karpacki Oddział Straży Granicznej
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Wyrocznia03:23, 24 lutego 2020
Te skutery śnieżne fajna sprawa i nie miałbym nic przeciwko nim, ale niestety ryki ich silników umarłego by obudziły, a to już nie jest takie przyjemne dla tych, którzy udali się w góry żeby zakosztować ciszy i spokoju. Oczywiście za jazdę po parku narodowym wysoko karać.
poko14:38, 17 lutego 2020
@skuterowocrosowcy, ale masz płytkie myślenie. Że ktoś tam zrobił coś ujowego, to niby to ma być powód ty też możesz. Ja na przykład mam własną moralność, a nie jak ty. Nie muszę się rozglądać po otoczeniu w poszukiwaniu złych przykładów (właśnie, a czemu złych, a nie dobrych??) co kto robi, żeby wiedzieć co jest dobre, a co nie. Nie mówię więc np. że mogę ukraść, bo inni tez kradną. Bez sensu to jest myślenie takie. Na twoim przykładzie: że mogę hałasować, niszczyć cudzą własność, bo inni śmiecą i hałasują. Bez sensu masz myślenie i są to tylko i wyłącznie głupie usprawiedliwienia, nic więcej. Mnie takie coś nie przekonuje. Na tej zasadzie, to możesz robić wszystko, bo zawsze znajdzie się gdzieś ktoś, co robi podobnie, albo i jeszcze gorzej. Wszystko sobie ładnie usprawiedliwisz. A po co? Żeby nie musieć się zmienić, żeby dalej robić źle. Tak samo sie i złodzieje usprawiedliwiają. Np. taki zlodziej powie, ze politycy kradną więcej, wiec on taki zly (wg sibie samego) nie jest. Szkoda, że nie patrzysz na dobre przykłady i to z nimi nie porównujesz swojego wrednego zachowania. Ale wtedy trzeba by spojrzeć prawdzie w oczy, a to nie jest przyjemne. Więc okłamuj siebie dalej i usprawiedliwiaj. Ale pamiętaj, że nie każdy te twoje śmieszne usprawiedliwienia kupi.
polo14:18, 17 lutego 2020
Powinny być wprowadzone normy hałasu na terenach leśnych i jeśli pojazdy generują nadmierny hałas, to wysokie kary. Zresztą podobnie powinno być na innych terenach, nie tylko leśnych. Zakłócanie spokoju hałasami trzeba tępić, bo to zachowanie aspołeczne! Hałas ma zły wpływ na zdrowie i powoduje stres u ludzi, i u zwierząt. Nie może być czyjaś rozrywka ważniejsza od zdrowia innych!
elam14:14, 14 lutego 2020
mi przeszkadzają turyści na drogach. Tez nie zycze sobie ich na drogach i w mojej okolicy. I nie nie zyje z nich i bez nich nie umarłabym z głodu.
Piszecochce11:44, 14 lutego 2020
Karać mandatami i zabierać klucz. Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. Park Narodowy pod ochroną i tyle w temacie. Ktoś tego nie rozumie to zapraszam do poczytania przepisów. Chociaż wiadomo jak z czytaniem na Podhalu.
Olo10:09, 14 lutego 2020
A mnie na przykład bardziej wkurzają dziesątki samochodów nauki jazdy blokujących ulice miasta powosując dodatkowe korki i zanieczyszczenie powietrza i co ? I nic. Przecież to piece nas trują a nie samochody.
lb08:36, 14 lutego 2020
przede wszystkim powinno sie unormowac zapisy dotyczace rejestracji wszystkich pojazdow mechanicznych. wtedy myslec o nastepnych krokach. mi osobiscie same skutery nie przeszkadzaja, przeszkadzaja mi ich "szoferzy" ktorzy maja w zycii parki, tory np biegowkowe (przygotowane czyjąś PRACĄ i za PIENIĄDZE), ktorzy jezdza po pijaku, albo miajajac na pelnej lufie pieszych na styk.

a co do powyzszego - mozna trzebac jęzorem, mandaty sluszne, popieram i licze na wiecej. to jest zwykle prawo, tak samo sa zatrzymywani skiturowcy na babiej gorze, czy rowerzysci w rezerwatach (np. na trasie Borek-Turbacz). nasze spoleczenstwo nie jest specjalnie nauczone przestrzegac przepisow, raczej umie je obchodzic albo miec po prostu w d***. nie tedy droga.
Sportas21:57, 13 lutego 2020
ja tam lubię popatrzeć jak szaleją, a poza tym niczego nie niszczą bo jeżdżą po śniegu. Latem przeszkadzają wam motory i samochody a zimą skutery. TRAGEDIA !!!!!!!!!!!!!!!!
Jemen17:17, 13 lutego 2020
Cebularze idzcie przed Już telewizor bo się tego czytać nie da....niech jeżdżą i się bawią
do: Miki14:16, 13 lutego 2020
tyle na temat :) :) pozdrawiam
antyświatło13:24, 13 lutego 2020
Do skido
Wg ciebie pewnie 6 skuterowców tyle samo syfu robi co 6 turystów pieszych. Niestety dobrze ktoś napisał jesteście jak dzicz wypuszczona z klatki. Hałas spaliny i to w Parku no sorry ale jestem na NIE
Łukasz10:54, 13 lutego 2020
Powinni im zabrac kluczyki i akumlatory niech osly sprowadzaja na dol te zabawki po 50 tys zl
Jozek10:24, 13 lutego 2020
WYSOKA KARA 5000 tys zł i prawko na 3 miesiące to sie odechce jezdzić po Parku
KLOC09:35, 13 lutego 2020
Ciekawe jak tam z trzeźwością było ?....
Anka07:51, 13 lutego 2020
500 złotych to faktycznie nie wiele, ale jak takiego cymbała złapią po raz drugi, to sprawa może trafić do sądu, a tam bardziej zaboli. Brawo za akcje, najwyższa pora zrobić z tym dziadostwem porządek!
Miki07:28, 13 lutego 2020
Ciekawa dyskusja, tylko po co? Większość społeczności lokalnej nie akceptuje faktu istnienia uregulowań prawnych, jak to się mówi, prawo na Podhalu się nie przyjęło. Każdy robi co chce. Widać to na drogach, widać w sposobie parkowania, widać w budownictwie, widać w stosunkach międzyludzkich. A przecież niemal wszystko zostało uregulowane po to właśnie żeby nie było takich dennych dyskusji. Wystarczy stosować się do przepisów. Skoro wjazd na teren PARKU NARODOWEGO jest ZAKAZANY to się nie wjeżdża i nie ma o czym dyskutować. Trzeba zrozumieć że szczytem buractwa i chamstwa jest stawianie się ponad prawem, czyli ponad wszystkimi którzy je respektują.
...23:24, 12 lutego 2020
W tym kraju zawsze komuś coś będzie nie pasować, dajmy na to że jakby już był tor dla crossowców/quadowców, to znajdzie się jeden z drugim któremu będzie przeszkadzał odgłos silników i znowu problem. Najlepiej siedzieć w domu na *** przed telewizorem i narzekać na wszystko.
Idę piecem23:20, 12 lutego 2020
Montessa masz rację, park to park, jedni szanują drudzy nie, nie mniej jednak skoro sam jeździsz to jesteś hipokryta. I powinni się zabrać za trialowcow, bo to oni najczęściej wracają bokami do domu przynajmniej wstawieni, skuterem trochę gorzej.
Do bp23:13, 12 lutego 2020
Bp wkoncu cię poproszą żebyś się podporządkował całkowicie, oddał co masz i był wierny tym proszącym bezwzględnie to zrobisz to? Przestań być niewolnikiem i korzystaj z życia bo drugiej szansy nie będzie
Skidoo23:09, 12 lutego 2020
Do biedny, od mojej mamy się od*** a swoje zabawk kupuje sobie sam, widzisz ty nawet nie pomyślisz jak takie mieć a z paralotnia wyskakujesz, a pozatym chodząc w te góry nie pomyślisz że chodzisz po moim? I wnioskuje też że wszędzie poruszasz się rowerem bo nie hałasuje i nie smrodzi, rzeczywiście biedny jesteś
Skuterowocrosowy23:04, 12 lutego 2020
Wszystkich krytyków zapraszam pod moją bacowke w gorcach, to nie skuterowcy i crossy robią mi szkody, tylko piesi którzy myślą że wszystko im wolno, śmieci flaszki no stop spalone moje drewno, popisana bacówka o tak mogę wymienić duzo więcej, niestety większość z was i tak nie zrozumie że wszystko jest dla wszystkich, tylko z szacunkiem, wymagacie go a sami go nie okazujecie, druga sprawa to to że jeśli ktoś już wyjdzie z wynajętego kwadratu i pójdzie w góry to myśli że jest Panem świata, no niestety nie. A pozatym 5000 tys powinny wlepiać za wyrzuconego śmiecia bo rozkłada się ponad x lat, za darcie pijanej gęby bo słychać to przez 2 godziny a nie 3 minuty, chcesz ciszy a sam idziesz z głośnikiem, wymagasz bezpieczeństwa a sam jedziesz na rowerze 50kmh nie patrząc na nikogo. Masakra z wami. Co mam zrobić z kimś kto wejdzie do mojego lasu i pod moją bacówke? Do sądu odrazu? Zaraz ktoś powie żebym sobie ogrodził, park też niech sobie ogrodzą. Jeśli komuś przeszkadza skuter w górach sporadycznie, to niech się w góry nie wybiera,
Szary22:48, 12 lutego 2020
Do skidoo to lepiyj cobyś mie nie spotkoł w lesie.
Marcin21:33, 12 lutego 2020
I bardzo dobrze! Skutery śnieżne, quady i motory powinny być bezwzględnie karane wysokimi mandatami. Jedzie jeden z drugim i na nic nie patrzy.
Jeżdżą po cudzej własności jak i mojej jak po swojej.
......20:54, 12 lutego 2020
sprzedam las pod turbaczem 5 tys za ar. mam kilka takich a dojazdu do działki nie mogą zabronić;)
biedny20:43, 12 lutego 2020
@skidoo.Niech Ci może na lato mamusia parolotnię kupi.Nie smrodzi,nie hałasuje.Tylko duży problem pewnie będzie dla Ciebie, nie do przeskoczenia.Używając jej trzeba myśleć.
Zielony.19:22, 12 lutego 2020
Niech sobie po ogródku koło domu szaleje a jak nie ma gdzie szaleć to poco kupował skuter , pokazać się sąsiadowi że durak jest.
Bb18:32, 12 lutego 2020
Do skidoo. Wychowany człowiek proszony żeby milczeć zamilknie. Proszą żeby nie jeździć to po co się buntować? Niema gdzie po czym i koniec. Niestety twoje postscriptum sugeruje jak szanujesz zdanie ludzi i nie swoja własność. Oby Ciebie równie dobrze traktowano. Ps. Nie przeszkadza mi jak będziesz sobie jeździł pod kokoszkowem. Tam stworzyli raj dla dawców. Ewentualnie koło swojej haupy jak sąsiad niema nic do tego. Nie pij.
Montesa 300rr18:29, 12 lutego 2020
Do Ski doo...sam jeżdżę...ale masz dość terenów...polany pola...zgodzę się że Parki powinno sie szanować...na foto najnowszy Ski Doo Ekspert za około 75000...mandacik 5000 powinien być....troszkę by zabolało...
toja18:19, 12 lutego 2020
Karać, karać i jeszcze raz karać. Jak nie pomogą kary to rekwirować skutery.
normal17:54, 12 lutego 2020
Nareszcie, teraz brać się za tych na motorach itp co to niby do swojego lasu jeżdżą. A kary powinny być po 5 tysięcy i połowa z tego na rzecz parku a połowa dla strażników za dobrą robotę.
Aaa17:34, 12 lutego 2020
Zacznijcie zajmować się poważnymi sprawami....żadne zagrożenie
Terytorialny17:24, 12 lutego 2020
Sześć kilometrów niżej w stronę N.T rozpieprzaja krajobraz, ciężarówki wylewoją tysiące kubków betonu jakoś nikomu z zielonych oraz obrońcom przyrody to nie przeszkadza
H17:13, 12 lutego 2020
Straż graniczna czym się poruszała po parku! !?


Sam osobiście widziałem jesienią policjantów na motorach jak zapier. . . . . z okolic Turbacz
k16:49, 12 lutego 2020
Te mandaty to po 500 zł ?. Powiedzmy że ryzyko wliczone w cenę..
bok16:44, 12 lutego 2020
Jak mandaty to nikogo nie zatrzymywano. No ale teraz wszędzie piszą co ślina na język(palec) przyniesie
CO216:40, 12 lutego 2020
Zaostrzą kary wtedy jak się stanie tragedia...W czym jest problem,zeby zatrzymywać uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych na jakiś określony czas?
Adonis16:14, 12 lutego 2020
Brawo brawo brawo!Co tydzień takie akcje i kończyć z tymi pseudo turystami.Walic jak najwyzszymi sumami.Minalem taka ekipę ,niszczyli ślady na trasie na Turbacz.Zalosni,mali ludzie
Janosik16:11, 12 lutego 2020
Na biednych nie trafiło.
Mandat, że by był dotkliwy, musi być adekwatny do zarobków.
Skidoo15:29, 12 lutego 2020
A gdzie mamy jeździć jak nigdzie nie wolno i wszędzie wam przeszkadza?? Tylko piesi i narciarze są super a reszta to bandyci? Niestety wasza niechęć rodzi inna niechęć i stąd spięcia. Pozatym w każdym kraju mamy prawo śniegu a w pl nie. Narciarzowi wolno a mnie nie? Ps, dalej będę jeździł haha
asesor15:14, 12 lutego 2020
ta dzicz jak nie na crossach to na skuterach śnieżnych szaleje!Nowobogaccy nowotarscy!!Tępić to chamstwo wszelkimi sposobami!!!
śnieg i smog party program15:14, 12 lutego 2020
Wjazd skuterem śnieżnym na teren leśny to mandat w kwocie 500 zł. Nowe buty na skuter śnieżny to wydatek ok 800 zł. Wniosek jest taki że ci panowie pewnie się trochę pośmiali, i pojechali dalej.
p14:46, 12 lutego 2020
a skąd wie czy sześciu zorganizowało wyjazd na skutery śnieżne , a nie ośmiu zorganizowało ?
spostrzegawczy14:36, 12 lutego 2020
Co to znaczy wysokimi mandatami?
ja14:28, 12 lutego 2020
po ile dostali 500 zł ? śmiech na sali . Mandaty od 5000 zł w górę mogą coś zdziałać te 500 zł to jest jedno tankowanie skutera .
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas