"Przyjechał z Niemiec, a chodzi do sklepu na zakupy. Na pewno wszystkich zaraża koronawirusem" - podhale24.pl
Poniedziałek, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Zakopane
Clouds
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 68 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
16.03.2020, 18:00 | czytano: 48185

"Przyjechał z Niemiec, a chodzi do sklepu na zakupy. Na pewno wszystkich zaraża koronawirusem"

Na Podhalu odczuwalne jest zaniepokojenie związane z koronawirusem. Wiele osób obawia się, że zarazi się nim od osób, które w ostatnich dniach przyjechały np. z Włoch, Niemiec, Norwegii czy Wielkiej Brytanii. A prawie w każdej miejscowości są osoby, które wróciły ostatnio z pracy za granicą.

Fot. Jakub Wojtyczek
Fot. Jakub Wojtyczek
Przypomnijmy, iż w nocy z soboty na niedzielę, na mocy decyzji rządu, związanej z zagrożeniem koronawirusem, wprowadzone zostały ograniczenia dla osób wjeżdżających do Polski. Każdy, kto przekroczy granicę, kierowany jest na obowiązkową kwarantannę. Za jej zlekceważenie grozi grzywna w wysokości 5 tys. zł. A co z osobami, które "zdążyły" wrócić do Polski przed wejściem restrykcyjnych przepisów np. w sobotę lub w piątek? Oni nie zostali objęci z urzędu kwarantanną, tymczasem groźba, że mieli kontakt z nosicielami, jest podobna jak w przypadku tych, którzy przyjechali niedługo po nich. Szczególnie dotyczy to osób, które wróciły do kraju z regionów zagrożonych, w których ujawniono liczne przypadki zachorowań.

- W tym tygodniu możemy spodziewać się, że na Podhalu pojawi się koronawirus. Istnieje prawdopodobieństwo, że nosicielami będą osoby, które wróciły w ostatnich dniach z zagranicy, gdzie mogły mieć kontakt z zarażonymi – mówi anonimowo lekarz przyjmujący m.in. w Zakopanem, który zdecydował się od wtorku zamknąć gabinet.

W sanepidzie i na komendach policji dzwonią telefony z informacjami, że ktoś wrócił z zagranicy, z państwa, w którym panuje epidemia, a mimo to nie zaprzestał kontaktów z innymi, chodzi do sklepu itd. Podobne e-maile docierają i do naszej redakcji. Ludzie są wystraszeni i obawiają się kontaktu z takimi osobami. Asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu mówi, że takie telefony są, ale jest ich niewiele. Co policja robi z takimi zgłoszeniami?- Jeżeli jest zgłoszenie, każdorazowo jest sprawdzane i konsultowane z sanepidem. Decyzję o ewentualnym zastosowaniu kwarantanny podejmuje już sanepid – wyjaśnia.

Jolanta Bakalarz, kierownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu, jest zdania, że także ci, którzy wrócili wcześniej do Polski, w ubiegłym tygodniu, powinni być poddani domowej kwarantannie. - To bardzo ważne. Zalecamy, żeby takie osoby zostały w domach i ograniczyły swoje kontakty. Apelujemy o samokontrolę - mówi. Osoby te, jak podkreśla dyrektor nowotarskiego sanepidu, mogą zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu i otrzymać od niego zwolnienie lekarskie z pracy, jeśli go potrzebują.

Ale są też pozytywne przykłady. Pracownik budowlany, który w ubiegłym tygodniu wrócił z Norwegii, sam zarządził wobec siebie kwarantannę, gdyż – jak mówi – miał tam kontakt z wieloma osobami. Poprosił znajomych, żeby zawieźli mu na lotnisko jego samochód, po wylądowaniu udał się prosto do domu, nie kontaktując się ze znajomymi i krewnymi. Został w domu i nie wychodzi.

W Małopolsce, jak do tej pory, stwierdzono dwa przypadki zarażenia koronawirusem. Oba w Krakowie.r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Tomek18:53, 19 marca 2020
Zamkonoc granice na dobre ma racje
Absolutnie zamknąć granice09:41, 19 marca 2020
Zakazać wszystkich przylotów i przyjazdów z zagranicy... Kto gdzie mieszkał czy opracował - niech tam zostaje z kwarantanną czy bez - to0 jego sprawa...
Niektórzy twierdzą, że gdyby nie zaraza, ci ludzie nigdy by do Polski nie wrócili... A ja myślę, że tylko jak ryby w czasie powodzi szukają zatoczki bezpiecznej, a potem i taki wrócą gdzie byli...Przy tym my zapłacimy im bezrobocie, ZUS i leczenie. To nieładnie, dla nas którzy na to muszą narobić ! A więc jednym miód a drugim smród i pełne ręce roboty...Respiratory, maseczki i półtuski...szukajcie tam skąd przyjechaliście!
Przystojny16:38, 18 marca 2020
Trzeba ich sprzedawać na policję!!!! Niema nad czym się zastanawiać po co wogóle wracają, przecież tak tam dobrze ale niestety tutaj pracy nie dostaną bo jej nie będzie!!ZGŁASZAĆ WSZYSTKICH!!!! BEZ WYJĄTKU
xyz12:45, 18 marca 2020
zgadzam się, po co zjeżdżają taki "dobrobyt" za granicą mają przecież a teraz nagle wracają... i łażą jeszcze wlezie ci taki do sklepu i zdziwiony że pusto i pozamykane ...
Szcot12:38, 18 marca 2020
Jeszcze z Wielkiej Brytanii mają przelecieć .Tam jak wiadomo to już CORONAPARTY. .Już się znajomy z Orawy mnie pytał czy bary będą otware bo jak przyleca do Polski .Jak tak ma być to kwarantanna nic nie da.Ręce opadają
Zonzel08:49, 18 marca 2020
Przecież straż graniczna ma listę .... powinni dać ja sołtysom danej wioski i sołtys z kolegami powinien pilnować kto ma siedzieć w domu ...jak zobaczy cwaniaczka na ulicy to buch 5000 kary .

To byłoby najlepsze .
Jelen08:47, 18 marca 2020
Zaczynam budowę domu , niweluje sobie teren narazie ale od poniedziałku już 5 osób się zatrzymało przy mnie i pytali czy nie potrzebuje pracowników na budowę , gadali ze maja doświadczenie nabyte na mostach w Austrii , pytam ile za godzinę to gadali ze 15 zł na rękę i mogą działać od poniedziałku .

W sumie fajnie bo na na jesieni się pytałem to mi powiedzieli 30 zł za godz ...doprawdy inni ale tez Polacy ....teraz mam wybór wezmę tych po 15 zł .
Domator08:42, 18 marca 2020
Trwa będzie dobrZe w Polsce , tyle budowlańców bezrobotnych , wrócą stawki za godzinę 15 -18 zł bo każdy bedZia chciał coś robić .... a eurowi powiedzcie baj baj .
nogaty23:36, 17 marca 2020
Każdy w sobie nosi jakiegoś wirusa.Jaki następny będzie ,,modny,,? Bez paniki.
epo20:40, 17 marca 2020
Proponuje służbą zawitać pod markety budowlane na całym Podhalu i rozpocząć legitymowanie klientów , to się zaraz zobaczy jak zaczną ;...ć'' te wszystkie cwaniaczki co na kwarantannie powinni siedzieć.
Kasę może jakąś może zarobili , ale wielu rozumu ubyło.
Gal Anonim18:38, 17 marca 2020
Lol napisałeś: "Nie moge już słuchać tych ludzi to że se ktoś przyjechał z Niemiec lub Austrii itd. To nie znaczy ze jest zarażony już jeśli wjechali do polski". Masz jakąś urazę do Polski, że akurat jej nazwę napisałeś małą literą?
Janek17:41, 17 marca 2020
Zróbmy listę nazwisko miejscowość i kiedy wrócił
NIECH Wiedzą że ich obserwujemy to samookontola i odpowiedzialnosc! !!
Holota15:49, 17 marca 2020
Moja mama nie wróciła do kraju. Bo uważa że lepiej jak każdy zostanie tam gdzie jest. Trzeba mieć trochę nie tylko kultury i charakteru ale też i klasy.
k13:35, 17 marca 2020
Około 1000 osób z Podhala wróciło przed północą do Polski i nikt z nich nie jest objęty kwarantanną. Totalne nieporozumienie. Ludzie którzy tam mieszkają,pracują płacą podatki ,korzystają z socjalu itd. Jadą do Polski ? Po co?
oli12:16, 17 marca 2020
A w N.Targu w urzędzie pracy zatrzęsienie.Wszyscy gasarbajterzy zgłaszają się aby mieć ubezpieczenie.Szkoda,że ani złotówki nie dołożyli a leczyć się chcą.
klio12:11, 17 marca 2020
Ten co wrócił z zachodu,nie ma zamiaru sam chorować,a co tam ,niech wszyscy będą chorzy.Nie bójmy się zgłaszać takich,czy to sąsiad czy kolega.Jak nie dotrze do takiego apel o zostanie w domu, to lepiej takiego po kieszeni.Za 5 tys.nikt nas nie wyleczy ani życia nie wróci.
Szarak12:07, 17 marca 2020
@Lol
Pewnie pełen luz i zabawa, po co się wszystkim przejmować. Powiedz to Włochom i pewnie za jakiś czas Brytyjczykom.
zorientowana12:02, 17 marca 2020
Ciekawe dlaczego panie z Sanepidu w NT nie stosuja sie do zaleceń i nie zalecaja formalnej kwarantanny osobom , które wróciły z zagranicy-wydzwaniaja do lekarzy rodzinnych i proszą o wypisanie zwolnienia z pracy, bo panie nie sa skłonne wydac im zaswiadczenia o kwarantannie...jak tak dalej pójdzie, to szybko będziemy mieli tłumy chorych na Podhalu
kris11:22, 17 marca 2020
do SZUMILAS masz ograniczone myślenie , ja mam auto na DW i nie jestem z Wrocławia jest to auto firmowe , firma ma siedzibę we Wrocławiu a ja tam jestem raz w roku. Dużo ludzi ma mieszkanie w Szczawnicy i w Warszawie lub pochodzi z Warszawy , a mieszka na Podhalu i nie ma obowiązku przerejestrowywać auta...
załamany11:03, 17 marca 2020
Każdy cwaniak co ledwo zdążył przed północą wrócić z Austrii czy Norwegii powinien być pilnowany pod karą grzywny a oni po całym Spiszu ten syf rozwłóczą bo nie siedzą w domach. Mam nadzieję, że kara ich dosięgnie. Mogli tam siedzieć a nie przywozić nam to dziadostwo.
juchas11:01, 17 marca 2020
Najechali i przywiezli zaraze bezmuzgi imigranci zero odpowiedzialnosci
normalny10:58, 17 marca 2020
Przyjeżdża z wczasów delegacji - kwarantanna.
Przyjeżdża pracujący na zachodzie - zakaz wjazdu bo tam się zrobiło gorzej i trza płacić.
Czemu many płacić na ich leczenie ? a jak zarażą Polaków - na to jest ustawa karna.
Jak wybuchnął stan wojenny -- puste samoloty wracały do kraju - cwaniaków należytępić.
zmartwiony10:57, 17 marca 2020
Módlcie się o mróz...gdyż jedynie on może powstrzymać rozwój korony. tylko on dezynfekuje pożądnie układ oddechowy. może by coś pomogły wizyty ludzi zarażonych w komorach kriogenicznych? gdzie panują choć chwilowo warunki niekorzystne dla wirusa.
lolek10:20, 17 marca 2020
Lol , nie pisz głupot , teraz świętym obowiązkiem jest donieść na osobę która przyjechała z zagranicy dla dobra wsystkich
ciekaw10:13, 17 marca 2020
w Krakowie wykryto 5 przypadków , a skąd są pacjenci ?
może Zakopane , Nowy Targ , Orawa , Spisz ?
Lol10:02, 17 marca 2020
Nie moge już słuchać tych ludzi to że se ktoś przyjechał z Niemiec lub Austrii itd. To nie znaczy ze jest zarażony już jeśli wjechali do polski to znaczy ze mogli i nie zagrażają nikomu jak już coś to możecie wy byc zarażeni lub byc nosicielem tego wirusa daje cie tym ludziom żyć i nie konfic na nich niech się każdy swoim życiem zajmie a nie ino w oknie siedzi i patrzy kto jakim autem jest brak słów na was i tak nikt nie ominie tego wirusa będzie to będzie nic nic się nie da zrobić pozdrawiam
Do cdn10:01, 17 marca 2020
Polecam trzy ostanie wydania w tyle wizji znajdziesz na yutubiie tam naprawde fajni lekarze udzielają porad i obalają mity na temat koronowirusa
Aga09:50, 17 marca 2020
Mój mąż też przyjechał w piątek i siedzimy razem w domu z nikim się nie kontaktując bo mamy rozum w głowie wiec nie oceniajcie wszystkich jednakowo .
mm09:49, 17 marca 2020
Kwarantanna to porażka całego systemu.Przyjechali do domu,ale mają kontakt z rodziną średnio x 5 oni i osoby z tej rodziny normalnie wychodzą do sklepu i innych instytucji,sąsiadów itd.ZA 6 DNI MAMY drugie WŁOCHY
P.09:26, 17 marca 2020
korona - widzę że twój mózg już zainfekowany tą koroną jeśli dalej uważasz że to tylko grypa jak co roku.
Bolek09:25, 17 marca 2020
Sklepy i markety budowlane w Nowym Targu przeżywają oblężenie przez tych co wrócili z Austrii i Niemiec.... teraz sie wzięli za remonty swoich mieszkan i domów. ....maja czas... to roznoszą to i owo .
ja09:14, 17 marca 2020
po wykryci pierwszego przypadku w europie granice powinny być natychmiast zamknięte , i obowiązkowa kwarantanna dla wracajacych !!
Piotrek09:12, 17 marca 2020
Szanowni Podhalańczycy
Wirus, to takie paskudztwo, które i tak dotrze wszędzie. Trzeba się z tym pogodzić. Bądźcie nadal LUDŹMI dla siebie nawzajem.
Jeśli wiecie, że ma ktoś kwarantannę zaproponujcie mu pomoc.
Donosiciel zawsze będzie donosicielem!
Dbajcie o swoją odporność. Nie siedźcie w domach kto ma ogród, tylko wyjdźcie na zewnątrz. Jest takie ładne słońce, a witamina D świetnie działa na odporność. Nikt w TV nie powie żeby wyjść na dwór/pole bo na co dzień przebywają w mieszkaniach.
Hej
baca08:08, 17 marca 2020
modlitwa najlepszym panaceum aby madrze myslec,dzialac-fakt ze nawlecza zagranicy nasi wira na teren wiosek, podhala mnostwo zakazen-powinni siedziec tam,az sie wylecza,a nie siac zarazy,dopiero sie zacznie prawdziwa epidemia na podhalu co wkrotce bedzie widoczne.
Zbulwersowany08:06, 17 marca 2020
Ludzie są nieodpowiedzialni. Powinny być kontrolę bardziej rygorystyczne.Np. w Niedzicy co drugi dom pracują za granicą udało im się zjechać do kraju przed północą więc nie byli kontrolowani. Wychodzą z domu jakby się nic nie stało maja kontakt z ludźmi np.w sklepie. A gdzie kwarantanna?Lekkomyslnosc i tyle. Policja gdzie ?
Lola08:01, 17 marca 2020
Jest to mega nie odpowiedzialne. Sama myślami żeby wrócić do Polski. Dziecko ma zamknięte przedszkole przez co najmniej 5 tygodni , mi i mężowi również zagwarantowano pracę zdalna. Moglibyśmy przyjechać ale po co narażać rodziców ktorsy są po 60-tce! Nie mamy dzielonego domu więc mielibyśmy kontakt cały dzień i proszę wytłumaczyć 3 latkowi że nie może podejść do Babci z ktorą nie widział się parę miesoecy. Bylaby możliwość przyjechać do jakiejś kwatery i przeczekanie tych 2 tygoodni ale kto wynajmie teraz komuś kto wraca z Niemiec! Dlatego siedzimy na tyłkach i zostaje tylko wideorozmowa. Nie moge pojąć takiej bezmyślności
luzik07:58, 17 marca 2020
przyjechali i zachowują się jak hołota. Zamiast siedzieć na du... w domu to włóczą się wszędzie i głupio się śmieją. Zobaczymy jak długo będzie im wesoło.
olek06:57, 17 marca 2020
jednego austraka strasznie dusi.
?06:15, 17 marca 2020
korona,ty masz ludzi za idiotów? Czy próbujesz się lansować? Czy po prostu głupa udajesz? Każdy wie że kierowcy są poddani innym zasadom przecież.
Koronawirus COVID-1923:42, 16 marca 2020
Panowie i Panie, schowajcie się w domach, na każdego przyjdzie kolej. Nie dziś, nie jutro, to za miesiąc albo rok.
Cdn...22:34, 16 marca 2020
Jeszcze jedna sprawa budzi mój niepokój, a mianowicie ktoś jest pod kwarantanną i rzeczywiście nie wychodzi poza swoją posesję , ale ma kontakt z rodziną i osoby z tej rodziny normalnie wychodzą do sklepu , banku i innych instytucji. Czy to jest bezpieczne?!
Maria22:26, 16 marca 2020
Niestety Orawiacy też pokazali szczyt GŁUPOTY!!! Przyjechali przed kwarantanną i teraz się lansują . Chodzą dumni bo zdążyli przed kwarantanną nie zdajac sobie sprawy na co mogą narazić swoich bliskich , sąsiadów , ekspedientki w sklepie i wszystkie napotkane osoby! Orawiacy tak się spieszyli do polski żeby zdążyć przed kwarantanną . To są egoisci!!! Jest bardzo dużo na Orawie ludzi którzy powinni a nie są objęci kwarantanną!!! .
Kamil22:24, 16 marca 2020
Najgorsze jest to że przyjedzie i mówi że on na kwarantannie nie wysiedzi w domu bo go nosi i łazi taki po markecie i niewiadomo jakiego syfa za sobą targa. Bezmózgowie totalne nie pasuje dostosować się do tego co mamy w Polsce to wypad skąd przyjechał i niech tam kozaczy !!!!
korona22:24, 16 marca 2020
Mundrzy inaczej...Jeżdżę na międzynarodówce,dzwońcie na policje ze nie przechodzę kwarantanny.3 lutego wróciłem z Włoch,nomen omen północnych.Tydzień miałem wolnego i wyjechałem na zachód,wróciłem 1.5tyg temu i jutro znów wyjeżdżam.Jak wam nie pasuje,zrzućcie się na moją miesięczną pensje a ja z przyjemnością posiedzę miesiąc w domu z rodziną.
Grypa co roku zbiera śmiertelne żniwo,wtedy jakoś nie donosicie na siebie.
M.21:30, 16 marca 2020
Odrobinka, czy Cię po... ło? Ludzie się boją, a Ty piszesz głupoty o wyborach. Jakie mają teraz znaczenie, skoro potencjalni wyborcy mogą odejść na tamten świat.
Bolus21:06, 16 marca 2020
Każdy kto wie o takim przypadku powrotu powinien zgłosić takiego delikwenta do sanepidu... To nie kapowanie ale dbanie i troska o siebie i swoich bliskich.. Skoro sami nie rozumieją jak wielkim zagrożeniem są dla społeczeństwa to trzeba ich uświadamiać!!!
88821:02, 16 marca 2020
Eee bodej ta bodej,panikujcie dalej,przyjdzie Rusek czy Niemiec to nawet nie zauważycie a będziecie pod inną banderą tańczyć jak wam zagrają będą wami manipulować jak będą chcieli.Po pierwsze ch... strzeli tych co najbardziej panikują,tak było od zawsze z cholerą czerwonka tyfusem i innymi.wolę jak za PIS chleb będziemy kosztował 20zl i było mnie stać na niego,niż za Lewicy po 3zł i żebym na niego nie miał.
Pola20:57, 16 marca 2020
Jadom z wyrachowania tam się nie dorobili a w Polsce opieka zdrowotna tańsza powinni tam zostać pluli na Polskę jak tu źle a teraz wlekom zarazę
Maciej20:45, 16 marca 2020
bardzo dobry artykuł tylko podejście sanepidu to porazka. Jak nie ma umywalki to mandat a jak jest epidemia to się wykręcają od decyzji . Samokontrola u ludzi NONSENS i skandal z pracy sanepidu. Pewnie niech ci co przyjechali dzień wcześniej zasarzają innych
antyświatło20:31, 16 marca 2020
Granice powinny byc zamknięte dla wszystkich. Do tej pory jakoś Polaków pracujących na zachodzie nie obchodził los ojczyzny a teraz nagle wszyscy uważają Polskę za dom
pani Ania20:14, 16 marca 2020
Wirusy sie kluja w domach tych co z Austri przyjechali, zamiast tam siedziec i przeczekac!!!!
Anonim20:03, 16 marca 2020
Zygmunt ludzie maja się zgłaszać telefonicznie do lekarza ktory zgodnie z wytycznymi GIS ma mu wypisać zwolnienie lekarskie na 14 dni zgodnie z Z20 lub Z29
jerzyk20:03, 16 marca 2020
i własnie sie zacznie teraz jak tu najada jeszcze samoloty wysyłaja po nich a po co i na co mieszkaaj tam zyja maja rodziny niech siedza jak było w polsce cienko to wyjezdzali a teraz carycow trzeba przywiesc won siedziec tam a nie przywozic tu wszystkiego dopiero sie zacznie
ppf19:52, 16 marca 2020
Pozostaje zamknąć interes i zabarykadować się w domu
ffff19:45, 16 marca 2020
a co z karami za naruszenie kwarantanny/
P.19:41, 16 marca 2020
Zarobili dużo siana ale w głowie mają też siano, więc nie pomyślą że ich rodzice, dziadkowi będą mieli nie wielkie szansę na dożycie następnych urodzin.
Gladius19:04, 16 marca 2020
Oddajcie smog złodzieje!!! Jaką teraz będe miał szanse na zmiane przymusową pieca.
odrobinka18:52, 16 marca 2020
wybory się zbliżają więc każdy obywatel jest na wagę złota zakażony czy też nie ...i stąd te masowe przyjazdy...aż strach się bać co dalej będzie .trzymajcie się zdrowo nowotarżanie
hej18:51, 16 marca 2020
i wykupują masowo papier toaletowy albo dostaną sraczki ze strachu albo z przejedzenia
Janek18:46, 16 marca 2020
nie zapominajcie o ludziach przebywających z innych terenów zarażonych Polski a migrujących tutaj za pracą. nie muszą być to osoby z zagranicy. im mniej wyjeżdża i przyjeżdża tym bezpieczniej. taki wyjazd szybki do rodziny poza teren podhala i powrót może przywlec to świnstwo tutaj.
Koronawirus18:40, 16 marca 2020
To jest właśnie najgorsze, że wrócili w sobotę z terenów objętych pandemią i chodzą i sieją wirusa. Takie przypadki powinny być karane i objęte kwarantanną, bo inaczej się wirusa nie pozbędziemy.
Janusz.S18:30, 16 marca 2020
Członkowie rodzin takich osób, które z nimi mieszkają też obowiązkowo powinny być poddane kwarantannie!!! Niektórzy o tym zapominają.
Szumilas18:25, 16 marca 2020
Ja uważam że nawet w tym czasie nasi turyści nam tu nie potrzebni. Dziś np. widziałem pod Lidlem w Krościenku dwa auta na warszawskich rejestracjach, pytam się po co tu przyjechali??
Szok18:25, 16 marca 2020
W Rabie Wyżnej też się ich pełno nazjeżdżało z Austrii i Niemiec i co z tego że zdążyli przed zamknięciem granic to myślą że kwarantanna ich nie obowiązuje a żony zamiast ich opie..
To się jeszcze z nimi na wsi pokazują zero odpowiedzialności to co że nie ma objawów mogą pojawić się z czasem a dookoła ilu ludzi już zarazi normalnie to są ludzie bez rozumu
Agatka18:20, 16 marca 2020
Pełno jest takich osób strach
Zygmunt18:11, 16 marca 2020
Pani dyrektor mowi ze moga sie zhlosic do lekarza pierwszego kontaktu? I narażać innych i lekarza.? Obowiązkowa kwarantanny Pani dyr A nie lażenie.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas