Radny krytykuje kolegów, którzy nie przyszli na sesję - podhale24.pl
Sobota, 24 lutego
Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 11.52 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
Wiatr: 12.348 km/h Wilgotność: 30 %
Clouds
Wiatr: 8.532 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
10°
Wiatr: 9.288 km/h Wilgotność: 66 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
23.03.2020, 15:00 | czytano: 4258

Radny krytykuje kolegów, którzy nie przyszli na sesję

Z powodu braku radnych, odwołano dzisiejszą sesję Rady Gminy Czarny Dunajec. Postawa radnych, którzy nie przyszli na sesję nie podoba się radnemu z Piekielnika Sebastianowi Chowańcowi. - Do sklepu chodzą, w kościele byli co niektórzy radni, a na sesję na pół godziny nie przyszli - uważa.

- Środki ostrożności były zachowane, była dezynfekcja sali, siedzieliśmy w sporych odległościach. To jest niepoważne ze strony niektórych radnych, że nie przyszli - podkreśla w komentarzu przesłanym do Podhale24.pl radny Sebastian Chowaniec. - Rozumiem starszych i schorowanych, ale kilku młodszych nie. Mieliśmy bardzo ważne uchwały, nie podjęliśmy ich. Gmina przez to może stracić kilkaset tysięcy złotych, bo jeśli nie podejmiemy uchwał w terminie, to nie możemy wystąpić o dofinansowanie na pewne inwestycje, m.in chodzi o chodniki w Ratułowie, Cichym i Dziale a także różne zmiany budżetowe - bez nas wójt ma związane ręce. Do sklepu chodzą, w kościele byli co niektórzy radni, a na sesję na pół godziny nie przyszli. Nie ma u nas jeszcze żadnej tragedii. My jako radni powinniśmy ostatni się poddać. Co mają inni powiedzieć, którzy pracują w sklepach, na poczcie? Jak radni boją się przyjść na pół godziny i parę razy rękę podnieść? Radnym nie jest się tylko w czasach dobrych, ale także w tych trudnych - dodaje.

Dziś przed południem w Czarnym Dunajcu miała się odbyć sesja rady gminy. Mimo zastosowania nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa, większość radnych nie pojawiła się na obradach i sesję odwołano.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
julietka20:53, 24 marca 2020
dla niektorych tobtylko chodnik, ale dla moich dzieci to bezpieczna droga do szkoly.... a jak Panowie radni ida na zakupy do biedrobki to oczekuja ze Panie kasjerki beda na swoich stanowiskach. /.../wstyd! czekam z ustesknieniem do kolejnych wyborow!
a stasiu20:12, 24 marca 2020
jeden radny na fb pisal ze koronawirus to choroba psychiczna ludzi .ze igladaja telewizje i cos tam cos tam..miesiac temu..ciekawe czy przyszed
nazwiska kto niebyl....powinni ich zastapic innymi w kolece z wyborow.......
radni dla kasy..comiesiecznej....i tyle .ida tylko po darmoche comiesieczna.niepowinni dostac wyplaty.ani zlotowki
melon07:23, 24 marca 2020
A w gminie Czorsztyn Sesja się odbyła .Daj Bóg , że wszystko się skończy dobrze . Jeżeli nie będzie szczególnej Ustawy Sejmowej , która musi uchwalić Sejm , to Sesję nie będą się odbywać długo. Pewnie , że sesje nie są najważniejsze, ważne jest życie i zdrowie i z trym nikt nie dyskutuje. Mimo epidemii i zagrożenia hejtowanie ma się dobrze, jednak na razie nie wyciągamy żadnych wniosków z góry ..........
Matylda20:08, 23 marca 2020
Radny krytykuje? "Przyjść na pół godziny i parę razy rękę podnieść..."
Pan Chowaniec wystawił sobie świadectwo, mógł podnosić z lekkością ile razy chciał (miał dużo miejsca),tak jak to robił w sprawie stawki za śmieci z 9 złotych na 23 złote od osoby miesięcznie. Dobrze czasami pomyśleć i zabrać mądrze głos.
Ciekawe czy tak sumiennie chodzi na wszystkie komisje i sesje Rady od ich początku do końca, bo słychać po gminie że ma z tym problemy?
Teraz w kryzysie należy patrzeć z troska na byt ludzi, nie o inwestycje, do których zawsze można będzie wrócić gdy uporamy się z epidemią. Ile tych inwestycji zrealizowaliście w tej kadencji Panie Radny? Więcej pokory i rozwagi, ci radni co nie przyszli wykazali się większą roztropnością
jan z czornego dunajca18:46, 23 marca 2020
Pytanie czy dopiero jak każdego z was dosięgnie choroba to zrozumiecie z czym macie do czynienia,wykazujecie się brakiem zrozumienia i brakiem empatii. Szacun dla tych co nie przyśli -okazaliście wiele zrozumienia.
Nie ma nic ważniejszego jak zdrowie i życie.Teraz minister zdrowia mówi o najgorszych dniach.
poirytowany17:50, 23 marca 2020
Sądząc po zdjęciach to w większości nie ma tylko obrońców Ojczyzny. Czas patriotów już minął? /.../
Spoko17:38, 23 marca 2020
A czemu nie odwolano tego zgromadzenia Naprawde nie ma potrzeby aby podejmować ryzyko na siłę.
marko15:53, 23 marca 2020
panie radny ludzie umierają a pan mówisz o chodnikach .żenada
Jano15:49, 23 marca 2020
Brawo panie chowaniec, tak trzymaj
piekarz co piecze chleb dla wszystkich15:47, 23 marca 2020
Brawo Panie Radny za odpowiedzialność i odwagę.Mówią że kapitan ostatni opuszcza statek.Zobaczymy,jak dożyjemy,przy następnych wyborach,jak to niektórzy stali na straży naszego dobra-w domach,w tych ciężkich czasach.
Irek15:08, 23 marca 2020
Jakby była uchwała o podniesieniu diet dla radnych to byłaby 100 procent frekwencji.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas