Straż Graniczna podsumowuje okres tymczasowej kontroli granicznej - podhale24.pl
Jabłonka
Clouds
14°C
Clouds
14°C
Clouds
14°C
Clouds
15°C
Clouds
14°C
Clouds
11°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Kartka z kalendarza
05.06.2020, 16:27 | czytano: 3045

Straż Graniczna podsumowuje okres tymczasowej kontroli granicznej

Kolejny raz Straż Graniczna przypomina, że granicę ze Słowacją można przekraczać nadal tylko w dwóch lokalizacjach - Chyżne i Barwinek. Tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej obowiązuje w obecnej formie do 12 czerwca. Mimo ponawianych komunikatów nadal zatrzymywane są osoby, usiłujące przekroczyć granicę w innym miejscu.

zdj. Podhale24
zdj. Podhale24
W Małopolsce Chyżne, a na Podkarpaciu Barwinek – to jedyne miejsca, w których dozwolone jest obecnie przekraczanie granicy państwowej ze Słowacją. Mimo trwającego już blisko 3 miesiące tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej, duża liczba podróżnych nie jest świadoma, że granicę ze Słowacją można przekraczać wyłącznie w ww. lokalizacjach.

Tylko w ostatnim tygodniu maja funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, pełniący służbę na posterunkach blokujących, poinformowali i skierowali na dozwolone przejścia graniczne 320 osób chcących przekroczyć polsko-słowacką granicę. W tym samym czasie do Polski przez punkt kontroli granicznej w Chyżnem wjechało: 4104 pojazdów ciężarowych, 2423 pojazdów dostawczych do 3,5 tony i 1174 samochodów osobowych - którymi podróżowały łącznie 9364 osoby. W tym samym okresie czasu, w jedynym małopolskim przejściu granicznym zawrócono 172 osoby, które nie spełniały warunków wjazdu do RP.

Zdarzają się jednak i takie osoby, które usiłują nielegalnie przekroczyć granicę państwową. Od początku tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej, małopolski odcinek granicy państwowej ze Słowacją przekroczyło niezgodnie z przepisami 27 osób. Wobec wszystkich zatrzymanych wymierzone zostały stosowne kary.

KaOSG, opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
14
06.2026
Nie przegap!
06
06.2026
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas