Piątek, 25 wrzesień 2020, Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Jabłonka i okolice
Fog
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 24.156 km/h Wilgotność: 3
Fog
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 90
Fog
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
07.06.2020, 13:06 | czytano: 7033

Nowa ulica w Mieście, czyli początek porządkowania adresu "Ludźmierska 29"

arch. Podhale24

NOWY TARG. Problemy związane z jednolitą numeracją nieruchomości na terenie nieistniejącego już kombinatu NZPS powoli zaczynają być rozwiązywane. Jedna z ulic będzie nosić nazwę "Sądowa".

Przypomnijmy - adres "Ludźmierska 29" należy do kilkunastu podmiotów. Wśród nich jest Sąd Rejonowy i to właśnie wiceprezes SR poprosił kilka miesięcy temu Urząd Miasta - o uporządkowanie chaosu adresowego. Zaproponował zmianę numeracji, albo nadanie uliczkom innych nazw.

Urzędnicy rozpoczęli procedurę nadania nowej nazwy dla ulicy, przy której zlokalizowane są budynki Sądu Rejonowego. Ale nie tylko, bo przy tej ulicy znajduje się w sumie 18 nieruchomości.

"Do 23 właścicieli i współwłaścicieli tych nieruchomości skierowano końcem marca br. zawiadomienia o przygotowaniach do zmiany nazwy ulicy, dając im możliwość wyrażenia swojej opinii na ten temat. Do połowy maja wpłynęły dwa pisma - z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz firmy Wojas S.A., w których nie wniesiono zastrzeżeń co do nadania nazwy" - czytamy w uzasadnieniu do podjęcia stosownej uchwały.

Ulica biegnąca od Ludźmierskiej w kierunku południowym jest własnością miasta .

Prezes Sądu dr Przemysław Mościcki proponował nazwy "Sądowa" lub Temidy" - i te miana już w styczniu 2020 r. wstępnie zaaprobowała miejska Komisja Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju.

Jak zapewnia Urząd Miasta - "nadanie nowych naw dla ulic na terenie byłego kombinatu obuwniczego będzie kontynuowane celem całkowitego rozwiązania problemów adresowych."

s/
najnowsze informacje
komentarze
asssde10:48, 12 czerwca 2020
Ja to proponuje w ogóle wyburzyć stary budynek NZPS, obecnie i tak już nie działa, a stoi i niszczeje. Zamiast niego powinni wystawić może jakąś galerię handlową.
Kreon22:24, 10 czerwca 2020
Mario
sam napisałeś "na kombinacie". Bo ten teren zawsze będzie terenem kombinatu. Dopóty dopóki będą żyli ludzie, którzy go pamiętają. Potem pamięć przeminie a nazwa ulicy (fałszywa - Sądowa) zostanie. Nie róbcie tego przyszłym pokoleniom. Apeluję do radnych myślących! O ile tacy jeszcze są. Nie nazywać jej teraz albo nazwać nazwą upamiętniającą NZPS Podhale. Niech wreszcie Watycha przestanie myśleć kategoriami tu i teraz a zacznie patrzeć perspektywicznie na nasze miasto, bo obecnie widzi tylko Nasze Miasto i interes kolesiów.
Nowotarski obserwator19:36, 10 czerwca 2020
Jaki sukces urzędników !!!!

Tyle lat oczekiwania.
Te dziesiątki firm pod jednym adresem, to była jedna z większych "niemot" kolejnych burmistrzów.

I okazało się ,że się da. Jaki sukces !!!
Basia15:54, 10 czerwca 2020
Kombinat juz dawno przeminął.Co było-nie wróci.
Proponuję nazwać ul.skoczna bo jest park trampolin i dziury na drodze.
Ostatnio z córką przechodziłam i o mało co dziecko nie skręciło kosteczki!!!!!!!!!!!!
Sławomir15:50, 10 czerwca 2020
a wydziwiacie, od lat była jedna uilica i było dobrze, ludzie już się przyzwyczaili, co prawda często błądzą i wchodza tam gdzie nie trzeba, ale to można przeżyć. Nie mieszajcie ludziom w głowach, jak zapamiętać tyle nowych ulic i miejsc. Listonosze oszaleją jak oni bez gps jeżdzą.
Mario15:45, 10 czerwca 2020
proponuję ulicę czystą ze względu na istniejącą tam pralnie chemiczną EKOMAJKA, kolejna propozycja to ulica "POCZTOWA" "LISTOWA" "KURIERSKA" ponieważ na kombinacie znajdują się firmy kurierskie
Kolc09:55, 9 czerwca 2020
Sądowa, Towarowa, Stalowa, Skórzana,Magazynowa pomysłów nie brakuje. Boję się tylko że znowu się zacznie cyrk ze świętymi i wpływami księży...
eko17:40, 8 czerwca 2020
ul. Geniuszy Styropianowych
Guru07:38, 8 czerwca 2020
Kolejny przykład braku wizji i konsekwencji watahy Watychy. Niestety jest to decyzja na lata. Zła decyzja
Ul. Nadzwyczajnej Kasty21:59, 7 czerwca 2020
A co myślicie o tej nazwie
Smasd18:41, 7 czerwca 2020
no i bedzie jeszcze gorzej bo ludzmierskiej 29 bedzie porozsiewane a pośrodku sądowa...
temida18:30, 7 czerwca 2020
Powinna być ulica kombinacka
STAŚ16:33, 7 czerwca 2020
Dobry pomysł !
Kasta16:17, 7 czerwca 2020
Watycha ulega kaście sędziowskiej i godzi się na zafałszowywanie historii miasta. Ten fragment powinien nosić nazwę nawiązująca do kombinatu. Np. NZPS Podhale lub jak dawniej Aleja Głównego Mechanika. No ale daty na pomniku samowoli też się kupy nie trzymały i poprawiali je flamastrem. Taki z niego burmistrz.
qwerty13:22, 7 czerwca 2020
To przy okazji weźcie się też za Konfederacji Tatrzańskiej 1A - policja, fabryka reklamy, mzk i jeszcze kilka innych firm
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij