Czwartek, 02 lipiec 2020, Imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana
Jabłonka i okolice
Thunderstorm
24°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 78
Thunderstorm
25°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 78
Thunderstorm
24°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 78
Clouds
27°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 57
Rain
27°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 64
Thunderstorm
23°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 78
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.06.2020, 13:30 | czytano: 8248

Rozpoczynają się przygotowania do budowy obwodnicy Nowego Targu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla obwodnicy Nowego Targu oraz Limanowej. Obydwie inwestycje powstaną w ramach rządowego programu „100 obwodnic”.

Planowany zakres obwodnicy Nowego Targu obejmuje m.in:

· budowę nowego odcinka drogi krajowej poza zwartą zabudową miasta o długości około 5,0 km
· budowę skrzyżowań i przejazdów drogowych,
· budowę i przebudowę 4 obiektów inżynierskich,
· budowę połączeń komunikacyjnych do obsługi terenów przyległych do projektowanej drogi
· budowę urządzeń ochrony środowiska i infrastruktury towarzyszącej

Planowana obwodnica rozpocznie się w miejscu włączenia do węzła „Nowy Targ Południe”, który powstanie budowy dwujezdniowej DK47 Rdzawka - Nowy Targ. Na końcu przebiegu włączona zostanie do istniejącej DK49 (ul. Jana Pawła II), w pobliżu planowanego nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 969, która będzie obwodnicą miejscowości Waksmund, Ostrowsko i Łopuszna.

Parametry techniczne drogi krajowej nr 49:

· Klasa drogi: GP
· Prędkość projektowa: Vp=80 km/h
· Przekrój: 2 x 2
· Szerokość jezdni: 2 x 7,0 m
· Szerokość pasa ruchu: 3,5 m
· Szerokość pasa dzielącego: 4,0 m (w tym opaski 2 x 0,5m)
· Szerokość pasa awaryjnego: brak
· Szerokość pobocza utwardzonego: 1,5 m
· Kategoria ruchu: KR5
· Nośność nawierzchni: 115 kN/oś

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
van11:35, 30 czerwca 2020
@Krzysiek
składka owszem jest, ale transfer netto dla Polski od 2014 to ponad 120 mld Euro.
Napisz coś o tej kolonizacji? , bo rozumiem że to nasza myśl techniczna , know-how , ogromny i nieograniczony kapitał,powinna dominować na świecie, Wiadomo ,że krzemowa kotlina jest w NT , a produkcja i centra badawcze najlepszych samochodów i maszyn budowlanych są w Maruszynie, a w Dziale pod lotniskiem Stasek i spółka pracują nad hiperloop bo ich samoloty mimo że najlepsze na świecie to jednak ich przyszłość jest niepewna. W Dzianiszu pracują najlepsi absolwenci z podhalańskich szkół, mają już opracowane w laboratoriach skuteczny lek na nowotwory, a ich firma skupuje na świecie koncerny farmaceutyczne. Kasa na inwestycje jest bo finansują to nasze bambry z Rynku z NT razem z grupą inwestorów z Krupówek. Tak niestety jesteśmy skazani na kolonizację, do tej pory nawet to się sprawdzało , ale teraz koszty pracy rosną więc biznes przeniesie się dalej , a nam zostanie sadzenie ziemniaków, ale i z tym problem bo żeby konkurować z innymi to też trzeba mieć wiedzę i zainwestować.
Kto lepiej gospodaruje pieniędzmi tak porównując do naszego życia, to się dopiero okaże, bo znam wielu którzy żyli ponad stan , paru się udało ale większość poległa . A co do agentury to sabotowanie i obrzydzanie Unii to raczej wygląda to interes Moskwy. Ale pomijając wszystko, korzystajmy jako mieszkańcy ,że mamy wielu posłów z naszego regionu i niech budują te drogi, obwodnice w końcu!!
wojtek06:28, 30 czerwca 2020
Jeszcze do ceper. Poza tym mając pieniądze z podatków można je wydawać na różne cele, niekoniecznie na rozwój i likwidację ubóstwa, oraz pomoc potrzebującym. Można np. finansować oszustów, kombinatorów i złodziei. Karuzele VAT, nietrafne decyzje odnośnie zakupów rządowych, dla wojska i.t.d.
wojtek06:20, 30 czerwca 2020
Do ceper. Rząd ma pieniądze z naszych podatków to fakt, ale zwróć uwagę na to że jak rządziła PO to ludzie także płacili podatki. Dodatkowo rząd miał pieniądze z prywatyzacji zakładów, banków nie wspomnę już o zabranych z OFE itd. A jak wiesz deficyt budżetowy był ogromny. Pieniędzy jak twierdził Rostowski nie ma i nie będzie. To chyba duża różnica.
Krzysiek16:27, 29 czerwca 2020
@ceper

To co piszesz jest bardzo prymitywne. Pieniądze wszystkich rządów pochodziły i pochodzą z podatków. Sam łatwo wpadasz w sidła, które wydaje ci się, że zastawiasz na innych. Piszesz, że pieniądze daje Mumia Europejska - chwileczkę, jaka Mumia/Unia - czy ona ma jakieś pieniądze, no też ma tylko z podatków. A nie piszesz o tym, że Polska (podatnicy) do budżetu Mumii musieli w ubiegłym roku wpłacić 20 mld zł w ramach tzw składki. I tak co roku - to poważnie obniża wartość tego niby netto transferu do nas, zwłaszcza jak weźmiesz pod uwagę ekonomiczną kolonizacje i likwidację przemysłu po wejściu do tego dziwnego tworu.

My uważamy (co zresztą jest oczywiste), że rząd PiS lepiej i uczciwiej gospodaruje tymi pieniędzmi. Nie jest to szczególnie trudne na tle poprzedników, którzy mieli dwie cechy: (1) złodziejstwo na dużą skalę; (2) agenturalna działalność na rzecz Berlina.
ceper11:16, 29 czerwca 2020
Do Wojtek- według Twojego myslenia to PIS dał pieniadze?
To nasze z podatków i unijnych dopłat jakbys nie wiedział.
Skąd niby Rząd ma pieniądze. Swoje z wypłaty dają?
wojtek06:44, 29 czerwca 2020
Dziękujemy. Dobrze że jednak pieniądze są. To nie tak jak za rządów PO. Gdy twierdzili: pieniędzy nie ma i nie będzie.
wojtek06:42, 29 czerwca 2020
Całe szczęście że nie rządzi Trzaskowski bo zamiast obwodnicy mielibyśmy strefę relaksu. To bardzo dobra wiadomość.
takie tam21:37, 27 czerwca 2020
jeśli już coś zaczną to skończą jak zmieni się władza to długo w Małopolsce nie zobaczycie inwestycji w większej skali bo tutaj PiS ma spore poparcie to będzie kara , kasa pójdzie w województwa inne teraz jest sporo inwestycji. A że to wszystko trwa i trwa co zrobić jak można pisma pisać i się nimi wymieniać w końcu to biurokracja musi coś robić kilka . Takie mamy realia
Miescon21:33, 27 czerwca 2020
Miasto Nowy Targ w końcu odżyje od tłoku . Oby jak najszybciej .
epo20:27, 27 czerwca 2020
Te łopaty których użyli do rozpoczęcia na licytacje , możne jakaś kasa wpadnie , a jej nigdy za wiele
STAŚ18:09, 27 czerwca 2020
Jest dobrze ! Do roboty.
Burok17:44, 27 czerwca 2020
Strefę relaksu można przesunąć . Droga jest potrzebna żeby uwolni miasto od korków i ruchu tranzytowego
STAŚ16:39, 27 czerwca 2020
Dobrze, bardzo dobrze. Działać !!!
Dani15:36, 27 czerwca 2020
Jeśli pójdzie tak jak z obwodnicą Waksmunda Ostrowska i Łopusznej to powinna być gotowa już za jakieś 15 lat
Klm14:59, 27 czerwca 2020
To już po spokojnej Strefie Relaksu
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij