Czwartek, 29 lipiec 2021, Imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze
Szczawnica i okolice
Clouds
24°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
24°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
25°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
25°
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
26°
Wiatr: 3.06 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
23°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 64 %
30.06.2020, 14:39 | czytano: 6691

Ruszają przymiarki do budowy nowej drogi krajowej na odcinku Rabka-Chyżne

Arch. Podhale24.pl

Jej budowę zapowiedział niedawno, podczas wizyty w Skawie, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o ogłoszeniu przetargu na opracowanie studium korytarzowego dla tej inwestycji.

- Ta droga jest już na deskach projektantów. Dziś pracujemy nad przebiegiem tej drogi, w przyszłym roku nad decyzją o pozwoleniu na budowę, a potem ogłaszamy przetarg - ogłosił.

Pierwszym etapem całego przedsięwzięcia jest studium, które ma m.in. pokazać czy inwestycja ma sens. - - Studium korytarzowe jest podstawowym dokumentem projektowym, przedstawiającym kompleksowo nowe, drogowe zamierzenie inwestycyjne. Jest to pierwsza dokumentacja projektowa, która określa lokalizację pasa (korytarza) terenu pod nową drogę, z uwzględnieniem regionalnych i lokalnych uwarunkowań geograficznych, przyrodniczych i społecznych. Dokumentacja ta służy inwestorowi do wstępnej oceny sensowności zamierzenia inwestycyjnego i argumentacji za lub przeciw dalszym pracom projektowym - informuje Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie.


Zainteresowane firmy do 10 sierpnia mogą składać oferty do przetargu na opracowanie Studium Korytarzowego dla zadania: „Budowa drogi dwujezdniowej klasy GP (na parametrach klasy S) w ciągu DK7, na odcinku Rabka – Chyżne”.

Zakres przetargu obejmuje w wykonanie:

· rozwiązań technicznych
· analizy i prognozy ruchu,
· oceny wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego,
· analizy wpływu rozpatrywanych rozwiązań na środowisko,
· zestawienia kosztów planowania i finansowania zadania inwestycyjnego,
· analizy kosztów i korzyści wariantów inwestycyjnych,
· porównawczej analizy wielokryterialnej rozpatrywanych opcji.

Planowane parametry techniczne drogi:

· klasa techniczna drogi – GP (S)
· prędkość projektowa – 80 km/h (100 km/h),
· prędkość miarodajna –100 km/h (110 km/h)
· przekrój poprzeczny – 2x2,
· szerokość pasa ruchu – 3,5 m,
· szerokość pasa awaryjnego – 2,5 m
· szerokość poboczy gruntowych – min 1,5 m (S: 0,75 – 2,25 m),
· szerokość pasa dzielącego – min. 5,00 m,
· nośność nawierzchni – 115 kN/oś.

oprac. r/ GDDKiA
najnowsze informacje
komentarze
Tak dla drogi mieszkaniec Jabłonki22:50, 1 lipca 2020
Trzymam kciuki za nowy odcinek z Rabki do Chyżnego. To najwyższa pora aby zacząć ją robić. Szczególnie dla mieszkańców Jabłonki jak i osób przejeżdżających w stronę granicy państwa ta droga jest niezbędna. Mam nadzieję, że będzie determinacja i chęć wykonania tego odcinka. Trzymam kciuki.
fred18:34, 1 lipca 2020
Do. Ja na Dude;To mają że przez Chyżne będzie przechodzić ta droga,no ale za PIS ta droga nigdy nie zacznie byc robiona bo za co.
Obidowion08:40, 1 lipca 2020
Ta droga jest już na deskach projektantów. Dziś pracujemy nad przebiegiem tej drogi, w przyszłym roku nad decyzją o pozwoleniu na budowę, a potem ogłaszamy przetarg.
No to się szybko nie doczekamy.
absurdus08:25, 1 lipca 2020
A tą drogę co istnieje to pewnie zwiną ? Czy też obok starej poprowadzą nową.
Ja na Dudę22:38, 30 czerwca 2020
@Ja ... Co mają Chyżnianie do tej drogi?
Ja na Dudę22:36, 30 czerwca 2020
Obywatelu. Kandydat choć co może obiecać, ale realizację wszelkich obietnic może zapewnić li tylko przyjazny mu rząd. Akurat ta droga nie jest w sferze obietnic, tylko realizacji planów obecnego rządu. Ale skoro pytasz, to odpowiem tak. Po co pytasz, jak i tak zagłosujesz na Trzaskowskiego, czyż nie?
Loko21:17, 30 czerwca 2020
To jest przetarg na STES i podczas opracowywania STES powinny odbyć się konsultacje z mieszkańcami odnośnie wariantów. Nie rozumiem czemu chcą opracowywać drogę w standardzie GP a nie S.
Ja15:51, 30 czerwca 2020
Może jakieś spotkanie z mieszkańcami Chyżnego, bo jak zwykle władze nawet nie wiedzą że droga będzie, a mieszkańcy to się wogole nie liczą???
obywatel15:12, 30 czerwca 2020
Który kandydat na Prezydenta tą inwestycje obiecuje? Zagłosuję na niego.(byle nie Macie..ten od obrony kraju drewnianymi karabinami).
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij