Sobota, 26 wrzesień 2020, Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
Szczawnica i okolice
Rain
16°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Rain
14°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Rain
15°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Rain
19°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 88
Rain
16°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 88
Rain
15°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
26.07.2020, 15:49 | czytano: 3856

Rozbudowa drogi Skawa - Raba Wyżna oraz Łapsze Wyżne - Jurgów

zdj. ilustracyjne

Z Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowane zostaną dwa kolejne projekty rozbudowy dróg w powiecie nowotarskim. Chodzi o rozbudowę drogi powiatowej Skawa - Raba Wyżna, w miejscowości Spytkowice i Raba Wyżna oraz drogi powiatowej Łapsze Wyżne - Jurgów w miejscowości Łapsze Wyżne i Jurgów.

W ramach pierwszej inwestycji powstanie chodnik po obu stronach jezdni, poszerzona zostanie jezdnia, powstanie kanalizacja wraz z przepustami, przebudową zjazdów i ogrodzeń.

Prace zakończy położenie nowej nawierzchni, montaż barier ochronnych, wykonanie zatoki autobusowej oraz przejścia dla pieszych.

"Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Całkowita wartość inwestycji przekracza 3,5 mln zł z czego blisko 1,8 mln to wartość dofinansowania" - informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu.

Termin wykonania inwestycji zaplanowany jest na listopad 2020 roku.

Z kolei w ramach realizacji zadania pn.: „Rozbudowa drogi powiatowej Łapsze Wyżne - Jurgów" zostanie rozbudowany odcinek drogi łączący te miejscowości.

Projekt obejmuje budowę chodnika, poszerzenie jezdni oraz nakładki wzmacniającej, utwardzenie pobocza, przebudowę zjazdów indywidualnych, budowę kanalizacji deszczowej i korytek betonowych.

Wartość inwestycji to ponad 990 tysięcy zł, a dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przekracza 490 tys. Wykonanie projektu zaplanowano na okres do października br.

s/
najnowsze informacje
komentarze
~a~20:05, 29 lipca 2020
W Rabie to mogliby dokończyć asfalt kłaść.... już 3 rok jest zdrapany odcinek przed zjazdem na Sienawę oraz zaraz za mostem poprzedzającym owy zjazd od strony Raby...

Widać można robotę zacząć i zostawić na lata i żadna fajtłapa z urzędu tego nie goni bo i po co... lepiej nowe inwestycje zacząć a te zaczęte a nie skończone niech stoją.
:)07:32, 28 lipca 2020
Jest to droga na Łapszankę, a chodnik budowany jest w Łapszach Wyżnych na odconku między mostami na ul. Kościelnej
b21:08, 26 lipca 2020
Odcinek łączący te dwie miejscowości Łapsze Wyżne-Jurgów:-pytam czy to przez Łapszankę i Rzepiska czy przez Trybsz ,Czarną Górę -Zagórę????Bo to dwie różne drogi...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij