Środa, 02 grudzień 2020, Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Nowy Targ i okolice
Clear
-6°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 92
Clear
-5°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 3
Clear
-7°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-4°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 82
Clouds
-6°
Wiatr: 9.792 km/h Wilgotność: 89
Clear
-11°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Bardzo zła
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
31.07.2020, 13:23 | czytano: 2864

Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii

zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Sprzęt audiowizualny, laptopy, komputery stacjonarne, oprogramowanie, maseczki, rękawiczki, środki dezynfekujące oraz wyposażenie miejsc kwarantanny/izolacji - to przykładowa lista zakupów, które mogą być zrealizowane w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Podhalańskie powiaty otrzymały w sumie ponad 440 tys. zł.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda małopolski Piotr Ćwik przedstawił założenia projektu, a także wysokość środków, które trafią do poszczególnych powiatów. W spotkaniu uczestniczył również starosta krakowski Wojciech Pałka oraz przedstawiciel Rodzinnego Domu Dziecka „Dar Serca” w Skawinie.

- Koronawirus stał się wyzwaniem dla nas wszystkich. Walczymy z nim już prawie pół roku. Przed nowymi zadaniami stanęli też opiekunowie sprawujący pieczę zastępczą. Z jednej strony dzieciom trzeba zapewnić bezpieczeństwo, z drugiej – rozwój. Nauczanie zdalne w pełni realizuje te cele. W ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” będzie można zakupić sprzęt, który pozwoli jeszcze szerzej wykorzystać możliwości zdalnej nauki. Przekazane środki umożliwią także zwiększenie zapasów środków ochrony osobistej. Wspólnymi siłami chcemy w ten sposób otoczyć opieką dzieci umieszczone w pieczy zastępczej - mówi wojewoda Piotr Ćwik.

Projekt ,,Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID – 19” realizowany jest w trybie nadzwyczajnym, w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza – Edukacja – Rozwój 2014-2020”. Realizacja projektu opiera się na umowie partnerskiej zawartej 15 czerwca br. pomiędzy Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej a Wojewodą Małopolskim. Liderem projektu jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, natomiast wszyscy wojewodowie zostali włączeni do projektu w roli partnera.

Celem projektu jest zapobieganie i ograniczanie negatywnych skutków epidemii w obszarze pieczy zastępczej poprzez wzmocnienie rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych w zakresie bezpiecznej realizacji zadań tych podmiotów w okresie epidemii.

Województwo małopolskie otrzymało w jego ramach prawie 7 milionów złotych, z czego 5,8 mln złotych stanowią środki europejskie.

W ramach projektu wojewodowie zawierają umowy z starostami, którzy odpowiadają za pieczę zastępczą. Projekt zakłada wydatkowanie środków przez powiaty do końca sierpnia 2020 roku, natomiast zakończenie działań w ramach projektu do końca września 2020 r. Aktualnie w pieczy zastępczej w Małopolsce umieszczonych jest 4 027 dzieci (2 943 dzieci przebywa w rodzinnej pieczy zastępczej, zaś 1084 – w instytucjonalnej).

Z tej puli powiat nowotarski otrzymał blisko 211 tys. zł, a tatrzański - 234 tysiące.

opr. s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij