Czwartek, 23 września 2021, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Zakopane i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 13.716 km/h Wilgotność: 80 %
-
brak pomiaru
Rain
12°
Wiatr: 12.384 km/h Wilgotność: 76 %
Rain
13°
Wiatr: 12.348 km/h Wilgotność: 75 %
Rain
12°
Wiatr: 10.404 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
11°
Wiatr: 11.7 km/h Wilgotność: 81 %
02.08.2020, 10:41 | czytano: 6303

Cześć i chwała Bohaterom. Nowotarskie obchody Godziny "W" (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. Z udziałem mieszkańców, przedstawicieli Rady Miasta, starostwa powiatowego oddano wczoraj hołd uczestnikom i ofiarom Powstania Warszawskiego.

Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zorganizowała Nowotarska Grupa Mieszkańców "PAMIĘĆ" oraz PGRH "BŁYSKAWICA".

Spotkanie rozpoczęło się przy Krzyżu Katyńskim. Przygotowana została rekonstrukcja pt. "Za barykadą", a w kościele pw. św. Katarzyny odprawiona została uroczysta msza św. w intencji poległych powstańców i mieszkańców Warszawy.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
in memoriam13:55, 5 sierpnia 2020
do Wektor,

no to drogi Wektorze poszybowałeś w przestworza niczym onegdaj Jurij Gagarin. Szybuj jednak dalej sam... tylko ocenę pozostaw innym, bo przecież trudno być adwokatem własnej sprawy. Nawet to rozumiem. Kontroluj tylko co piszesz, bo będzie jak z tym świętowaniem ("Po pierwsze, obraziłeś wszystkich uczestników, którzy świętowali Obchody 76. rocznicy wybuchu - Twój wpis czy Administratora?).

A zamiast kropki, ale z mocnym wykrzyknikiem staropolskie przysłowie, jakoby "mądrej głowie dość dwie słowie".

Bez odbioru Panie pilocie...
Wektor22:39, 4 sierpnia 2020
Wektor

Do in memoriam:

No cóż, niechcem ale muszem naprostować ten "poemat" bezlogiki i brak faktów.
No to po kolei, JEDZIEMY:).

Czy ja napisałem, że popieram powieszenie flag na odwrót??? NIE.

Cytat: "Niestety, flaga narodowa, polska flaga, właśnie biało-czerwona nie jest na
uroczystościach wyłącznie elementem dekoracji, ani nie jest zwykłym kawałkiem
materiału, z którym mogę zrobić wszystko na co mam ochotę. Partactwo i brak
kontroli w tym przypadku jest formą największego niechlujstwa w stosunku do
naszych państwowych, a nawet tożsamościowych symboli. Tutaj zapewne nawet w obronie
własnego stanowiska musisz się ze mną zgodzić".

I tu się zgadzamy, ale dlaczego ja i inni są obrażani, tego nie pojmuje.
Mój cytat: "Za powieszenie flagi odpowiada Zakład Gospodarczy, Zieleni i Rekreacji,
jednostka podległa Burmistrzowi co sugeruje nieudolność tej drużyny, która
KOMPLETNIE nie nadaje się do sprawowania "władzy" w Nowym Targu.
Powstaje pytanie, czy obraziłeś mnie i uczestników obchodów, czy nie obraziłeś.
No to jeszcze raz. Rozszerzony fragment cytatu: "stawia CIEBIE I WSZYSTKICH
uczestników tego wydarzenia na równi z nieuctwem i bylejakością Urzędu".
Proszę mnie nie stawiać z nieuctwem i bylejakością Urzędu, ponieważ ja go nie
wybierałem. A WIĘC OBRAZIŁEŚ.

Czy ja pisałem o uczestnikach obchodów albo o historii powstania? NIE.

Cytat: "A jak pisałem ten bałagan nie występował li tylko na masztach, ale i wśród
uczestników, którzy właśnie przyszli jak TO PISZESZ ?poświętować? i to jest chyba
klucz całej tej zagadki".I ZNOWU KŁAMIESZ I MIJASZ SIĘ Z PRAWDĄ. Nic takiego nie
napisałem.

Dalszy ciąg tekstu jest tak pokręcony, że należałoby podłączyć dekoder, aby go
rozczytać. Cytat: "bo to ślepa uliczka, z której trudno znaleźć wyjście, by zobaczyć
coś z innej perspektywy i w świetle dającym punkt odniesienia, dystans lub stosowną
perspektywę". Na litość boską co to ma być:).
Jeżeli ktoś komuś coś, ewentualnie nikt nikomu nic, to z punktu widzenia, na punkt
patrzenia, ta sprawa w ogóle nie podlega rozpatrzeniu. CHYBA ŻE PRZEZ CIEBIE:).

Twój punkt widzenia na Powstanie Warszawskie jest mało interesujący, delikatnie mówiąc.
O co w ogóle ci chodzi, chcesz zabłysnąć na łamach tego forum, czy nie masz co robić.
Dalsza polemika tobą i okręcanie faktów byłaby męcząca, dlatego nie licz na odpowiedź.

"NASZE" MIASTO, już niedługo WASZE.
bukiecik kwiatuszków to nie patriotyzm20:37, 4 sierpnia 2020
"Polak wolność przesypia. Śpi długo, do woli, a budzi się wtedy, gdy już jest w niewoli".
in memoriam15:47, 4 sierpnia 2020
do Wektor,

Po kolei, to trzeba zacząć w zgodzie z prawdą i pokorą wrócić jeszcze raz do faktów.
Wcześniej zapiąć pasy bezpieczeństwa, bo jazda z Tobą jest typową jazdą bez trzymanki, albo jazdą z ograniczoną odpowiedzialnością na zdezelowanym rollercoaster'ze. Strach się bać... Nie bo nie i moje jest mojsze, a ta flaga od strony Dunajca była przecież powieszona prawidłowo.

Po pierwsze. Nie da się już bardziej obrazić Polski, Polek i Polaków wieszając flagę na odwrót i próbować z sobie wiadomym uporem odwracać kota do góry nogami nazywając to wszystko mało istotnym szczegółem, albo zwykłym przeoczeniem. Więc miarkując trochę Twoje święte oburzenie w żadnej mierze nie mogłem obrazić uczestników tego spotkania, bo ich obecność nie była przedmiotem mojej wypowiedzi. Zawróćmy zatem do przyczyny i logicznie poukładajmy sobie dalszy ciąg Twojej przewrotnej obrony przez atak. Taki teraz mamy trynd!
Niestety, flaga narodowa, polska flaga, właśnie biało-czerwona nie jest na uroczystościach wyłącznie elementem dekoracji, ani nie jest zwykłym kawałkiem materiału, z którym mogę zrobić wszystko na co mam ochotę. Partactwo i brak kontroli w tym przypadku jest formą największego niechlujstwa w stosunku do naszych państwowych, a nawet tożsamościowych symboli. Tutaj zapewne nawet w obronie własnego stanowiska musisz się ze mną zgodzić. A jak pisałem ten bałagan nie występował li tylko na masztach, ale i wśród uczestników, którzy właśnie przyszli jak to piszesz ?poświętować? i to jest chyba klucz całej tej zagadki. Tylko jedna uwaga o tym nietaktownym "świętowaniu" tragedii, katastrofy, narodowej klęski okupionej dwustu tysięczną rzeszą ofiar cywilnych wymordowanych w bestialski sposób przez nie tylko Niemców, ale i z pomocą Rosjan, Ukraińców, Białorusinów, Łotyszy, Kozaków, Azerów czy mieszkańców Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu, Turkmenistanu i Uzbekistanu (przez Niemców zbiorczo określanych jako oddziały turkiestańskie). A flagi na masztach to tylko jeden z dokumentów owego nieuctwa i bylejakości i jakbyś nie odczarowywał braki i wskazywał winnych to również niezbity dowód na używane przeze mnie słowa. Taki był ich kontekst i żadne Twoje zawiłe tłumaczenie tego nie obroni (przejrzyj sobie jeszcze raz załączone fotografie, a bez trudu znajdziesz wiele akcentów wykraczających poza zwyczajowe poszanowanie symboli objętych zresztą ochroną prawną! To tak dla porządku myśli. Tu jest jednak Polska!
Fakty, na których się opieram, wcale nie osadzone są tym samym na Twojej spiskowej teorii dziejów podszytej prowokatorami, spiskowcami, ubekami czy tajnymi współpracownikami. Proszę nie przybieraj sobie tego wszystkiego do głowy, bo to ślepa uliczka, z której trudno znaleźć wyjście, by zobaczyć coś z innej perspektywy i w świetle dającym punkt odniesienia, dystans lub stosowną perspektywę. Jak to ktoś ostatnio na kanwie uroczystości rocznicowych Powstania Warszawskiego pięknie napisał: "Jest coś głęboko nieuczciwego i niemoralnego w rozliczaniu Powstania Warszawskiego z punktu widzenia świadomości roku 2020 czy choćby 1990. Bez choćby próby zrozumienia pokolenia ?Kolumbów? i jego niepodległościowego paradygmatu."
Jak chcesz poznać źródła, wszak nie piszemy tutaj rozprawy naukowej, by na nie (źródła) się powoływać, to tylko wygoogluj właściwą frazę i będziesz w domu. Możesz kontemplować mądrość innych do woli...

Po drugie. Zawsze można sobie wyobrazić sytuację, że ktoś nad przebiegiem uroczystości ma jednak pełną kontrolę organizacyjną, a uczestnicy spotkania określoną wrażliwość i wiedzę, by interweniować. By nie być biernym. By się nie ośmieszać. By reagować!, jak przystało na świadomego obywatela składającego wiązanki kwiatów pod obcymi flagami narodowymi. No to chyba wystarczającą żenada. Szczególnie gdy robią to ludzie, od których powinniśmy wymagać jakiejś klasy i edukacyjnego przykładu.

Po trzecie, nie trzeba używać słów in extenso, by kontekst wrzeszczał co poeta chciał powiedzieć. Ta zdolność zresztą różni nas od otaczających nas żyjątek, które również posiadają mózg, ale do innych celów.

I po czwarte, ostatnie. Nie wiem do kogo pijesz ten mętny bimber, ale znając życie i mając własne doświadczenie życiowe, to Ci wszyscy, których długie lata nie można było spotkać w marszu o wolność i demokrację krzyczą dzisiaj najgłośniej i najszybciej włażą na sprofanowane wcześniej ołtarze. Ot i wszystko o ślizganiu się po słowach i zasłanianiu pustym patriotyzmem.
Bogusław07:47, 4 sierpnia 2020
Ocena Powstania Warszawskiego jest przedmiotem sporów historyków. Najbardziej istotny w tym wszystkim jest nie jego sens, ale wymiar. Liczba ofiar i skala zniszczeń, jakie są wynikiem powstańczego zrywu i reakcji hitlerowskich Niemiec.
Smutne jest to, że obchody tej rocznicy są zakłócane w polskich miastach. Mieliśmy tego przykład w Warszawie, gdzie z balkonu manifestował genderysta i w Nowym Targu, gdzie próbowano uniemożliwić a potem zdezawuować uroczystość. Zajęli się tym nie LGBTowcy tylko samorządowcy. Jest mi wstyd, że tacy ludzie sprawują rozmaite urzędy. Zastanawiam się tylko z czego to wynika? Zwykłej głupoty, naiwności, zawiści czy nienawiści do państwa, w którym się żyje?
Gdzie są chłopcy z tamtych lat?23:52, 3 sierpnia 2020
Wstyd.
Gro dyskusji skupia się na tym jak powinny wisieć flagi.
Bóg Honor i Ojczyzna? Powtarzane co kawałek i co z tego?
Bóg zamknięty w kościołach do których raz nam wolno wejść to znów nie.
Honor - to kwestia ceny.
A Ojczyzna? No właśnie!
Na co zdała się śmierć tysięcy powstańców. Co z tego miała wtedy i ma dzisiaj Polska?
O śmierci tych ludzi trzeba pamiętać, ale broń Boże by był to przykład do naśladowania. Ich los powinien być przestrogą czego i jak robić nie wolno. Broń Boże byśmy kiedykolwiek, jako Polacy, znowu podejmowali samobójcze zrywy.
Jakiego patriotyzmu ma uczyć takie przedstawianie tamtych wydarzeń.
Za upadek powstania ponoć "odpowiedzialny" jest Stalin. Raczej za jego wywołanie (niektórzy z przywódców powstania są podejrzewani o związki agenturalne z Moskwą). Ze Stalinem nie było nawet stosunków dyplomatycznych. Powstańcy mieli sojuszników gdzie indziej, tam gdzie ma ich również Polska dzisiaj. Nic historia nie uczy?

Jak my o Polskę walczymy dzisiaj (jaką ją mamy dzisiaj Polskę napisał jedynie "NSZ - NP")?
Nie różni się ona wiele od tej z czasów okupacji. Oczywiście w sensie zależności.
Prawie całość codziennych gazet drukują nam niemieckie koncerny. oczerniają nas bezkarnie w tych gazetach.
pieniądze pożyczają nam niemieckie banki. Tak jak w czasie wojny nasz przemysł pracuje dla Niemiec i w ogromnej części jest ich własnością. W wielu fabrykach obowiązuje jedynie niemiecki język.
Co było im niepotrzebne zrujnowali pod pretekstem, że przestarzałe.
Hans Frank powiedział kiedyś: "Polacy powinni być tak biedni by sami jeździli na roboty do Niemiec". I tak się stało. W latach dziewięćdziesiątych zamykali nawet przed nami granicę z powodu nadmiaru Polaków. Słynne polskie opiekunki nadal "podcierają tyłki" ostatnim już może żyjącym jeszcze zbrodniarzom pacyfikującym Powstanie Warszawskie. Do polskich miast wracają niemieckie nazwy. to co odbudowaliśmy z wojennych zniszczeń pracuje dzisiaj dla Niemiec.
A my co ?
My żyjemy wesoło na kredyt, a zegar tyka! I nie jest to bynajmniej budzik, to raczej czasowy mechanizm "bomby zegarowej".
Wektor22:39, 3 sierpnia 2020
Do in memoriam:

No to po kolei, JEDZIEMY:).

Po pierwsze, obraziłeś wszystkich uczestników, którzy świętowali Obchody 76. rocznicy wybuchu
Powstania Warszawskiego. Fragment cytatu: (nieuctwem i bylejakością). Potem na końcu
posługujesz się cytatem Romana Dmowskiego, co w ogóle nie jest zrozumiałe dla mnie i każdego,
kto ma poglądy Prawicowe. Posługujesz się różnymi cytatami, których nie można zweryfikować,
nie pisząc, skąd je wziąłeś. To wszystko jest irracjonalne, bez ładu i składu.
Po drugie, czy można sobie wyobrazić przechodnia który (załóżmy) zwraca uwagę,że flagi są źle
wywieszone, podbiega i zrywa flagi, następnie próbuje zawiesić je poprawnie.
Nie posiadając żadnych narzędzi, A może to tak miało wyglądać? Dla fotografa byłaby to
prawdziwa gratka. Dlatego napisałem, cytuje: "Afera z flagami uszyta jałowymi nićmi nie
przyniosła zamierzonego celu, chociaż niektórzy naciągają sprawę, aby urosła do wielkiego
HALO".
Po trzecie, nie użyłem słowa bzdura, chociaż mógłbym, a sobie, nie mam nic do zarzucenia:).

Niestety stara zasada, ta z czasów (konspiracji) Polski ludowej mówi:
Esbeckie metody operacyjne, polegające na prowokacji nie zdają egzaminu.
Zwłaszcza na opozycji antykomunistyczne minionej epoki, chociaż TW potrafi narobić więcej
problemów niż stary esbek.

Do Kolega zenka:

Kolejny Lemingway, który źle pojmuje poprawność polityczną.
Hasło nieaktualne: Polacy, nic się nie stało...,
jest hasłem LPO-Lewicowej Platformy obywatelskiej:).
Hasło nadal aktualne: "NASZE" MIASTO, już niedługo WASZE.
PAL18:13, 3 sierpnia 2020
taka prawda
Tak Niemcy ponosza odpowiedzialność za zbrodnie jednak należy pamiętać czyjemi rekąmi tego dokonali niestety elity III RP w imię chorych idei Giedroycia niechcą pamietać o zbrodniarzach z wschodnich formacji koloborantów III Rzeszy
Czerwonobiały17:07, 3 sierpnia 2020
Pani Asia umię powiesić watążki i postawić miednice z surfiniami. Flagi ją przerosły. A może tak ładniej było?
Anka16:24, 3 sierpnia 2020
Bardzo nierówna walka,cenzura lepsza niż za komuny.Czy ja kogoś obraziłam? Nie sądzę.

Tak. Mnie. Moderator.
partiot15:59, 3 sierpnia 2020
Pani Joanno dziękujemy za całokształt i za to że Pani nas wspiera za każdym razem. Panu Arkowi dziękujemy za flagi
ela15:58, 3 sierpnia 2020
Mnie sie race nie podobaly, kto na to pozwolil..ela
orka13:17, 3 sierpnia 2020
Pani wice i panu Szymczyk faktycznie należy podziękować... i pożegnać. Dla nas i dla naszych dzieci
Ania09:54, 3 sierpnia 2020
Podziękowania dla Pani Burmistrz i Kierownika Szymczyka za pomoc w organizacji wydarzenia. Bez ich pomocy nie miało by to takiego wymiaru. Dla osób które są niewtajemniczone proszę o wyciszenie i chwilę modlitwy a nie wylewanie niesłusznie żalu na forum.
Kolega zenka09:38, 3 sierpnia 2020
No masz rację wektor,nie ma z czego robić wielkiego HALO,cóż tam odwrócona flaga,też by się nic nie stało gdyby pewnie w godle polski zamiast orła był kogut.I nie ważne kto to powiesił , nie szukajmy kozłów ofiarnych.Nikt tego nie dopilnował a ważne głowy tego miasta bez krzty żenady składały kwiaty pod krzyżem katyńskim.....nic się nie stało,Polacy, nic się nie stało...Kiedyś nie do pomyślenia.A teraz każdy wektor zaklina rzeczywistość świętymi kiedyś hasłami i nie wie pewno co one znaczą.
Patriota08:30, 3 sierpnia 2020
Ale grupa rekonstrukcyjna i patrioci, że nie widzieli pod jakimi flagami świętują. Organizator powinien o to zadbać i wiedzieć przecież to jego wydarzenie, wstyd. Najlepiej zrzucić na prostego pracownika który miał powiesić flagi to powiesił.
in memoriam08:25, 3 sierpnia 2020
do Wektor - nie naciągaj tego wora, bo już dawno popękał i żadne szycie lub łatanie dziur tutaj nie pomoże, a Twoja wyjątkowa zdolność do relatywizowania wydarzeń, stawia Ciebie i wszystkich uczestników tego wydarzenia na równi z nieuctwem i bylejakością Urzędu oraz podległego mu zakładowi (teraz będzie jak w tym przysłowiu co to kowal ukradł, a powiesili...).
Niestety stara zasada, ta z czasów konspiracji również, mówiła, że aby zabezpieczyć innych musisz Ty myśleć i odpowiadać za innych. A przecież flagi nie powieszono chyba na dwie minuty przed Mszą św. i chyba wchodząc do kościoła z łatwością można było dostrzec kilkumetrowe płachty materiału z odwróconą kolejnością barw narodowych!
No to zlituj się i przestań uprawiać te figury retoryczne na mniejszy lub większy ból i szukać bardziej lub mniej winnych wszędzie tam gdzie ich nie ma, tylko zacznij wymagać od siebie więcej, a na pewno inni będą popełniać mniej błędów.

Stało się i jak to mówisz, taka "bzdura" i brak wymaganej skrupulatności trochę nas wszystkich Nowotarżan ośmiesza, a Bohaterom Warszawy'44 dumy z Polski, za którą oddali życie, nie przynosi. I chyba nie ma tutaj niczego trudnego do zrozumienia. Jest natomiast smutną refleksją.

"Wszystko co polskie jest moje: niczego się wyrzec nie mogę. Wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszę przyjąć i upokorzenie, które spada na naród za to co jest w nim marne.? - Roman Dmowski

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!
Zawsze i wszędzie.
taka prawda00:27, 3 sierpnia 2020
Niemcy Niemcy Niemcy taki los nam zgotowali. kobietą w ciąży, niemowlęcia, nastolatką i dorosłym. Zabijali wszystkich bez miary. Stosy trupów sięgały drugiego piętra. A resztę polewano benzyną i palono. A Rosjanie zdrajcy jak dotychczas zamiast obiecanej pomocy to stali i patrzyli na rzeź Polaków.
Wektor23:02, 2 sierpnia 2020
Afera z flagami uszyta jałowymi nićmi nie przyniosła zamierzonego celu, chociaż
niektórzy naciągają sprawę, aby urosła do wielkiego HALO. Strzał w stopę. Za powieszenie
flagi odpowiada Zakład Gospodarczy, Zieleni i Rekreacji, jednostka podległa Burmistrzowi co
sugeruje nieudolność tej drużyny, która KOMPLETNIE nie nadaje się do sprawowania "władzy" w
Nowym Targu. NIGDZIE. Jestem pewien, że to ostatnia kadencja Burmistrza i tej ***
koalicji, która zarządza stolicą Podhala. "NASZE" MIASTO, już niedługo WASZE.

Ogromne podziękowania dla Pani Jadzi za postawę Patriotyczną i szerzenie jej wśród młodzieży.
BÓG HONOR OJCZYZNA! CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Do in memoriam:

Na czym ty jedziesz chłopie vel chłopko:D.
szeryf22:47, 2 sierpnia 2020
Czas najwyższy zacząć wymagać od p. Joanny albo ją pożegnać. Ile jeszcze wpadek?
Elka20:58, 2 sierpnia 2020
Do jolka

Dobrze się czujesz?
Burek20:56, 2 sierpnia 2020
Mamy w Nowym Targu orkiestrę dętą która mogła by uświetnić takie obchody. Bo tak to po co wydawać na nich nasze pieniądze skoro nawet ich nie widać i słychać.
in memoriam20:56, 2 sierpnia 2020
Czy teraz wszystko musi przyjmować formę groteski?
Przecież flaga czerwono-biała nie może nauczyć młode pokolenie niczego wartościowego, a już z pewnością patriotyzmu.
Tak samo zresztą jak jak proklamowanie wojny jako fajnej zabawy dużych chłopców, którzy chcą sobie postrzelać ze ślepaków.
Mam propozycje też do wszystkich uczestników tej kpiny zajmujących wysokie stanowiska publiczne, aby zamiast lansu pseudopatriotycznego wrócili na lekcje historii i powtórzyli sobie kilka razy pierwsze strofy wiersza Ildefonsa Gałczyńskiego:

"Jed­na była - gdzie? Pod To­bru­kiem.
Dru­ga była - gdzie? Pod Nar­vi­kiem.
Trze­cia była pod Mon­te Cas­si­no.

A każ­da jak zo­rza sza­lo­na,
bia­ło-czer­wo­na, bia­ło-czer­wo­na,
czer­wo­na jak pu­char wina,
bia­ła jak śnież­na la­wi­na,
bia­ło-czer­wo­na.

[...]

Ale wte­dy przy­szła dziew­czy­na
i unio­sła fla­gę wy­so­ko,
hej, wy­so­ko, ku sa­mym ob­ło­kom!
Jesz­cze wy­żej, gdzie się wszyst­ko za­po­mi­na,
jesz­cze wy­żej, gdzie jest tyl­ko sła­wa
i War­sza­wa, moja War­sza­wa,
War­sza­wa jak piosn­ka na­tchnio­na,
War­sza­wa bia­ło-czer­wo­na,
bia­ła jak śnież­na la­wi­na,
czer­wo­na jak pu­char wina,
bia­ło-czer­wo­na, bia­ło-czer­wo­na,
hej, bia­ło - czer­wo­na."

Wstyd mi. I tak bardzo z tym źle się czuję.
Ale chyba nie należę już do tej bajki...
Co za wstyd.

To zresztą taka sama profanacja jak obraz pewnej Pani owiniętej polską flagą narodową, albo inna, która na piersiach przypięła sobie wstążeczkę pod symbolem Polski Walczącej, ale również czerwono-białą, albo zakazane w miejscach publicznych płonące race, albo na końcu organizatorzy i sam Urząd Miasta, który pewnie teraz metodą spychologii (już raz takie hece wyczyniano ze słynnym znikającym Pomnikiem Niepodległości przy Kopcu Wolności, a jakże postawionym nielegalnie!) przerzuci tę wpadkę na innych, ale na miły Bóg ktoś przecież odpowiada za imprezy publiczne, nawet gdy one przeprowadza stowarzyszenie zewnętrzne.
A gdzieś w tle snują się tysiące zagubionych ofiar Powstania i przecierają ze zdumieniem oczy w jakiej Polsce my żyjemy?!

Polsce byle jakiej, pełnej frazesów i bałwochwalczego odwoływania się do wartości, o których zresztą nie mają pojęcia.
Rodzina Powstańca20:51, 2 sierpnia 2020
Won z tęczowo czerwoną zarazą!
Ustawka20:04, 2 sierpnia 2020
Nieobecność wiceburmistrzów może świadczyć o kolejnej prowokacji i próbie kompromitowania grupy Pamięć poprzez celowe powieszenie flag na odwrót
Pyzdra19:10, 2 sierpnia 2020
Pani Katarzyno Put, Panie Szymczyk, Pani Joanno - wstyd i hańba! Flag nie umiecie powiesić? Wstążki wieszacie na każdym słupie!
ego18:55, 2 sierpnia 2020
Następny dowód na to że jak chodzi o sprawy kultury to nikt nad niczym nie panuje. Niekończący się chaos w stylu wice Joanny.
sup18:09, 2 sierpnia 2020
Dobrze że jest taki plac w mieście. Szkoda że jutro znowu będzie tam parking.
jolka16:35, 2 sierpnia 2020
Nawet jak pracownicy UM źle powiesili flagi, to jakże tego mogli nie zauwazyc organizatorzy tej uroczystości? Tak więc na krzyżu wisiała flaga Monako. Rzeczywiście wstyd, ale dla organizatorów. a panowie z Obozu Radykalno- Narodowego, wielcy patrioci widzą jak wyglada falanga , ale z flagą Polski to juz mają kłopot .
Mery16:20, 2 sierpnia 2020
Obchody wspaniałe, miejsce cudowne aby zawsze tam było
Patriota14:36, 2 sierpnia 2020
Burmistrz ma od tego ludzi to fakt. Okzauje się że nieporadnych i bezmyślnych. Co udowodnili przy tych obchodach.
ON13:56, 2 sierpnia 2020
Kolejna wtopa tym razem z powieszeniem flag. Ale że żaden z urzędników tego nie sprawdził przed uroczystością? Mają blisko. Pewnie zajęci byli jedzeniem w biurze. Pani Iskrzyńska Steg do odwołania.
NSZ -NP13:55, 2 sierpnia 2020
Chwała Bohaterom hańba ówczesnym decydentom którzy skazali stolice jak i kwiat Polskiej młodzieży na zagłade i dziś mamy co mamy pod rządami pseudoprawicy sąd skazuje ocalałego z Rzeżi Wołyńskiej za tzw mowe nienawiści za prawdę o ludobójstwie na wołyniu

Banderyzm przejmuje Polskę? Profanacja figury Jezusa! Nycz reaguje za słabo? Ks. Isakowicz-Zaleski yutube
Mieszkaniec13:47, 2 sierpnia 2020
Wszystko co źle wina Burmistrza
Nawet jak jest na urlopie
mieszkańcy13:15, 2 sierpnia 2020
Miejscy urzędnicy nie potrafią nawet flagi prawidłowo powiesić. Tak się kończy kolesiostwo. Joanna Iskrzyńska Steg odpowiedzialna za pion do dymisji
Lijek12:49, 2 sierpnia 2020
Race, huk wystrzałów był. Dlatego nie ma się co dziwić, że prawidłowo Miasto wskazało inne miejsce niż Rynek.
Bury12:45, 2 sierpnia 2020
Flagi wieszają służby miejskie. U Watychy wszystko na odwrót. Jak był sekretarzem staristwa to sztabdar powiatu nowisi przy nim na odwrót.
Szarak12:41, 2 sierpnia 2020
@Oskar dokładnie, może jakiś turysta z Monako lub turysta z Indonezji to wieszał. To już nawet nie jest pomyłka to jest MASAKRA, kogo oni tam maja od tych spraw aby taki fatalny błąd popełnić.
Jadwiga Nieckarz12:34, 2 sierpnia 2020
Do Oskara - flagi przy Krzyżu Katyńskim zawsze wiesza Zakład Gospodarczy, Zieleni i Rekreacji, jednostka podległa Burmistrzowi, bardzo im dziękujemy, ale jak widać nie do końca pracownicy mają świadomość jak powinny wisieć flagi.
lis12:20, 2 sierpnia 2020
rno wiocha to twój komentarz. Szacunek dla organizatorów i obecnych. Niestety nie mogłem być.
Gabi12:20, 2 sierpnia 2020
Jakiego burmistrza wybraliście takiego macie . PO wiecznie żywe !!
Vis12:06, 2 sierpnia 2020
Pan Szymczyk nie dotarł? Szkoda bo by się czegoś nauczył. Ale mamy klasę urzędniczą bez klasy
rno11:47, 2 sierpnia 2020
Kto mi wyjaśni o co chodzi z tymi racami.Dlaczego one wszędzie muszą być odpalane.Co to ma wspólnego z pamięcią i rocznicami wszelakimi. To wiocha pl przeciez
Oskar11:46, 2 sierpnia 2020
Kto to wieszał flagi przy krzyżu katyńskim.? Przecież one wiszą odwrotnie. Biały kolor zawsze z lewej strony. Wstyd ze nikt tego nie zauważył.
chwała11:45, 2 sierpnia 2020
Wyraźnie widać że w tym mieście niema burmistrza. Mimo że na urlopie to chyba zastępców ma? Nieatety małostkowość nie pozwoliła przyjść na obchody ani Waldemarowi ani Joannie. Wstyd!
Polak10:57, 2 sierpnia 2020
Chwała Bohaterom walczącym o wolną Polskę .
avivat10:54, 2 sierpnia 2020
Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd dla władz miasta! Wszystkie miasta mają ogromny szacunek dla Powstania Warszawskiego i jego nieraz bardzo młodych uczestników. Tylko nie Nowy Targ! Pani Jadziu ogromne podziękowania za Pani Patriotyzm i jego szerzenie, także wśród młodzieży. Bóg Honor Ojczyzna! Cześć i chwała Bohaterom!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij