Wtorek, 29 wrzesień 2020, Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela
Zakopane i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 87
Clouds
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 87
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Clouds
12°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 85
Clouds
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.08.2020, 11:49 | czytano: 8768

Wyłączone światła na Alejach Tysiąclecia. Kierowcy nie wiedzą jak jeździć

NOWY TARG. W związku z remontem Alei Tysiąclecia, wyłączone zostały sygnalizacje świetlne na wszystkich skrzyżowaniach, w tym na skrzyżowaniu Alei z ul. Szaflarską. Kierowcy skarżą się, że bez świateł przejazd przez nie jest dla niektórych uciążliwy.

Od rana zdarzają się tu przypadki wymuszenia pierwszeństwa, zajeżdżania drogi, choć jak dotąd nie doszło do żadnej stłuczki. Część kierowców, po wyłączeniu sygnalizacji, zapomniała, jakie zasady ruchu tu obowiązują. Zdaniem kierowców, którzy dzwonią w tej sprawie do naszej redakcji, zarządca drogi powinien włączyć światła, tym bardziej, że akurat w rejonie tego skrzyżowania nie są prowadzone aktualnie żadne prace.Wniosek kierowców przekazaliśmy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Eeee14:14, 9 sierpnia 2020
Dobrze jest a jak nie umiecie jeździć to trzeba chodzić na nogach
amerykański trucker03:45, 9 sierpnia 2020
Polacy smieja się z rozwiazań 4 stopy , nie mieści się to w tych małych mózgach, a to najlepsze rozwiazanie , nawet w takiej sytuacji
Przemek18:43, 7 sierpnia 2020
Ludzie, trochę empatii dla tych wyjeżdżających z podporządkowanych. Przy takim ruchu na Alei jedynie uprzejmość i ostrożność tych z pierwszeństwem umożliwia bezpieczny wjazd.
Jak rozumiem wszyscy krytycy zakładają, że stanie przez pół godziny bez próby wjazdu jest OK i stanowi o "płynności ruchu".
polonus11:52, 7 sierpnia 2020
Przepisy w Polsce są durne i niepotrzebne.W Ameryce na skrzyżowaniach gdzie nie ma żadnych znaków,ma pierwszeństwo ten co pierwszy dojechał do skrzyżowania,a póżniej następny i następny.
lb10:09, 7 sierpnia 2020
zabawne to jest :) prawie jak w tym filmie, można by z perspektywy czasu rzec - dokumentalnym - "idiokracja" :)
Kierowca zawodowy09:22, 7 sierpnia 2020
Dziwne że jak wyłączyli to nie ma korków, i piesi szybciutko przechodzą przez pasy a nie jak ślimaczki.
jaskiniowiec- grotołaz06:34, 7 sierpnia 2020
To tylko wina tych loków którzy uczą tylko blokować nasze miasto , więc widać ich technikę jazdy .
??????23:44, 6 sierpnia 2020
Światła są wyłączone fakt ale to przemyślane działanie.
Dlaczego????
Bo !!!!!!!!!!!!!
Nie da się prowadzić prac w korku który by tworzyły światła. Powybijane szyby pobijane samochody i takie tam ( wiem z autopsji)
Drugą kwestią jest pytanie o termin prowadzonych prac ale to znowu nie jest wina drogowców ( termin ustala GDDIA )
A szkoły jazdy już dawno przestały uczyć jeździć. "Szkoły jazdy" przygotowują ucznia do egzaminów (to jest fakt ) niestety
Kierowca23:06, 6 sierpnia 2020
Tragedia zawsze wiedzą kiedy zacząć remonty masakra normalnie jakaś !!!
Zamiast robić to we wrześniu i w październiku to teraz jak najwięcej turystów i wszystkiego jeszcze najlepiej to zacząć w czwartek bo wtedy jest najmniejszy ruch w mieście brak słów. Dodam jeszcze że w Harklowej idzie miskę olejową zgubić i już ponad rok tak jest nie potrafią tego zalać po ludzku od strony ronda to ten asfalt narzucali łopatami i podeptali butami jeszcze raz tragiedia
życie23:03, 6 sierpnia 2020
Fajnie się ogląda i ocenia z pozycji komputera. Ja wczoraj jechałam przy większym natężeniu ruchu i rzeczywiście jest trochę zamieszanie przez to wymuszanie pierwszeństwa przed samą maską, choć rzeczywiście ciężko wyjechać z podporządkowanej. Trzeba być czujnym, bo ma się wrażenie, że nie obowiązują tam żadne zasady ruchu.
swojak22:17, 6 sierpnia 2020
Ronda się na podhalu nie przyjęły,podobnie jak skrzyżowania z sygnalizacją i prawo budowlane.Mam 40 lat stażu,zaliczone wszystkie miasta wojewódzkie i ładnych kilkadziesiąt tysięcy po europie."miastowy" zawodnik gdyby zobaczył ruch pod łukiem triumfalnym w Paryżu dostałby zawału,zresztą Kraków czy Warszawa nieosiągalne w normalnym trybie.Wystarczy popatrzyć na rząd miszczów wjeżdżających na rondo nad dunajcem w n.targu z dowolnej strony czy pierwsze rondo w zakopcu od wjazdu....myślenie i koncentracja spowolnione jak po weselu
stary kierowiec21:30, 6 sierpnia 2020
Problemy z prostym skrzyżowaniem.Dużo fajnych dni z rodziną posiadaczy prawo jazd(może kiedyś kierowców) życzę.
piotrek21:17, 6 sierpnia 2020
@Piotr.Se odpuść.Pierwsze zrób se kartę rowerową.Mogę Ci udzielić korepetycji.Zaczniemy od budowy rowera ;).
Grześ21:09, 6 sierpnia 2020
To prawda jak Pan Dariusz i Kazimerz byli naczelnikami ruchu drogowego to policjanci umieli zachowac ruch na skrzyżowaniach takich naczelników już nie ma
Janek21:06, 6 sierpnia 2020
Mam wrażenie, że niektórzy troszkę tutaj chyba cwaniakują i próbują zrobić z wielu kierowców ofermy a z siebie mistrzów kierownicy a chyba nie na tym to powinno polegać. Bezpieczeństwo ponad wszystko, a światła je zdecydowanie zwiększają.
Oczywiście małe skrzyżowanie z małym natężeniem bez sygnalizacji jest jak najbardziej ok, ale duże to już spore ryzyko.
Chyba oczywistą rzeczą jest, że na dużych skrzyżowaniach niezbędna jest sygnalizacja świetlna i to nie dlatego że ktoś może nie umieć jeździć tylko dlatego, że jest tam spory ruch a co za tym idzie zwiększa się ryzyko niebezpiecznych sytuacji. Proponuję trochę się zastanowić i pomyśleć, że wiele wypadków czy stłuczek niekoniecznie wynika z nieznajomości przepisów i kiepskiej jazdy tylko z brawury, wymuszeń pierwszeństwa albo zwyczajnego zagapienia się czy złej oceny sytuacji a duże skrzyżowanie bez sygnalizacji aż się prosi o takie błędy.
O ile brawura i wymuszenia nie powinny mieć miejsca o tyle zagapnienie może przydarzyć się każdemu, więc nie ma co robić z siebie ideału bo błąd może popełnić każdy i wcale nie świadczy to o tym, że jest marnym kierowcą. Możesz jeździć latami bezbłędnie a wystarczy raz nie włączyć kierunkowskazu i może to być o jeden raz za dużo, ale czy ten jeden błąd świadczy o tym, że byłeś marnym kierowcą??? Trochę pokory ludzie...
Właśnie po to są światła na dużych skrzyżowaniach, żeby minimalizować ryzyko groźnych sytuacji. Ileż razy zdarza się, że jest luka na skrzyżowaniu i wyjeżdżamy z podporządkowanej, ale zanim nawet dojedziemy na środek dużego skrzyżowania to samochód z drogi z pierwszeństwem jest już praktycznie na naszej masce, bo tak szybko jedzie a przecież ustąpić nie musi i co wtedy? Dalej nie są potrzebne światła na takich skrzyżowaniach?
Zresztą każdy wie jaki ruch jest na alejach w godzinach szczytu i wyłączenie świateł to zwyczajne proszenie się o nieszczęście.
Każdy umie się wymądrzać dopóki nie spotka go przykra sytuacja, czego nikomu nie życzę.
mario19:45, 6 sierpnia 2020
@Wsiok to fajnie,że masz taką wiarę w wieś.Pozazrościć.mam tylko nadzieje,że za daleko nie patrzycie bo może umknąć to co blisko.
Pio19:01, 6 sierpnia 2020
Przejechać jezdnię czteropasmową w godzinach szczytu bez jakiegokolwiek wymuszenia graniczy z cudem i pisać że kierowcy nie umieją jeździć to trochę przesada brak stłuczek to pokazuje więc nie jest źle na Szaflarskiej remontu nie ma to po co światła wyłączać żeby tylko utrudniać i korki robić ludziom za to trzeba się wziąć.
Leśny17:40, 6 sierpnia 2020
Jeszcze raz zapytam gdzie jest wiceburmistrz Wojtaszek? A może pan Szymczyk przeanalizuje i jak w przypadku zagrożonego szlaku nie odpowie?
zawodowy szofer17:16, 6 sierpnia 2020
@Nowy Targ.Kulturki na drodze , wyobrażni,myślenia życzę.Z tym da się jeżdzić.No ale cóż posiadaczy(dzięki dziwnym nauczycielom nauki jazdy bez praktyki) jest coraz więcej niż kierowców
PL16:58, 6 sierpnia 2020
@kierowca 36 Z ciebie kierowca ale chyba wózka z Biedronki.Wyjdź przynajmniej z domu zobacz jakie natężenie ruchu ile trzeba czekać żeby przejechać bez wymuszenia pierwszeństwa.Kierowcy jeżdżą super jak na takie skrzyżowania i taki ruch.
Piotr16:57, 6 sierpnia 2020
Pisałem już wcześniej, komuś zabrakło kompletnie jakiejkolwiek wyobraźni rozpoczynając remont na jednej z dwóch GŁÓWNYCH tras przelotowych przez NT w środku sezonu letniego. A co do włączenia się z drogi podporządkowanej to tak jak ktoś wcześniej napisał jak nie wymusisz to nie przejedziesz
ol16:31, 6 sierpnia 2020
Też mi problem,miasto co ma może z 10 skrzyżowań ze światłami ,zwie się wielkim miastem i nie można się skapować jak po nim jeżdzić? Ogarnijcie się i wróćcie do szkoły jazdy ,kto Wam wydał prawa jazdy?Jedżcie na zachód,gdzie trzeba na drogach reagować błyskawicznie.
nowotarżanka15:57, 6 sierpnia 2020
pomyślcie o tym, że użytkownikami dróg są też piesi, osoby starsze, które nie podbiegną, aby szybciej opuścić przejście, nawet w czasie robót ma być bezpiecznie!
Kółko15:49, 6 sierpnia 2020
Zrobić ronda i po problemie
master15:34, 6 sierpnia 2020
Jak tylko coś zmienią na tym skrzyżowaniu, zawsze narzekania, jakby uprawnienia kupili, a nie zdobyli
Do Iskar15:32, 6 sierpnia 2020
..Ty miślisz że te policjantki i policjanci umieja regulowac ruch na skrzyżowaniu skończyło sie to wtedy gdy naczelnikami drogówki byli Dariusz B i Jazimierz K
Acc15:29, 6 sierpnia 2020
@kierowca 36 chylę czoło przed Twoją wypowiedzią istotnie masz rację, w PRD obowiązuje hierarchia w sposobie zarządzania ruchem i chyba o niej wiele kierowców zapomina, a to bardzo prosta zasada. Pierwszeństwo mają sygnały nadawane przez kierującego ruchem, później sygnalizacja świetlna, a gdy ta nie działa znaki pionowe i poziome, gdy zaś ich nie ma to zasady poruszania się po skrzyżowaniach bez znaków i sygnalizacji. To chyba bardzo proste. Rozumiem, że większość tu jeździ na pamięć ale tu są znaki drodzy Państwo i się do znaków stosujemy gdy sygnalizacja nie działa. Rację też masz w tym punkcie dotyczącym płynności ruchu po wyłączeniu sygnalizacji, choć ja bym poszedł o krok dalej i usunął wszystkie znaki z al. Tysiąclecia i wprowadził ograniczenie do 40km/h, jestem pewny, że korki by szybko się nie pojawiły.
Wsiok15:28, 6 sierpnia 2020
Mieszczuchy..tacy madrzy ..wszyszko wiedza a jak przyjdze przejechac skrzyżowanie gdzie nie dzisłaja światła to tragedia. ..dziady i tyle a w Krakiwie i Wrocławiu to tylko tramwajem...a ludzie ze wsi sa bardziej inteligetni..bo widza dale niż swój nos...miescany dziady
Kierowca (NIE)zawodowy14:56, 6 sierpnia 2020
Widać kto kierowca a kto kieroFca ;)
kierowca 3614:38, 6 sierpnia 2020
Witam! Teraz to się super jeżdzi. Nie ma korków tylko lekkie z powolnienie. I tak by mogło zostać. Jak kierowcy mogą narzekać? Kto im dał prawko? Po wyłączeniu świateł ruch odbywa się płynnie. A jak ktoś nie umie się włączyć do ruchu albo przejechać skrzyżowania bez sygnalizacji, to pozostaje komunikacja publiczna. Pozdrawiam. Kierowca z 36 letnim stażem.
zastan-o wsie sie..14:32, 6 sierpnia 2020
do@ ANDRE ,do roboty a nie krytykuj!
Stop ka?14:23, 6 sierpnia 2020
Widać od razu poziom wyszkolenia obecnych kierowców. Forumowy ekspert @siofer zaraz by tu znalazł rozwiązanie podobnie jak na skrzyżowaniu w Miętustwie. Blacharze i lakiernicy będą mu wdzięczni.
Broda14:18, 6 sierpnia 2020
Robią z asfaltem a światła wyłączają. Dobrze oni mają w głowie? Przecież lidze i tak nie będą przestrzegać zasad bo każdy chce przejechać. Policja od czego jest? Może policja też nie wie jak pokierować ruchem bo nie zna zasad?? Masakracja i to za nasze podatki!
szofer13:46, 6 sierpnia 2020
To nie kierowcy mają problem tylko posiadacze prawo jazd (trzeba myślenie włączyć a z tym mają problem).
ANTY_LEWAK13:37, 6 sierpnia 2020
do Nowy Targ
To oświeć kolego wszystkich, kiedy to powinien być remont głównej drogi, w jakim okresie w roku?
stau13:34, 6 sierpnia 2020
Wielkie miasto a jeździć nie umieją.Macie pod nosem kilka szkól jazdy,wykupić sobie po kilka godzin i doszkolić się...miastowi.
asdf13:34, 6 sierpnia 2020
@Andre
W sedno!
errata13:27, 6 sierpnia 2020
"Kierowcy skarżą się, że bez świateł przejazd przez nie jest dla niektórych uciążliwy." to naprawdę cudowna kompozycja słów!
referendum13:20, 6 sierpnia 2020
Najgorsze jest to że w tym mieście nie ma burmistrza. Wszyscy mają na wszystko wyrąbane. Waldemar wróci do Maniów Waksmundzką i nawet się nie zorientuje.
Janosik13:07, 6 sierpnia 2020
Ci co nie ustępują przejazdu to przeważnie kobiety.
Myślałem, że takie nieuprzejme są, ale jedna koleżanka mi powiedziała, że jak się zatrzyma, to przy ruszaniu często jej silnik gaśnie, więc woli nie przepuszczać.

W tej sytuacji na grzeczność nie ma co liczyć.
Oskar13:05, 6 sierpnia 2020
Wczoraj na tym skrzyżowaniu rano stały 3 radiowozy a w nich 3 policjantki a 2 policjantów oglądało na chodniku jakieś auto a przecież jedna z nich mogła rozładować korek na skrzyżowaniu - ale to trzeba umieć. A swoją drogą połowa kierowców nie zna przepisów i nie potrafi jeździć bez świateł. Tak ich uczą .
To ja12:56, 6 sierpnia 2020
Nowy Targ ma rację jak nie wymusisz to nie wyjedziesz. Wczoraj od leclerc byl korek do Dekady i jak maja wyjechac z podporzadkowanej jak alejami jedzie sznur aut.
oooooo12:52, 6 sierpnia 2020
Cyt.: "A jak ma nie być wymuszeń jak nie wymusisz to nie wyjedziesz z drogi podporządkowanej...". I nie zarzucajcie nam, że trzeba sobie przypomnieć ciut o przepisach, NAPRAWDĘ w szczycie nie ma szans na bezpieczny przejazd. Andre - racja. I zupełnie niezrozumiałe wyłączenie sygnalizacji na skrzyżowaniach, na których nic się nie dzieje. Najgorzej jest na tym z Szaflarską, tu nie ma przewężenia w związku z robotami i Alejami dosłownie prują w obie strony. Tylko dzięki uprzejmości innych kierowców przedarłem się dalej. Czy ktoś z decydentów używa półkul ?!! Czy ktoś się ulituje ?!!!
kierowca12:01, 6 sierpnia 2020
A R M A G E D O N ! ! !
Andre12:00, 6 sierpnia 2020
Po sklepach to macie czas chodzić u walić mandaty za brak szmat na gębie ,ale żeby pokierować ruchem to już nie ma komu stanąć
Nowy Targ12:00, 6 sierpnia 2020
A jak ma nie być wymuszeń jak nie wymusisz to nie wyjedziesz z drogi podporządkowanej..... Tak samo jeżeli chodzi o pieszych...zawsze wiedzą kiedy zacząć remonty jeszcze jednej z głównych dróg w Nowym Targu...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij