Czwartek, 21 styczeń 2021, Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 75
Fog
-0°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Clear
-0°
Wiatr: 11.952 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.09.2020, 09:39 | czytano: 5529

Nauczyciel od wychowania fizycznego, a instruktor od życia

Arch. Podhale24.pl

W wieku 70 lat odszedł Jan Czaja. Długoletni nauczyciel, a później dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum Publicznego w Szczawnicy. Nauczyciel wychowania fizycznego, którego do dzisiaj wspominają ze szczególnym sentymentem setki, o ile nie tysiące jego szczawnickich uczniów.

Uczył zamiłowania do sportu każdego ze swoich wychowanków. Bardziej znany był jednak wśród uczniów z dobrych żartów i stoickiego spokoju.

Czy się obrażał za uczniowskie wygłupy i psoty? Nigdy. Był nauczycielem, z którego zdaniem liczyli się wszyscy, nawet małe skarcenie było na tyle wymowne, że trafiało do rozwijających się jeszcze młodych ludzi błyskawicznie. Taki dar posiadają tylko nieliczni pedagodzy. A on był pedagogiem z powołania.

Budził wśród uczniów ogromny szacunek, przede wszystkim właśnie swoim opanowaniem. Jako nauczyciel wiedział, że nie wszyscy dysponują dobrą motoryką, refleksem i sportowym sprytem. Dlatego jego lekcje nie były nudne i męczące. Lepsi stawali się jeszcze lepsi, a słabsi byli dumni ze swoich małych sukcesów. Każdy na miarę swoich zdolności, ale bylejakość nie przechodziła.

Taki obraz pozostawił po sobie w pamięci swoich uczniów.

Józef Słowik

najnowsze informacje
komentarze
Góral z Pienin10:14, 10 września 2020
Panie Jasiu.

Byłeś Pan fajny facet , czy w swoim gabinecie , czy na sesji RM... zawsze ...

Uczeń z Podstawówki.

Spoczywaj w pokoju.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij