Czwartek, 03 grudzień 2020, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Nowy Targ i okolice
Clouds
-4°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-4°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-5°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-3°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-5°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.09.2020, 07:20 | czytano: 6106

Kierowca przeładowanej ciężarówki zatrzymany na zakopiance

Fot. ITD Małopolska

Kierowca ciężarówki przewożącej dwa szamba betonowe jechał bez umieszczonej w tachografie karty kierowcy. Pojazd był też o ponad 7 ton cięższy niż jego dopuszczalna masa całkowita.

Kierowcę zatrzymali na zakopiance funkcjonariusze Małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W wyniku ważenia stwierdzono przekroczenie nacisku osi oraz przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu o 7,4 tony. Pojazd ważył 33,4 tony. Ciężarówkę usunięto na parking strzeżony. Dodatkowo, analiza zapisów tachografu wykazała, że kierowca w chwili zatrzymania do kontroli jechał bez umieszczonej w tachografie swojej karty kierowcy. Pobrano więc dane z tachografu. Stwierdzono szereg innych przypadków jazdy bez karty. Ostatni raz kierujący używał karty w tachografie 5 września. Analiza danych czasu jazdy i odpoczynku wykazała rażące naruszenia, m.in. przekroczenie czasu jazdy dziennej, skrócenie odpoczynków dziennych, przekroczenie jazdy ciągłej. Kierującego ukarano mandatem karnym, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną.

Źródło: ITD, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Stop, przeładowanym ciężarówką z drzewem i nie tyl22:13, 23 września 2020
Wystarczy jak w Chyżnem stoi ITD to na granicy po stronie Słowackiej pełno ciężarówek z drzewem ;-) czasami nie ma nawet miejsca, czekają tylko kiedy sobie pojadą ;-)
Kiedy się wezmą odpowiednie służby za przeładowane ciężarówki? W Chyżnem powinna być stała waga i wszystkie ciężarówki wjeżdżające do kraju powinny być ważone. Stop, przeładowanym ciężarówką z drzewem i nie tylko.
Smok21:16, 23 września 2020
com, jakieś milicyjne, czy ormowskie tradycje w domu?
Poszkodowany .21:04, 23 września 2020
DO , ab. czy Ty mieszkasz w przyczepie kampingowej? bo jesli nie to ktos i co s Ci musiało te cztery sciany wybudowac,i nie wierze ze specjalnie dla Ciebie nosili w kosykach.Pozdrawiam.
ab20:38, 23 września 2020
Po miastach w wąskie uliczki, z ograniczonym tonażem wjeżdżają ciężkie betoniary i inne wozy z materiałami budowlanymi. I ani ITD, ani Straż Miejska tego nie rusza. Potem pęka asfalt, powstają dziury, potem przychodzi ekipa opłacana przez miasto, wyleje łatę z asfaltu, niezgodnie ze sztuką budowlaną, poklepią łopatą i będzie do wiosny. Jak powstają apartamentowce przy Modrzejewskiej w Zakopanem? Na Partyzantów ograniczenie do 2,5 tony, Modrzejewskiej jednokierunkowa, a robota idzie. Czy ktoś tam płaci za zajęcie pasa drogowego?
Alina16:44, 23 września 2020
Kierowca musi bo pracodawca mu karze bo jak nie to na jego miejsce jest duzo chętnych.Pracodawcę z mordę i odebrać koncesje na prowadzenie firmy to jest sprawiedliwe rozwiązanie.I w końcu skończyć z tymi pseudo przedsiębiorcami raz na zawsze.Bo firma musi zarobić a pracownik jest jak śmieć.
silencio12:07, 23 września 2020
A jakby Gajadur zaczął jeszcze wyłączać z ruchu te hałasujące motocykle na drogach , te bez tłumików , albo te z ze zmanipulowanymi układami wydechowymi , bo to przekracza wszelkie normy przyzwoitości , a ludzi słabosłyszących przybywa nagminnie .
wywrotka10:55, 23 września 2020
Znowu jakaś pokazówka. Zbliża się czas rozdawania nagród czy co?
Kpią sobie w żywe oczy.
wista wio10:46, 23 września 2020
Żadna nowość,ci z szambami wiecznie jeżdżą przeladowani.Swoja droga ITD niech się weźmie za Osobowki z przyczepami,ci dopiero są mistrzami.Bez żadnego zabezpieczenia jeżdżą z badziewiem że nie wspomnę o stanie technicznym przyczep.Najlepiej by było sprowadzkombajn i trzepac wszystkich,szybko by się porządek zrobił.
Czytelnik10:32, 23 września 2020
Mandat , grzywna i przepadek mienia tj ciężarówki .
EXC09:21, 23 września 2020
A foto na drodzę do Chyżnego....
com08:50, 23 września 2020
Przecież na zakopiance co druga ciężarówka jest przeciążona.. że o stanie technicznym nie wspomnę. Wystarczy popatrzec które pod namniejszą górkę nie są w stanie podjechać i ciągnie się za nimi korek długi na wiele samochodów ;)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij