Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Szczawnica i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76
Clouds
14°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76
Clouds
16°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 63
Clouds
14°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 78
Clouds
13°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
28.09.2020, 21:05 | czytano: 7886

Dworzec PKP w Zakopanem już prawie gotowy (zdjęcia)

zdj. UM Zakopane

ZAKOPANE. W głównym budynku dworca kolejowego instalowane jest już wyposażenie w części dotyczącej obsługi ruchu pasażerskiego. Na parterze budynku są zlokalizowane, kasy, poczekalnia i toalety. Ta część dworca zostanie już niedługo otwarta.

Jak mówi Regina Korczak - Watycha z Urzędu Miasta w Zakopanem: najprawdopodobniej ta część dworca zostanie otwarta na przełomie października - listopada br.

Na pierwszym piętrze i poddaszu jak zakładał projekt ma się znajdować mediateka i biblioteka. W dolnej części budynku ma być zlokalizowana restauracja i kawiarnia. Niestety na chwile obecną nie można podać terminu zakończenia tej części inwestycji. Prawdopodobnie zostanie ona oddana razem z centrum komunikacyjnym którego otwarcie jest przewidziane za dwa lata. Restauracja zostanie uruchomiona po wyłonieniu dzierżawcy w przetargu.

W najbliższym czasie zostanie też zakończony remont budynku dawnej przychodni w której mają się znajdować docelowo biura Zakopiańskiego Centrum Kultury i informacja turystyczna.

pk/zdj. UM Zakopane
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
zak23:59, 3 października 2020
Pieknie
poczekalnia12:06, 29 września 2020
Hip, hip, hura, dla sołtysa!
I tera zamkną na parę lat aż minie okres kiedy nie można wydzierżawiać, bo remont za pieniądze unijne. I znów wezmą się za wymianę trawy na równiach bo ta nowozelandzka się nie przyjęła.
Wiśta Wio!
hmm09:22, 29 września 2020
w końcu - tylko jesli beda te budy drewniane przed dworcem staly nadal jak stoją to będzie dalej tam paskudnie jak było... czemu ktos tego nie rozbiera?
Piotrek08:51, 29 września 2020
dofinansowanie w NT pozyskane na remont dworca na poziomie 85 procent, wiec dworzec za darmo. Takie podejście gospodarne władz to rozumiem.
NT08:47, 29 września 2020
do Ciutrok
i wybierzemy Ciebie
piańczyk08:43, 29 września 2020
słaba koncepcja urządzenia wnętrz, miałem nadzieję, że jak rozpruli ściany działowe to zrobią piękny, przestrzenny, jasny hol , a tu wyszło jak w przychodni lekarskiej albo jak pani sprzątaczka stwierdziła w kościele.....
vinci06:45, 29 września 2020
Do Góral. Opóźnienie to już chyba rok. Ciekawe ile jeszcze będzie to trwało
Ciutrok23:46, 28 września 2020
Widać olbrzymią różnicę w podejściu władz Zakopca i Nowego Targu. W NT dworzec jest zamknięty, nie ma tam, kas, toalety nieczynne, wypożyczalni rowerów brak. Ktoś znowu coś zrobił bez pomyślunku. Sądzę że powinno być referendum o odwołanie Watychy.
Górol21:48, 28 września 2020
Co to znaczy " najprawdopodobniej ta część dworca zostanie otwarta na przełomie października - listopada br." ? Jakie były terminy przewidziane na wykonanie przedmiotowych prac budowlanych ? Przecież nie powinno się tak przedłużać realizacji inwestycji.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij