Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Jabłonka i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 71
Clouds
13°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 71
Clouds
14°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 71
Clouds
16°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 63
Clouds
13°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 71
Clouds
13°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
20.10.2020, 09:34 | czytano: 7043

Koronawirus na budowie tunelu. 152 pracowników przeszło testy, 31 zarażonych

Fot. www.s7-lubien-rabka.pl

Co najmniej 31 osób pracujących dla Astaldi przy budowie tunelu pod Luboniem Małym na odcinku S7 w Naprawie ma koronawirusa.

Jak podkreśla Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, firma Astaldi poinformowała dyrekcję dróg o zakażeniach niezwłocznie po zauważeniu objawów SARS-CoV-2. - Pierwszy pozytywny, potwierdzony przypadek zgłoszono 13 października. w przesłanym piśmie. W tym piśmie wykonawca poinformował także, że podjął decyzję o skierowaniu pracowników na testy, które zostaną wykonane w akredytowanym laboratorium - wyjaśnia.

Testami objęto 152 osoby. Wynik pozytywny stwierdzono u 31 osób. Wyniki 18 testów są jeszcze weryfikowane. W pozostałych przypadkach wyniki testów są negatywne. Wykonawca odizolował wszystkie osoby z wynikiem pozytywnym i z objawami infekcji.

- Podwykonawcy nie zgłosili konkretnych przypadków zachorowań. Wykonawca opracował i przesłał również do podwykonawców wytyczne zachowania w zaistniałej sytuacji epidemicznej na terenie budowy oraz przekazywania bieżącej informacji o przypadkach stwierdzenia objawów choroby lub zachorowań - podkreśla przedstawiciela GDDKiA.

- Wykonawca tunelu stanął przed koniecznością zmiany organizacji pracy. Można się spodziewać, że część prac ulegnie spowolnieniu. Liczymy na to, że uda się zachować ciągłość pracy, nawet w ograniczonym zakresie - dodaje Iwona Mikrut.

r/
najnowsze informacje
komentarze
stanlej12:11, 21 października 2020
dlaczego nie zatrzymają budowy na chwilę podwykonawcy nie mieli robionych testów tylko pracownicy astaldi a oni chodzą po całej budowie dyrekcja generalna siedzi w biurach a my tu każdy sie boi
toporek19:56, 20 października 2020
W kopalniach tez nie było wirusa dopóki nie zaczęli sprawdzać...
krecik15:05, 20 października 2020
Czy u weterynarza można sobie zrobić testy na świrusa?
plandemia14:19, 20 października 2020
hahah tymi testami za grube miliony kazdemu wyjdzie wynik pozytywny, koronawirusy ksiazka z 74roku dla studentow medycyny prosze sobie przzeczytac,to zwykle przeziebienie!
STAŚ10:17, 20 października 2020
Przykre !
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij