Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clear
11°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 1.944 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
20.10.2020, 17:08 | czytano: 5562

Kolejny etap prac przy budowie Centrum Komunikacyjnego (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

Rozpoczyna się kolejny etap prac przygotowawczych przy budowie Centrum Komunikacyjnego w Zakopanem. 26 października wystartuje wycinka drzew na terenie przeznaczonym pod część inwestycji jaką jest wielopoziomowy parking zlokalizowany przy ulicy Smrekowej.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną: dworzec dla autobusów dalekobieżnych i połączeń lokalnych, wielopoziomowy parking. Zmieni się także otoczenie dworca. Wykonana zostanie nowa brama wejściowa z historycznym neonem, przebudowane zostanie również rondo Armii Krajowej.

Wykonawca, którym jest Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Nowym Targu, uzyskał kolejne decyzje administracyjne przybliżające do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę centrum.

Zgodnie z wytycznymi zawartymi w decyzjach, za wycięte drzewa i krzewy na terenie miasta, m.in. na terenie Równi Krupowej, ul. Podhalańskiej zostaną dokonane nasadzenia zastępcze.

Przypomnijmy, że mający powstać parking będzie miał trzy kondygnacje, które pomieszczą 150 miejsc postojowych, miejsca odstawcze dla motocykli i rowerów, miejsca ładowania samochodów elektrycznych oraz lokal handlowy. Ponadto przy ulicy Smrekowej powstanie dodatkowo około 30 miejsc postojowych.

Budowa centrum to jedna z najważniejszych inwestycji usprawniających system transportowy w naszym mieście. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu dworców komunikacji autobusowej (lokalnej i dalekobieżnej) oraz kolejowej w wygodny sposób korzystać będzie można ze środków komunikacji publicznej. Lokalizacja parkingu w centrum miasta zapewni możliwość łatwego dostępu do budynków użyteczności publicznej dla mieszkańców oraz atrakcji turystycznych dla turystów.

Inwestycja realizowana jest w procedurze zaprojektuj i wybuduj, za całość inwestycji miasto Zakopane zapłaci ze środków pochodzących z jej budżetu ponad 40 mln zł, z czego około 15 mln zł pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Źródło: UM Zakopane, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Zakopian07:47, 23 października 2020
Zarówno w Nowym Targu jak i w Zakopanem poczekalnie otwarte tylko w południe.
Ubikacje w Zakopanem w podziemiu zejście po schodkach ciasno.
mieszaniec09:50, 21 października 2020
A ja się zastanawiam, kto wymyślił przeniesienie ruchu na drogę osiedlową na Szymonach. Droga wąska, dojazd do osiedla Chramcówki, Szymony, do starostwa, skarbówki, teatru, przedszkola. Już teraz przez bezmózgich kierowców jest blokowana w sezonie bo zamiast jechać główną drogą to się przez osiedle pchają barany. Ktoś, kto wymyślił przeniesienie tam ruchu jest nie mniejszym baranem.
Czy ktoś przeprowadził konsultacje z mieszkańcami? NIE! Bo urzędas jeden z drugim wie lepiej jak "uszczęśliwić" Mieszkańców. Byle kasa się zgadzała. Mieszkańcy niech siedzą cicho po kątach.
Sołtys ścianki se buduje i rozdaje gazetki ze swoją facjatą i ma nas gdzieś.
johny21:48, 20 października 2020
Okolice dworca będą przebudowywane w tym rondo... Ciekawe czy ktoś pomyślał o przejściach dla pieszych tak aby nie blokowały ruchu samochodowego, kiedy to wszyscy podróżni będą chcieli przedostać się z terenu dworca w stronę centrum. Gwarantowana blokada ulic dojazdowych, przede wszystkim Ul. Chramcówki... Efekt... Zakorkowany w mgnieniu oka wjazd do Zakopanego. Mam nadzieję że się mylę :C
aktualny realista21:08, 20 października 2020
egzo , czy byles ostatnio w okolicach dworca ? Bo z tego co piszesz , nie było Cię tam dość dawno.
egzo17:23, 20 października 2020
Jeszcze nigdy nie widzałem żeby jakakolwiek przebudowa tyle trwała.. A zakopiańskie urzędasy jeszcze się chwalą jakie to postępy. Już w 2016 roku zabierali się do roboty za to.. No nic, może do 2050 się wyrobią.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij