Środa, 23 czerwiec 2021, Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Nowy Targ i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 98 %
Clear
20°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 89 %
Clear
16°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 85 %
04.11.2020, 15:29 | czytano: 4157

Gazyfikacja gminy Szaflary staje się faktem

Arch. Podhale24.pl

Wójt Rafał Szkaradziński poinformował o porozumieniu z Polską Spółką Gazownictwa w sprawie budowy gazociągu.

Miejscowości Szaflary, Bór, Zaskale i część Bańskiej Niżnej gmina planuje zaopatrzyć w wodę geotermalną. - Dla pozostałych wsi nie mogliśmy niestety stworzyć warunków do rozwoju sieci geotermalnej. Wspólnie z sołtysami Maruszyny i Skrzypnego staraliśmy się długo o to, aby na pozostałym obszarze mieszkańcy również mogli korzystać z ekologicznych rozwiązań, które na dziś są również bardzo ekonomiczne – mówił wójt na ostatniej sesji Rady Gminy Szaflary.

Jak dodał, po kilkuletnich rozmowach z PSG otrzymał informację, że Maruszyna, Skrzypne, Bańska Wyżna oraz część Szaflar i Bańskiej Niżnej, będą mogły skorzystać z gazu. - Planowany harmonogram realizacji inwestycji zakłada uruchomienie w najbliższym czasie postępowania przetargowego na wykonanie dokumentacji projektowej, a następnie na roboty budowlane i zakończenie zadania w 2025 roku – mówi wójt.

Żółte trójkąciki to planowane podłączenia do sieci gazowej, a zielone kwadraciki do sieci geotermalnej.



r/
najnowsze informacje
komentarze
też mieszkaniec08:46, 5 listopada 2020
Oooooo....w mordę jak to przeczyta wójt z gminy Łapsze Niżne to następna sesja będzie o gazyfikacji gminy!!! Wójt podobnie robi wiele szumu wokół siebie i też na tym koniec. Zleca wykonanie projektów, które nie są realizowane . Niestety na nie jest wydawana duża kasa a ich realizacji nie widać .
mieszkaniec22:16, 4 listopada 2020
Pożyjemy, zobaczymy co z tego wyjdzie, bo Wójt pomysłów ma wiele, a żadnego zrealizować nie może, szumu wokół siebie robi dużo, i na tym się kończy...A projekty kosztują...
termos22:12, 4 listopada 2020
@zdrowy rozsądek. Gaz tańszy od geotermii nawet dla starych chałup no i kłopot z głowy jak Ci gazu w butli do kuchenki braknie.
zdrowy rozsądek19:49, 4 listopada 2020
Gaz tylko dla tych co mają dom jak termos zbudowany wtedy się oplaca a nie na stare chałupy.
My16:28, 4 listopada 2020
Cieszymy sie bardzo z możliwości podłączenia do sieci gazowej.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij