100 mln zł na rewitalizację. Duży kawałek tortu trafi też na Podhale - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
60 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
05.11.2020, 18:00 | czytano: 8450

100 mln zł na rewitalizację. Duży kawałek tortu trafi też na Podhale

Województwo Małopolskie podzieliło 100 milionów w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, które przeznaczyło na 41 inwestycji w naszym regionie. Kilka z nich to inwestycje w naszym regionie.

Dofinansowanie w wysokości ponad 8 mln zł przyznano gminie Szaflary na przebudowę istniejącej sali gimnastycznej i rozbudowę o halę wielofunkcyjną Publicznego Zespołu Szkół i Gimnazjum w Szaflarach wraz z infrastrukturą (wizualizacja na zdjęciu).

Gmina Nowy Targ może natomiast liczyć na 2,7 mln zł na rozbudowę, przebudowę, nadbudowę istniejącego budynku remizy OSP w Waksmundzie z adaptacją części budynku na pomieszczenia dla potrzeb mieszkańców i rozwoju wsi.

3,1 mln zł to dotacja dla gminy Kościelisko na przebudowę i adaptację istniejącego budynku biurowego z przeznaczeniem na cele społeczne (Centrum Aktywnej Integracji i Interwencji Kryzysowej, siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy społecznej, siedziby Urzędu Gminy Kościelisko) wraz z zagospodarowaniem terenu wokół budynku.

Z kolei gmina Ochotnica Dolna otrzyma dotację w wysokości 3,7 mln zł na projekt "ReWitalizacja – Gmina Ochotnica Dolna – nowe przestrzenie spotkań, integracji i aktywizacji - etap 1".

- Małopolska Tarcza Antykryzysowa to realne wsparcie kierowane w trudnym czasie pandemii do służby zdrowia, przedsiębiorców, uczniów, nauczycieli czy podopiecznym placówek całodobowych. W ramach realizacji kolejnego jej etapu - pakietu rozwoju, a konkretnie modułu związanego z rewitalizacją wsi oraz miasteczek, przekazujemy gminom 100 mln zł na zadania, które mają na celu ożywić lokalną gospodarkę. Realizacja tych przedsięwzięć sprawi, że Małopolska nie tylko wypięknieje, ale co dziś szczególnie ważne, da konkretne zlecenia małopolskim firmom budowlanym czy wykończeniowym. Dzięki temu utrzymamy miejsca pracy w tym ciężkim dla nas wszystkich czasie walki z COVID-19 - powiedział marszałek Witold Kozłowski.

oprac. r/ UMWM
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Gomez11:13, 9 listopada 2020
Duży kawałek tortu trafi do Gminy Szaflary!!!!!!!! Brawo wójt Szkaradziński!!!
sponsor 500+19:15, 6 listopada 2020
tarcza anty ... winna być na rozwój gospodarczy a nie na inwestycje do których trzeba będzie dodawać pieniędzy
Polska to bogaty kraj
roztrwonić kasę w 3 lata to tylko moze PiS
ech...17:28, 6 listopada 2020
swojak...gościu daj spokój szkoda pisać na temat tej Gminy naprawdę nie warto. Może i dobrze że nie dostali tej kasy, bo znowu wójt budował by jakieś stodoły, sypance itp. Wójt ma obecnie inne sprawy na głowie reformował oświatę gdzie tak nawywijał, że aż wzbudził zainteresowanie prasy lokalnej. No ale prasę trzeba czytać kolego!!!!!
Pracownik gminy13:48, 6 listopada 2020
Jest to przykład jak można rozpier ****ć publiczne pieniądze na inwestycje które są ukończone ale jakiś przetarg znajomemu trzeba dać a mieszkańcy niech myślą że marcinek taki cacy.
A tu trzeba czwarty domek postawić za tą wypłatę którą się dostaje w budżetowej
swojak12:18, 6 listopada 2020
Baciok!!!!ha ha odkurzacz się zepsuł i wójt nie jest chyba w stanie go naprawić... ale jaja Łapsze jak zwykle znowu w czarnej dziurze.!!!!! Znowu jest winny Urząd Marszałkowski.....a niekompetencja Gminy jest usprawiedliwiona!!!!!
arek09:58, 6 listopada 2020
Budowa sali z tarczy antykryzysowej :D Dobre....
.....09:49, 6 listopada 2020
A Gmina Czarny Dunajec dalej śpi? a tak miało być cudownie;
do były Waksmundzianin09:31, 6 listopada 2020
do były Waksmundzianin: chyba Ci się coś pomylił gościu! Pomyśl zanim coś napiszesz obrażając ludzi! Obecny Pan Sołtys Waksmunda to bardzo dobry, uczciwy i wartościowy człowiek. Nie oczerniaj ludzi.
Antypis09:13, 6 listopada 2020
A miasto Nowy Targ nie składało żadnych wniosków?Ciekawe czyli nic nie dostaniemy.
Koleś08:48, 6 listopada 2020
Gmina N.Targ 2.7 mln na kolejną remizę w Waksmundzie.Dopiero co wyremontowano -rozbudowano remize OSP w Ostrowskiu ( moloch ,po co komu?),żeby gmina miała co utrzymywać . Gmina powinna zorganizować jedną porządną grupę liczebną-(zawodową strażaków i tak dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, A nie budowanie remiz na spotkania towarzyskie "strażakow". Śmieszne ale prawdziwe. OSP Lasek śpi, nie stara się nic o remizę w swojej wsi a która jest w stanie krytycznym i straszy swim widokiem.
Cyrk07:22, 6 listopada 2020
Ale jaja sobie już robią
Remiza w Waksmundzie została wybudowana i odebrana dwa lata temu , ktoś tu robi coś na boku .
Waksmundzianin były22:40, 5 listopada 2020
Waksmund remiza ? Powstała dopiero co i przebudowa?
Komu to potrzebne jak tam i tak nic się nie dzieje sołtys ze "strazakami" pije i tyle by było żenada. .. ani sprzętu ani nic dajcie spokój pewnie Kolasa załatwił żeby to wybrali w kolejnych wyborach śmiechu warte
doctor20:13, 5 listopada 2020
Wyrocznia. Czym sie leczysz?
z tąd19:54, 5 listopada 2020
,,Gmina Nowy Targ może liczyć na 2.7 mln.na rozbudowę,przebudowę,nadbudowę istniejącego budynku remizy OSP w Waksmundzie z adaptacją części budynku na pomieszczenia dla potrzeb mieszkańców,rozwoju wsi ,,. No k....,bez jaj.Obecny budynek jest ciut mniejszy od pałacu kultury w Warszawie.
B@ciok18:52, 5 listopada 2020
No a gdzie Łapsze Niżne, przecież oni ciągną unijną kasę jak odkurzacz.....Tak się to Wójt chwalił..... Zapchała się rura? Czy juz worek pelny??
Wyrocznia18:38, 5 listopada 2020
Ludzie przestańcie w końcu wybierać tych socjalistów zanim nas doszczętnie zrujnują! Zamykają nam działalności, aby później z naszych podatków dofinansowywać. Nic mi nie wiadomo o tajnych fabrykach rządowych, w których Morawiecki i spółka ciężko pracują wytwarzając jakiś dochód. Dobrobyt bierze się tylko i wyłącznie z pracy i wbijcie to sobie do głów! Pieniądze są tylko wyznacznikiem jak wydajnie się pracuje. W naszym kraju banda okupacyjna nie dość, że blokuje nas do wydajniejszej pracy, to jeszcze pozwala nas ograbiać obcym korporacjom.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas