Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Jabłonka
Clear
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
17°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
13°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Koronawirus
4
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
2
2
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
7
16
18.11.2020, 17:32 | czytano: 5789

LIST: Seniorzy za darmo, a flisacy?

"Na Podhale24.pl relacjonowano sesje rady miasta Nowy Targ. Kolejny raz poruszany był temat MZK, które podnosi ceny swoich usług za które nam, mieszkańcom przyjdzie zapłacić. I to podwójnie - bo raz kupując bilety, a drugi raz - w dodatku niezależnie od tego, czy korzystamy z usług MZK, czy nie - z naszych podatków w ramach szczodrych dotacji dla tego zakładu" - pisze nasz Czytelnik.

"Takie dodatkowe finansowanie z naszych podatków firmy, która powinna działać bez takiej pomocy może i dałoby się przyjąć za normę, gdyby mieć choć trochę przekonania, że władze tej firmy zrobiły absolutnie wszystko co możliwe, by pozyskać ze swej szeroko zakrojonej działalności tak dużo środków, jak tylko może. Jak zasadnie zauważył radny Paweł Liszka, nowotarskie autobusy służą poza transportem jako nośnik reklam. Według słów radnego cztery nowotarskie autobusy wożą reklamy miejskiej telewizji - co według cennika który łatwo znaleźć na stronie www MZK kosztować powinno od 430,50 zł do 615 zł miesięcznie w zależności od modelu autobusu za każdy pojazd. Rocznie daje nam to kwotę która mieści się w ramach od 20644 zł do 29520 zł. Okazuje się jednak, że - według słów dyrektora Chowańca - NTVK nie płaci za reklamy a umowa zakłada barter, czyli wymianę świadczeń. Jest to przyjęta w świecie obrotu gospodarczego forma rozliczeń ale, o ile znamy wartość świadczenia MZK względem NTVK to nie wiemy co w zamian NTVK robi dla MZK. Pan dyrektor Chowaniec nie pamiętał, co jest przedmiotem barteru o wartości blisko 30 tysięcy złotych rocznie, więc i my nie dowiedzieliśmy się tego.

Na podstawie danych o ruchu w internecie pochodzących z ogólnodostępnego serwisu SimilarWeb.com dowiadujemy się, że strona NTVK zanotowała w minionym miesiącu 57 tysięcy odwiedzin podczas, gdy na przykład witryny Tygodnika Podhalańskiego, czy Podhalańskiego Portalu Informacyjnego podhale24.pl notowały w tym czasie ponad 2 miliony odwiedzin. Można powiedzieć, że stronę Nowotarskiej Telewizji Kablowej przez cały miesiąc odwiedza tyle osób, ile każdego dnia odwiedza inne media. Są jeszcze abonenci kablowej miejskiej telewizji, choć nawet biorąc to wszystko razem nie bardzo można wyobrazić sobie co telewizja może zaoferować MZK jako barter reklamy o wartości blisko 30 tysięcy złotych rocznie. A reklama ta jest na autobusach od kilku lat, kwota więc jest wielokrotnie wyższa.


Na sesji dowiedzieliśmy się też, że mimo ogólnych podwyżek cen biletów MZK nowotarscy seniorzy nadal będą mogli korzystać z MZK bez opłat. Świetnie, że nie będą musieli zapłacić za kierowniczą nieudolność i nieumiejętność wykorzystania posiadanego potencjału przez dyrekcję MZK. Chciałbym jednak wiedzieć czy flisacy płacą, czy też mają za darmo? Nie, nie chodzi o przejazdy a o promocje, tym razem na stronie www MZK. Na dole witryny, zamieszczone są - jak w wielu innych przypadkach stron firmowych - ikony prowadzące do profili w portalach społecznościowych, ale na stronie MZK prowadzą one nie do profili MZK tylko do stron Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich… Ile MZK zarabia na takiej promocji?Czytelnik
-------------
Od redakcji - skontaktowaliśmy się zarówno z dyrektorem Miejskiego Zakładu Komunikacji, jak i z przedstawicielami wymienionych mediów, by uzyskać odpowiedzi na te pytania. Czekamy na odpowiedź od portalu nowytarg24, by opublikować zebrane informacje.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
elo546500:42, 21 listopada 2020
A mnie interesuje, jaki wynik MZK miało za zeszły rok?
Tyle się teraz mówi o problemach finansowych, bo wszystko przez wirusa. Tak to by zapewne nic nie było w tym temacie.
ff13:06, 19 listopada 2020
Już zdjęli odnośniki do facebooka i instagrama flisaków. Przeglądając stronę mzk i flisacy.pl można w stopce przeczytać, że obie strony robiła ta sama firma. Pewnie firma za bardzo się nie wysilała i stronę flisaków przystosowała dla mzk. Os sprzedali jeden produkt dwa razy.
kierowca08:27, 19 listopada 2020
Niemiec najlepszym szefem MZK
brunon20:42, 18 listopada 2020
Ktos co do zasady ma racje, tyle, że to nie powinna być dotacja z budżetu w niewiadomo jakiej wysokości i niewiadomym celu ale najzwyklejszy zakup biletów dla seniorów przez Urząd Miasta po zwykłej cenie. Seniorów da się policzyć i każdemu wykupić w MZK miesięczny bilet. Gwarantuje że suma takiej transakcji to będzie mniej niż dotacja. Podobny mechanizm powinni działać np z biletami ulgowymi dla młodzieży i dzieci. Jeśli MZK sprzedaje bilet za 2 zł a ulgowe po 1 zł, to jak się okaże że sprzedali 1000 ulgowych to powinno miasto dopłacić drugi tysiąc by interes się bilansował. Uczciwie, prosto i bez komplikacji - ale i bez możliwości rozdawania naszych podatków według własnego widzi mi się.
Ktos19:51, 18 listopada 2020
Do autora listu: Proszę jednak zauważyć że dzieki tejze dotacji która jest wypłacana z budżetu dla MZK właśnie seniorzy mogą mieć bezpłatne przejazdy a młodzież szkolna moze korzystać z biletów ulgowych. Dlatego bardzo proszę nie pisać że MZK powinno działać bez jakiejkolwiek dotacji bo wtedy wszyscy pasażerowie musieliby placic jednakowo za przejazd a bilet zapewne kosztowałoby około 5 zlotych.
wstążki & kolesiostwo19:45, 18 listopada 2020
Pan Chowaniec na sesji dowiedział się że pieniądze dla zakładu może pozyskać z reklam na autobusach i na wiatach przystankowych. Wcześniej przez dwa lata uruchamiał postawiony biletomat przy ul. Szaflarskiej. Pewnie nie wiedział, że na sprzedaży biletów może zarobić.
STAŚ19:16, 18 listopada 2020
Czytelnik to, gość na poziomie !!!
werty19:00, 18 listopada 2020
Ale piękny bałagan.
jąkała18:49, 18 listopada 2020
jesienna orka
d18:45, 18 listopada 2020
Okropnie niepozbierany ten nasz dyrektor. Albo takie robi wrażenie.
PasterzPPP17:36, 18 listopada 2020
Zaorane
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas