Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
29.12.2020, 19:32 | czytano: 10585

Nowy Targ: 66-letnia kobieta potrącona przez samochód

Arch. Podhale24.pl

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych na ulicy Kościelnej.

- Kierujący volkswagenem potrącił przechodząca przez przejście dla pieszych 66-letnią kobietę. Poszkodowana została przewieziona do szpitala na badania. Mężczyzna kierujący samochodem został ukarany mandatem - informuje asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

r/
najnowsze informacje
komentarze
wariat14:40, 30 grudnia 2020
@Darek.Policja teraz pilnuje przeziębionych bezobjawowo żeby w chałupie na kupie siedzieli(kwarantanna), żeby się nie wyzabijali bo po 10 dniach będą normalni, ,,zdrowi,,.
xxx13:03, 30 grudnia 2020
@wyrocznia głupoty pieszych też nie wyleczysz...
Bartek Nowotarżanin09:02, 30 grudnia 2020
Pani nie przechodziła tylko przebiegała przez jezdnie a to zasadnicza różnica nie mniej jednak szkoda kobiety
Ala08:35, 30 grudnia 2020
Ludzie i kierowcy zwolnijcie wreszcie ,nie warto całe życie spieszyć się na drugi świat.
Darek08:22, 30 grudnia 2020
Może w końcu policja weźmie się do pracy, bo nie dziwię się temu wypadkowi, skoro samochody są notorycznie zaparkowane w tej okolicy na pasach, w odległości mniejszej niż 10m od przejścia dla pieszych, albo w miejscach objętych zakazem zatrzymywania i parkowania. Często muszę tam przechodzić, to często trzeba iść jezdnią bo samochody blokują przejście chodnikiem, przechodzić poza pasami, bo parkują centralnie na pasach, albo uważać na pasach bo zaparkowane zbyt blisko samochody zasłaniają widok, a już jazda po Kościelnej, szczególnie na zakręcie obok szkoły to jest horror! Od kiedy to wolno parkować na zakręcie? Nie wolno, ale tam zawsze ktoś parkuje i to często na pół jezdni. No ale skoro policji nie ma, burmistrz puścił oko do anarchistów i zlikwidował straż miejską, to każdy robi co chce. A skutki to potrącenia i stłuczki.
Anka07:24, 30 grudnia 2020
To nie brak ronda, oświetlenia, itd są winne, tylko brawura i głupota kierujących (czasem też pieszych), oraz śmiesznie niskie mandaty.
gość06:47, 30 grudnia 2020
Jak wchodzisz na pasy to oceń czy zdążysz , bo ja idę więc zatrzymajcie samochody zatrzymajcie cały ruch
kierowca23:49, 29 grudnia 2020
@ceper i inni posiadacze prawo jazd.To teraz nie przechodzi się badań okulistycznych uprawniających do prowadzenia ,,taczek,, po drodze? Wyobrażni i myślenia na kursie na prawko,poruszania się autkiem (teraz każdy kto ma średnie wykształcenie przejdzie kurs,zero paroletniej praktyki jako kierowca,wszystkie kategorie prawka,są WYJĄTKI),,instruktorzy,,na pewno cię nie nauczą..
zaszybko22:51, 29 grudnia 2020
dzisiaj musiało mocno wiać, bo też miałem podobną sytuację, idąc z synem przez przejście dla pieszych na szaflarskiej, kierowca w ostatniej chwili się zatrzymał a jechał grubo powyżej 70km, byłem w połowie pasów , coś tam zburczał pod nosem, szkoda że nie wyskoczył z tego samochodu
Partyzant20:35, 29 grudnia 2020
Tam powinno być rondo i to od dawna. Ale to rondo powinno być oświetlone, oznakowane i z kierującym ruchem policjantem, żeby kierowcy dostrzegali, że zbliżają się do ronda, a nie tak jak w Gronkowie, że nikt nie widzi nie słyszy, że wjezdzają na rondo.
ceper20:15, 29 grudnia 2020
Obserwuje juz od kilku lat niemoc zmiany oświetlenia na bardziej widoczne i bardziej energooszczędne.
Brak oswietlenia nad przejściami,słabo widoczne pasy,żarówki w lampach ulicznych świecą by świecić ,a jak było ciemno na ulicach tak jest i dzisiaj.
Piesi sa pewni,że kierowca ich widzi-niewiele osób nosi odblaski bo wydaje im się,że mieszkaja w mieście to nosić nie muszą. Większość skrzyżowań ma tak marne oświetlenie ,że niewiele widać nie mówiac już o dniach kiedy pada.
O co chodzi? O oszczędności czy o bezpiezczeństwo?
Małym wyjatkiem jest częsciowa zmiana oświetlenia na Szaflarskiej.
A za Długą Polaną to już ciemno jak.......
Wyrocznia20:02, 29 grudnia 2020
Przepisy drogowe można wprowadzić, ale głupoty kierowców tym nie wyleczysz.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij