Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Szczawnica i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 2.016 km/h Wilgotność: 88
Clouds
14°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 89
Clouds
15°
Wiatr: 0.864 km/h Wilgotność: 85
Clouds
16°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 87
Clouds
16°
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 91
Rain
14°
Wiatr: 1.008 km/h Wilgotność: 91
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
17.01.2021, 12:28 | czytano: 13314

Akcja otwierania branży turystycznej nabiera tempa (weź udział w sondzie)

arch. Podhale24

Coraz więcej lokali gastronomicznych i pensjonatów decyduje się wznowić od poniedziałku swoją działalność. Niewątpliwie odwagi przedsiębiorcom dodała bukowiańska restauracja, króra w sobotę jako pierwsza zdecydowała się przyjmować gości.

Zgodnie z przewidywaniami - w restauracji "Schronisko smaków" pojawili się policjanci i służby sanitarne. Sama restauracja tak komentuje efekty tej kontroli: "Pokazaliśmy, że można pogodzić wszystko i działać bezpiecznie. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za stosowanie się do panujących w restauracji zasad sanitarnych. Ten sukces to w głównej mierze Wasza zasługa" i zaprasza gości. W mediach społecznościowych pracownicy komentują: "Pierwszy dzień bardzo udany. Gości nie brakowało, a interwencje policji i sanepidu odbyły się w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze. Ci ludzie czują, że robimy dobrze, tylko po prostu wykonują swoje obowiązki".

Góralskie Weto jako pierwszy sformalizowany ruch już kilka dni temu zapowiedział ustami swojego lidera, że część przedsiębiorców otworzy swoje firmy 18 stycznia. - Zapraszamy całą Polskę, otwieramy się! - ogłosił Sebastian Pitoń.
Na swoim profilu Góralskie Weto publikuje "Poradnik dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się otworzyć biznesy".

Na utworzonej w Internecie - Interaktywnej Mapie Wolnego Biznesu jest coraz więcej aktywnych restauracji, pensjonatów, kawiarni i miejsc noclegowych - w. in. w Nowym Targu, Chochołowie, Białym Dunajcu, Bukowinie Tatrzańskiej i Zakopanem. Na sobotni wieczór zaprasza klub taneczny w Cichem.

W mediach społecznościowych powstały grupy "Wolni przedsiębiorcy", czy "otwieraMY się I Polska", które tworzą bazę z miejscami noclegowymi, gastronomicznymi, sportowymi, rekreacyjnymi i innymi, które się otwierają lub już są otwarte.

A jakie jest Wasze zdanie na temat otwierania w tych dniach obiektów noclegowych, gastronomicznych, stoków narciarskich i innych obiektów? Zachęcamy do oddania głosu w naszej sondzie - poniżej.

Sonda została zakończona, oto jej wyniki:
s/
najnowsze informacje
komentarze
Góral19:14, 18 stycznia 2021
Do Henryk,tu nie chodzi o ZUS ,tylko o służbę zdrowia ,prywatnych karetek i telefonów alarmowych w tym kraju nie ma.Rozumiem że jakbyś to podpisał i nie płacił a uległ np.wypadkowi to zrezygnowałbyś z usług takiej przykładowo karetki i zadzwonił po taxi żeby Cię do jakiegoś prywatnego lekarza zawiozła.Czy tak byś właśnie zrobił o ile byłbyś przykładowo przytomny?
Henryk12:24, 18 stycznia 2021
do @Góral
Ok podpisze taki cyrograf pod jednym warunkiem. Nie będę także łożył na złodziejską instytucje zwaną ZUS.
Wtedy nawet dwa podpisy złoże jak trzeba
uliczny obserwator08:44, 18 stycznia 2021
Większości nie chodzi o negowanie wirusa, tylko o absurdy tych przepisów. W zagranicznych marketach typu Lidl i Biedronka tłumy ludzi stojących w kolejce, ale na stoku w kominiarce i na odległość nart nie można.
Ksiądz może zamontować pseudo filtr, i do tłumu w kościele mówi że można stać bez masek, natomiast kawy na mieście już nie da się wypić.
Do hotelu nie można, ale już prywatne kwatery są pełne. Potem gadająca głowa w telewizji prosi o solidarność w czasach pandemii, to jest żałosne.
Narciarz06:14, 18 stycznia 2021
Apropos tego, co tu czytam. Stoki w Austrii są otwarte, ale tylko dla Austriaków.
Góral22:39, 17 stycznia 2021
Wiem że to problem,ale widzę że tu wszyscy po studiach medycznych.Ciekawe czy gdybyście mieli w zamian za wolną rękę mieli podpisać cyrograf,że rezygnujecie na rok z wszelkich usług NFZ to czy cwaniactwo dalej by się tak szerzyło :-)
dziadeek20:39, 17 stycznia 2021
@szukać, czytać,kształcić się. Z uwagą przeczytałem Twój wpis.
Przed chwilą przeczytałem też coś takiego.
"Rząd Austrii poinformował w niedzielę, że obowiązujący od 26 grudnia trzeci ogólnokrajowy lockdown zostanie przedłużony do 8 lutego.
Sektor turystyczny i gastronomiczny pozostaną zamknięte, otwarte będą jedynie sklepy sprzedające artykuły pierwszej potrzeby. Zakazane pozostaje wychodzenie z domu bez uzasadnionej potrzeby.
Na przedłużenie lockdownu nalegał kanclerz Austrii Sebastian Kurz, który uznał, że ograniczy to ryzyko rozprzestrzeniania się brytyjskiego wariantu wirusa."
Hmm? Wychodzi na to, że cysorz Austrii albo nie czyta dr Pawła Basiukiewicza, albo coś z nim nie tak!
Osiol19:42, 17 stycznia 2021
Jak leczyć tych co się wyłamują i ich pracowników odpłatnie prywatnie czy na ZUS czy krus czy na czarno oni w jakiś sposób rezygnują z opieki........A klienci korzystający z usług ich kto ma leczyć oni też dobrowolnie rezygnują więc niech w szpitalu głowy nie zawracają niech ich leczą Ci z pensjonatu czy hotelu....
Kaktus Brodaty19:26, 17 stycznia 2021
#otwieraMY
Janusze19:04, 17 stycznia 2021
Wspaniała akcja...bardzo się cieszę że tym góralą w końcu przyjezdni pokazują gdzie ich miejsce. Ja otwieram biznes a Wy zapier... tak byś tylko ino się mnie nie zaraził. A ja wieczorkiem podjadę po kase z utargu tylko się do mnie nie zbliżaj górolicku a i spróbuj się wyleczyć z tych groszy które Ci za pracę w ryzyku zapłacę. Bo ja biedny i w tym roku już sobie nie mogę pozwolić na jakąmś drogą koszmarnie zabawkę dla osłodzenia myślenia jak na Tobie jeszcze zaoszczędzić.
@@@@18:58, 17 stycznia 2021
@PaCi, Tajemnicza.
Głupoty piszecie. W Lidlu czy Biedronce nie widziałem nikogo bez masek. Bułek nie kupuje a każda zakupioną rzecz w domu dezynfekuje. Natomiast siedzenie w restauracji bez maski i w pomieszczeniu zamkniętym to potencjalna zaraza w powietrzu i na nic się mają dezynfekcja kart , stolików. Czyli restauracje tylko na wynos !!
dziadeek18:39, 17 stycznia 2021
@płacąca podatki - może źle się wyraziłem?
Chodziło mi o to, że jeśli od tych co otworzyli zostaną przyjęte daniny, to koniec gatki, że działali nielegalnie.
szukać, czytać,kształcić się17:57, 17 stycznia 2021
Proszę poczytać mądrzejszych od siebie i tak dr Paweł Basiukiewicz pisze tak:
Czas do uzyskania zaszczepienia 50-70% populacji (a nawet 90% jak niektórzy postulują) może być bardzo długi, nawet 2-3 letni, a trzeba koniecznie jak najszybciej uwolnić ludzi, uwolnić ludzką aktywność, pozwolić im pracować, chodzić do kin, teatrów, muzeów, restauracji i puścić dzieci do szkół. Moim zdaniem główną i bezpośrednią przyczyną pewnych nieracjonalnych zachowań, jest testowanie PCR wszystkich chorych "jak leci" przed przyjęciem do oddziałów szpitalnych, a potem w trakcie hospitalizacji po kilka razy i mamy straszny bałagan, przeładowane oddziały covidowe i brak dostępu do normalnej diagnostyki dla pacjentów PCR+.
A tutaj uzasadnienia i propozycje dla ochrony zdrowia, które powinny być sformatowane w postaci zaleceń (dla lekarzy). Moim zdaniem dopóki nie będzie zaleceń, będzie kwarantanna, izolacja, wyłączenia gospodarki, wyłączenia oddziałów itp. szczepienia niewiele zmienią w najbliższym czasie.
1. Ryzyko przeniesienia zakażenia przez osobę bezobjawową, u której potwierdzono obecność materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2 jest bardzo małe, bliskie zeru [1.]
2. Ryzyko przeniesienia zakażenia przez osobę po 9 dniach od początku objawów jest bliskie zeru, niezależnie od testu PCR, więc nie ma sensu izolować w oddziałach COVID czy w izolatkach osób objawowych powyżej 9 dnia od początku objawów
3. Ryzyko zakażenia przez osobę, u której w badaniu PCR mamy wysoką ilość cykli potrzebna do uzyskania sygnału wirusa (>30-35) jest minimalne
4. WHO na swoich stronach zamieściło informację, aby zwrócić uwagę ryzyko fałszywie dodatnich testów w zależności od ustawień
Joanna17:25, 17 stycznia 2021
Brawo popieram a jak ktoś się boi nie ch się zamknie w piwnicy.W d.... mam jego strach
płacąca podatki17:09, 17 stycznia 2021
"dziedeek" już ty się nie martw tak o te rachunki. I módl się, żeby płacili jak piszesz - "podateczki i zusiki", bo w przeciwnym wypadku listonosz nie przeniesie ci emeryturki.
dziadeek16:53, 17 stycznia 2021
@Kazek15:24, 17 stycznia 2021.
Uważasz że - "żeby ludzie którzy boją się wirusa mieli prawo siedzieć w domu celem uniknięcie zakażenia od reszty się odpier** i będzie dobrze."
Mnie się wydaje, że więcej w tym temacie ma do powiedzenia minister zdrowia. Jak rosła liczba zakażeń i i zgonów to wyliście że rząd nic nie robi.
A może masz jakiś pomysł w tym temacie!
Bo ja mam. Niech ci co nie boją się wirusa, albo twierdza że go nie ma, to to zadeklarują na piśmie i w razie zakażenia niech się odpier**** od
państwowej służby zdrowia.
Zarabiają na lewo, to niech się leczą na lewo!
A tak z ciekawości - czy ci co teraz wbrew przepisom otworzyli te swoje interesiki wystawiają rachunki, będą płacić podateczki i zusiki? W jaki sposób, czy jego exelencje urzędnicy będą przyjmować od nich dutki.
pysia16:24, 17 stycznia 2021
Ja korzystać nie będę. Ale ogólnie to jestem za stopniowym "odkręcaniem" biznesów do działania. Bo wygląda na to, że z tym wirusem zostaniemy jeszcze dlugie lata, skuteczność szczepionki jest póki co niepewna, a ludzie muszą jakoś zarabiać pieniądze. Co niby zmieni się za pół roku, za rok? Chyba to się zmieni, że ludzie potracą całe majątki i oszczędności, a na koniec pójdą mieszkać pod most i jeść ze śmietników...
Radek15:52, 17 stycznia 2021
Kto się boi siedzi domu i ogląda tv o strasznej pandemii


Kto jest za ?....
?
Szymon15:48, 17 stycznia 2021
Do kto się boi siedzi w domu!!!! Problem jest w tym że jak się znowu wirus rozniesie to nie dostaniemy się do lekarzy teraz jest problem jakieś teleporady i itd wiem co pisze przez całą wiosnę, lato nie mogłem się leczyc bo poradnie zamknięte na cztery spusty, teraz jeszcze jest problem. Prywatnie tak lecz nie każdego stać chodzić 4 razy w miesiącu. Spraw urzędowych ani tyle nie mówiąc o niektórych bankach gdzie pracują do 15 bo wirus pani powiedziała. Więc musiałem znowu z pracy wyjść wcześniej żeby załatwić sprawę to co chciałem. I denerwują mnie takie głupie gadki żeby siedzieć w domu kto się boi. Trzeba myśleć o ludziach chorych którzy nie mają czasu, na to żeby czekać aż wirus się skończy bo potrzebują pomocy medycznej. A wy jak się będziecie stołować po restauracjach to cały rok będzie wszystko zamknięte i tak w kółko. Od lat nie jadam w takich miejscach, a ludzie się cieszą ze sobie pojedzą trochę bakterii. I tych frytek co olej nie zmieniany od tygodni. Znam wszystkie triki jakie stosują. Dlatego omijam szerokim łukiem. A dla spragnionych zjedzenia obiadku w karczmie czy restauracji smacznego.
mądry i skromny15:31, 17 stycznia 2021
A może by tak pozwolić ludziom myśleć samodzielnie? Otwieram i podpisuje deklaracje że rezygnuje na określony czas z ewentualnego leczenia NFZ. Nie jestem świrem -używam maseczki ,dezynfekuje ,myje ręce, uważam-mam szanse. Siedząc z założonymi rękami nie zarobię nawet na maseczki dla siebie i rodziny.
Góralka15:30, 17 stycznia 2021
Brawo, nareszcie mądre decyzje. Niech zamkną rząd, niech sobie bez wypłaty siedzą w domu. My im ( rządowi) ustalimy tarcze pomocowe. Wybieram się i wspieram akcje. Dość głupocie. Restauracje zatrudniajcie statystów, jak to było na sylwestrze marzeń albo degustatorów. To co wymyślą ten rząd nie trzyma się całości. Kolejny raz mówię, kto się boi niech siedzi na d*** w chałupie. Od normalnych ludzi proszę się odczepic to wy stwarzacie zagrożenie panikujac i siejąc strach. Wzmacniajcie odporność a nie będzie się czego bać. Są inne dużo gorsze choroby a nie szukają ,, szczepionki,,
Kazek15:24, 17 stycznia 2021
Dokładnie jak ktoś napisal poniżej. Ja jestem za tym żeby ludzie którzy boją się wirusa mieli prawo siedzieć w domu celem uniknięcie zakażenia od reszty się odpier** i będzie dobrze :)
Koi15:00, 17 stycznia 2021
@moim zdaniem konkretnie odpowiedź do kiedy ludzie maja siedzieć w domu ??? @ Jakub kto łamie prawo juz wiadomo sa wyroki wsa - sanepid przegrywają z kretesem . Wg was odpowiedzialni sa ci co dają wam szczepionki które nie zostały dokladnie zbadane ?? A przecież te zgony min 23 w Norwegi to koicydencja
Obserwator14:52, 17 stycznia 2021
Już dzwonią że strachu do każdego z zapytaniem dlaczego otwiera. Wywiesić flagi z literą V Ozdobić auta a epidemia skończy się w tydzień.
Tajemnicza14:50, 17 stycznia 2021
Czytam tak te Wasze komentarze i zastanawiam się, czy ktoś Wam zaplacil czy serio jesteście tacy naiwni? Jak ktoś się boi pandemii to siedźcie sobie w domach. Nikt nie pisze ile dzieci jest w grupie przedszkolnej, ile ludzi wchodzi na raz do Biedronki i Lidla- mało tego- swoimi brudnymi i nie odkażonymi rękami dotyka bułek i innych towarów, które następnie trafiają w następne ręce, ale nagle okazuje się, że największym źródłem zakażeń jest Podhale ???? nikt Was tu na siłę nie ściąga. Ani teraz, ani po pandemii.
PaCi14:37, 17 stycznia 2021
Nie rozumiem tych, którzy myślą ,że otwarcie restauracji jest nieodpowiedzialne a sami z opuszczona maseczka robia zakupy np. w biedronce, gdzie reżim sanitarny jest na najniższym poziomie i setki ludzi przewija się tam codziennie! Czy opakowanie herbaty czy batona dotkniętego przez klienta jest po nim zdezynfekowane? No właśnie... a tu po każdym klienci jest zdezynfekowane wszystko, nawet karty menu. Ludzie...! Zastanówcie się a nie oceniajcie sytuacji przez pryzmat PiSowkich mediów. Markety samoobsługowe to największa wylęgarnia wirusów a nie restauracje!
Gurty14:23, 17 stycznia 2021
Pazerność woła o pomstę...
Ja14:17, 17 stycznia 2021
@ kto się boi siedzi w domu - Ty z pewnością powinieneś szczelnie zamknąć się w domu.
Kosa14:07, 17 stycznia 2021
Zwykłe draństwo i brak odpowiedzialności za zdrowie i życie innych ludzi. Najpierw paragonów nie wystawiać , potem płakać że się nie łapię na kasę z tarczy a teraz narażać w sposób bezczelny i świadomy innych ludzi. Brak słów. Oby kary były odpowiednio wysokie
taka prawda14:02, 17 stycznia 2021
Posłanka Emilewicz z PISu umożliwiła swoim dzieciom jeżdżenie na nartach, a wiceminister Soboń też z PISu chodzi z partyjnymi kolegami na ligowe mecze siatkówki. To jest ta odpowiedzialność władzy. Robią nas w jajo ci nasi "prawi i sprawiedliwi" ale chyba tylko dla siebie, swoich bliskich i kolesi jak ten instruktor narciarski, znajomy Szumowskiego co stał się w ciągu kilku dni potentatem na rynku maseczek. Założyli nam kagańce na twarz, pozamykali biznesy bo wirus, straszą mandatami za łamanie obostrzeń a sami robią co im się podoba.
moim zdaniem13:33, 17 stycznia 2021
Tak pokazaliście skrajna nieodpowiedzialność. W zamkniętym pomieszczeniu gdzie wszyscy otwierają jadaczki bo muszą jeść, dyszą i gadają bez masek, wy to nazywacie bezpiecznie? Restauracje, baseny, siłownie, dyskoteki, baza hotelowa powinny być zamknięte. Są to zamknięte przestrzenie gdzie ludzie siłą rzeczy muszą zdjąć maski. Natomiast powinny być otwarte stoki narciarskie oraz duże obiekty gdzie ludzie noszą maseczki jak np. galerie handlowe.
lekarz13:28, 17 stycznia 2021
Zamiast nagłówku:
Akcja otwierania branży turystycznej nabiera tempa (weź udział w sondzie) powinno być:
Akcja otwierania branży zarażającej cowidem nabiera tempa (weź udział w sondzie).
Nazwijmy rzecz po imieniu.
My zarażamy a wy leczcie.
pedał13:25, 17 stycznia 2021
Karać po 100000 TYS.Dla przykładu dla reszty pokory pokory pazerni biznesmeni
zausznik13:25, 17 stycznia 2021
W sondzie powinna być jeszcze opcja ośmiu gwiazdek. Wtedy odzew byłby większy i wyniki oddawałyby pełny obraz sytuacji.
STAŚ13:17, 17 stycznia 2021
Trudna sprawa, zdrowie i życie też ważne !!!
tarżanin nowy13:13, 17 stycznia 2021
Bardzo mi się to podoba. Sam w poniedziałek pójdę zjeść coś w otwartej restauracji, żeby wesprzeć odważnych. Widzę, że i Policja rozumie bezsens tych zakazów, oraz kto składa się na ich uposażenia. Brawo!
Jakub13:08, 17 stycznia 2021
Zakaz to zakaz. Łamanie prawa jest niedopuszczalne.
KTO SIĘ BOI SZIEDZI W DOMU ;)13:06, 17 stycznia 2021
Nikt nie zmusza bojących się do chodzenia do restauracji, karczm, barów itp. itd
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij