Halny nie odpuszcza (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 11.988 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 14.04 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 15.372 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
22.01.2021, 10:32 | czytano: 4863

Halny nie odpuszcza (zdjęcia)

Wał z chmur przeganiany wiatrem pędzącym z prędkością ponad 130 km/h - tworzy zachwycające kompozycje nad szczytami Tatr. Synoptycy zapowiadają, że halny utrzyma się co najmniej do jutra.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Jak informuje IMGW - nasz rejon znajduje się na skraju głębokiego i rozległego niżu. Jesteśmy w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie spada.

Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe słabe opady deszczu. Wysoko w Tatrach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna około 3°C, w miejscach oddziaływania wiatru halnego około 9°C, wysoko w Tatrach około -2°C. Wiatr okresami dość silny i silny w porywach do 80 km/h, południowy i południowo-zachodni. W Tatrach wiatr silny i bardzo silny od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 140 km/h, pod wieczór do 100 km/h; południowo-zachodni, powodujący zamiecie śnieżne.

Tej nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna około -2°C, a w rejonach oddziaływania wiatru halnego około 5°C, wysoko w Tatrach około -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany zwłaszcza w kotlinach, lokalnie dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny (od 40 do 55 km/h), w porywach do 100 km/h; południowo-zachodni i południowy, powodujący zamiecie śnieżne.

W sobotę nadal zachmurzenie umiarkowane, wysoko w górach umiarkowane i duże. W Tatrach możliwe niewielkie opady śniegu. Temperatura maksymalna około 4°C, a w miejscach oddziaływała wiatru halnego około 8°C, wysoko w Tatrach około -1°C. Wiatr miejscami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 100 km/h, południowo-zachodni.

W Tatrach wprowadzono drugi, w pięciostopniowej, rosnącej skali - stopień zagrożenia lawinowego.

IMGW, s/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas