Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Jabłonka i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
12°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
15°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 77
Clouds
13°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 88
Clouds
11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
22.02.2021, 16:43 | czytano: 9991

Spadł pod koło ciągnika

Fot. OSP Kacwin / Facebook

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu podała dziś okoliczności wypadku w Kacwinie, do którego doszło podczas przewożenia drzewa.

Do zdarzenia doszło w piątek. 36-letni mężczyzna wspólnie z trzema innymi pracowali tego dnia przy zwózce drzewa. 36-latek podczas przejazdu ciągnikiem leśnym LKT po kolejną partię drzewa jechał jako pasażer. Siedział na pokrywie silnika za kabiną kierowcy. W pewnym momencie spadł z pojazdu wprost pod tylne koło.

Z pomocą natychmiast ruszyli znajomi, którzy wezwali pomoc. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Kierujący ciągnikiem był trzeźwy. - Na miejscu wykonano czynności procesowe, a dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci podczas prowadzonego postępowania - mówi asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Co roku dochodzi do bardzo niebezpiecznych zdarzeń podczas prac leśnych, czy polowych. Niektóre z nich kończą się bardzo tragicznie. Apelujemy o ostrożność i zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, bo wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Bob budowniczy.09:38, 23 lutego 2021
Do"pietrek" Są różne LKTi to oficjalna opatentowana nazwa fabrycznego leśnego sprzętu produkowanego do teraz na Słowacji. Trochę się doucz zanim napiszesz te głupoty.W tym wypadku poszkodowany siedział nie w samoróbce tylko za kabiną na zewnątrz LKT. LKT ma jedno miejsce w środku tylko dla operatora.Na własne ryzyko siedział na zewnątrz za kabiną na pokrywie od akumulatorów gdzie nie wolno siadać więc jakie pasy???. Są zdjęcia tego LKT 81T z którego spadł poszkodowany w wypadku. Słabo masz z wiedzą i czytaniem ze zrozumieniem.
trocnik23:49, 22 lutego 2021
Drzewo przetarte w tartaku to tarcica. Inaczej mówiąc, dechy, kantówki, łaty, bale. Drewno opałowe mamy na składzie. Drzewo rośnie i ma się dobrze, ponieważ ma korzenie, konary, gałęzie i liście.
pietrek22:52, 22 lutego 2021
@Bob budowniczy.Są różne LKT. Na Podhalu przeważnie są samoróbki(cóż nie mają pasów bezpieczeństwa),zdają świetnie egzamin w lesie, nie stać ich na ,,harwestery,,. Dla Twojego bezpieczeństwa śpij dalej pod łóżkiem żebyś nie spadł z niego.Najważniejsze że Gość przeżył.Za pół roku po pobytach w sanatoriach za granicami( NFZ Go tam wyśle) za odszkodowania PZU i ZUS se kupi prawdziwego KTL i będzie siedział w środku.
panika22:16, 22 lutego 2021
Ale pitolicie.Nie spadł z stołka zza komputera(jak wam się często zdarza nieroby, malkontęnci) tylko ciężko pracował.Zdrówka !
WYKSZTAŁCONY20:44, 22 lutego 2021
Do "Aston_ms"
Nie pogrążaj się, drewno to jest drzewo przetarte w tartaku, co zatem zwozili z lasu? ... drzewo, tak jak piec nie jest kotłem a kocioł to nie to samo co piec, tak drzewo nie to samo co drewno,
W życiu liczą się szczegóły i precyzja w wysławianiu się bo później mamy takich właśnie ....
Pozdr
Bob budowniczy.19:25, 22 lutego 2021
Co za "znawca" budowy LKT pisze takie bzdury cyt.:"Siedział na pokrywie silnika za kabiną kierowcy". Od kiedy to LKT ma silnik i pokrywę za kabiną-"gieniuś" jakiś to napisał..? Dużo zdrówka dla poszkodowanego.
Zająć19:20, 22 lutego 2021
Hmmm ...drewno to było raczej
Długie kłody drzewa
Aston_ms17:00, 22 lutego 2021
,,...przy zwózce drzewa...''. Raczej drewna
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij