Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
25.02.2021, 10:12 | czytano: 3042

Bardzo zła jakość powietrza w Nowym Targu

zdj. Szymon Pyzowski

Od kilku dni zanieczyszczenie powietrza pyłem PM10 w Nowym Targu kilkukrotnie przekracza dopuszczalne normy.

Najgorszej sytuacja wygląda rano, wieczorem i nocy. Podczas gdy norma wynosi 50 µg/m3, o tych porach w Nowym Targu wskaźniki dochodziły momentami do 300.

Czystym powietrzem można pooddychać w mieście jedynie w ciągu dnia. Na szczęście prognozy pogody są korzystne. Ma pojawić się wiatr, który wywieje smog w kotliny.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Gumiś15:47, 26 lutego 2021
Burmistrz Grzegorz najlepszy gospodarz od 1346 roku.
smog18:36, 25 lutego 2021
Widać powietrze na Ziemi,zawsze i będzie widać.Na Marsie nie.Se tam lećcie,malkontenci.
z miasta18:22, 25 lutego 2021
Odw##cię się od Burmistrza,sam się od###liłem.
Mieszkancy16:21, 25 lutego 2021
Zapraszamy EKO - PATROL na ul Zielona Gorczanska kolo p burmistrz i w druga strone na Kokoszkow tylko nie dopoludnia a wieczorem oraz w dni wolne od pracy soboty niedziele . TRAGEDIA ktorej urzad nie chce widziec nie robicie nic udajecie ze dzialacie
Besala15:13, 25 lutego 2021
Pan Watycha, pełniący, niestety, funkcję burmistrza, w każdej błahej sprawie poruszonej przez media a dotyczącej Nowego Targu reaguje natychmiast. Natychmiast coś prosuteje lub też podpina się pod czyjś sukces. Od wielu już lat, przez cały czas sprawowania władzy w mieście przez obecną ekipę, pojawiają się w mediach ogólnopolskich i zagranicznych bardzo liczne informacje o zatrważającym, wręcz trującym powietrzu w Nowym Targu. I co. Nic. Głowa w piasek!W poprzedniej kadencji powołano jakąś komisję, która miała walczyć ze smogiem. Komisja żyła własnym życiem i nikt o jej wybitnych dokonaniach nie słyszał. W obecnej kadencji w wielkim trudzie wyłoniono plan, który konkretne działania rozkłada na wiele lat. I tyle. Musimy poczekać do następnej kadencji na dalsze dynamiczne działania Pana Watychy i jego współpracowników. Na razie proponuję zamienić maseczki przeciwcovidowe na maseczki przeciwgazowe!
paranoja15:08, 25 lutego 2021
chemtrails?aa nie,to piasek z pustyni hahahaha:D
panika14:51, 25 lutego 2021
@eco.Na razie wydają na coś czego nie ma ,świrusa a rak ma się niestety dobrze(na szczęście teraz na niego się nie umiera).
Siuks14:17, 25 lutego 2021
Brawo Panie Burmistrzu i jego ekipo!!!
Lubelski13:43, 25 lutego 2021
zakładam i daje sobie palca obciąć ,że przekroczona norma nie pochodzi z OS. Polana Szaflarska ,OS Witosa, reszta bloków w Nowym też nie, nowe domy na Grelu też napewno nie .Wydaje mi się ,że cała przyczyna tego smogu znajduje się w budownictwie jednorodzinnym z lat 90 i niżej również w pobliskich miejscowościach, Ludźmierz, Waksmund, Klikuszowa, Szaflary.
W Zakopanem jest podobnie, wogle na całym Podhalu jest nieładne powietrze, południowe powiaty Małopolski naszego kraju są poprostu zatrute smogiem

Zacznijcie rozporządzać tymi pieniędzmi ,bo skutek jest opłakany na chwilę obecną ;/
jam to12:56, 25 lutego 2021
*MF
Ogrzewanie gazem kosztuje mnie mniej niż kopcącym węglem, o wygodzie już nie wspominając. Poza tym ceny gazu ostatnio spadły. Wypadałoby sprawdzić zanim coś napiszesz, a nie rozpowszechniać frazesy, które nigdy nie były prawdziwe.
Emeryt12:19, 25 lutego 2021
Nie dostanę dotacji na wymianę pieca, bo muszę ocieplić dom. Nie dostanę dotacji na ocieplenie domu, bo muszę mieć wymieniony piec. Jeśli uda mi się to jakimś CUDEM dostać to muszę zapłacić za wszystko (koszt wymiany, ocieplenie, zrobienie centralnego, itd, itp - ok. 50-60 tys. minimum) i jak dobrze będą papiery zrobione to zwrócą 95%. Te programy to fikcja na cele propagandy dla takich jak Ja - czyli bardzo wielu. I co mam robić - nie palić węglem?
Z poważaniem emeryt - 1800 zł. emerytury
eco12:10, 25 lutego 2021
Nowotarżanie nie wydadzą swoich funduszy na zmianę pieca bo to sknerzy! Za to już wkrótce będą zmuszeniu wydać na leczenie raka! Powodzenia
ss11:58, 25 lutego 2021
O tych elektrowniach i kopalniach w Niemczech i w Szwecji to musiało być w Uwadze w jednej z TV, chyba przegapiłem he he he.
El barbero de Sevilla11:35, 25 lutego 2021
drogi fanie politycznej propagandy, bądź tak miły i nie mijaj się z prawdą (po polsku: nie kłam)

1. Niemcy nie tyle budują ile oddali z 9 letnim opoźnieniem w stosunku do planów ostatnią elektrownię węglową - Elektrownia Datteln 4
(Początkowo planowano jej uruchomienie na 2011 rok, jednak błędy planowania, usterki techniczne i towarzyszące tej inwestycji liczne procesy sądowe wciąż hamowały budowę.

Ze wszystkich napędzanych węglem elektrowni niemieckich ta jest najbardziej przyjazna środowisku. Mimo to obradująca w 2019 roku rządowa komisja węglowa złożona z naukowców, związkowców i ekologów opowiedziała się przeciwko jej uruchomieniu.

Rząd zdecydował jednak inaczej ? pomimo ustawy o rezygnacji z węgla, która zakłada zamknięcie wszystkich elektrowni tego typu do 2038 roku.

2. Szwecja: w kwietniu 2020 ostatnia elektrownia węglowa została zamknięta na dwa lata przed terminem.

3. zainteresowanie polskim węglem jest mniej niż znikome (- eksport umiera i jest najniższy od 15 lat) i sprowadza się do tego, że niektóre kraje przed zamknięciem węglowych elektrowni zamknęły już kopalnie i przez kilka lat (do zamknięcia tychże elektrowni węglowych) kupią trochę węgla z Polski, bo po co mają sobie jeszcze bardziej niszczyć środowisko (zanieczyszczać rzeki wodą poeksploatacyjną, obniżać poziomy wód gruntowych, etc) skoro mogą to zrobić za nich, u siebie fanowie politycznej propagandy i paliw kopalnych najdrożej na świecie wydobywanych, czyli Polacy tacy jak ty
MF11:14, 25 lutego 2021
Dziekujcie Rzadowi za ceny gazu i oleju do opalania a nie uwagi Pana Burmistra hejterzy...
fan politycznej propagandy10:59, 25 lutego 2021
mi się najbardziej podoba to, jak mówi się o Polskim węglu, że jest zły, po czym czyta się artykuł, że Niemcy i Szwedzi budują elektrownie węglowe i są zainteresowane Polskim węglem, gdzie w Polsce pisze się o nim negatywnie.
To jest piękne, ale niestety, Polacy są tak ślepi, że patrzą tylko na to co im serwują media...
Zginiemy jak przysłowiowa ciotka w czechach...
tylko referendum10:38, 25 lutego 2021
Brawo Watycha. Sześć lat udawania, że się cos robi. Z pół miliona na wymianę pieców w 2020 wydano tylko 380 tys. Za to poszły nagrody dla urzędników z naszych podatków PÓŁ MILIONA DLA KOLESIÓW!
Halyna10:35, 25 lutego 2021
hehe hehe hehe
Wczoraj widziałam jak EkoPatrol próbował wejść na jedną posesję. Nikt nie otworzył, ekipa grzecznie odjechała. Może byli w innej sprawie, może nie....
W mieście ogólnie jest za mało inwestycji w czystą energię.
ss10:28, 25 lutego 2021
Jakie miasto takie powietrze.
Gulasz Juliusz Zeżarł10:27, 25 lutego 2021
Hymnem Nowego Targu powinna być piosenka Maanamu w Krakowski Spleen w wersji Nowotarski Smog. Tekstu w zasadzie zmieniać nie trzeba :)

Ulice mgłami spowite
Toną w ślepych kałużach
Przez okno patrzę znużona
Z tęsknotą myślę o burzy
A słońce wysoko wysoko
Świeci pilotom w oczy
Ogrzewa niestrudzenie
Zimne niebieskie przestrzenie

CZEKAM NA WIATR, CO ROZGONI
CIEMNE SKŁĘBIONE ZASŁONY
STANĘ WTEDY NA RAZ
ZE ŚWIEŻYM POWIETRZEM W TWARZ
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij