Skate park czeka wiosenny przegląd - podhale24.pl
Niedziela, 05 lutego
Imieniny: Agaty, Adelajdy, Justyniana
Jabłonka
Snow
-8°
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 89 %
Snow
-8°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 91 %
Snow
-7°
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-7°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-5°
Wiatr: 10.08 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-9°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
4 %
Zakopane
8 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
28.03.2021, 15:22 | czytano: 3889

Skate park czeka wiosenny przegląd

NOWY TARG. Interpelację o wyremontowanie starych i uzupełnienie brakujących elementów skate parku przy al. Solidarności złożyła Ewa Pawlikowska. - Środki na ten cel można wygospodarować z działu "kultura fizyczna i sport", pierwotnie zaplanowane na organizację Biegu Podhalańskiego, który się nie odbył - proponuje radna.

arch. Podhale24
arch. Podhale24
Jak zauważa Ewa Pawlikowska: "obecny stan skate parku zagraża bezpieczeństwu zdrowia i życia korzystających. Demontaż zużytych elementów zubożył to ważne miejsce rekreacji i doprowadził do sytuacji, w której użytkownicy na własną rękę przynoszą nieatestowane przeszkody, co może ich narazić na szkody zdrowotne".

Trzy lata temu, gdy to miejsce przedstawiało sobą obraz nędzy i rozpaczy, Urząd Miasta rozważał rezygnację z utrzymywania go i inwestowania w sprzęt, czy naprawy. - Chcemy wykonać nowy skate park, ale nie tu, lecz w parku - tłumaczył wtedy burmistrz Grzegorz Watycha.

Teraz, w odpowiedzi na interpelację radnej, przypomniano, że na skate parku przy al. Solidarności zostały w 2020 roku wykonane prace remontowe dwóch urządzeń - quarter pipe oraz grindbox. "W obu przypadkach dokonano wymiany sklejki na nawierzchni jezdnej oraz wymieniono uszkodzone kantówki na quartet pipe. Tym samym stan urządzeń spełnia warunki bezpieczeństwa" - zapewnia magistrat i dodaje, iż - "po okresie zimowym jak co roku - zostanie dokonany przegląd urządzeń przed otwarciem obiektu".

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
nowotarski18:48, 1 kwietnia 2021
Ej Mistrzowie z Urzędu Miasta !
Zrobcie to dla dzieci, naszych dizeci w końc.
Prócz hokeja cisza, nic przez lata nie pwostało dla młodizezy 10-16 lat !!!
Czy Wy nie macie dzieci w tym wieku ?
A jeśli macie to co one robią ?
Graja na komp ?
Ogladaja YouTube ?
Czy graja w hokeja ?
ff09:47, 30 marca 2021
Skatepark na pewno jest potrzebny i trzeba wyremontować. Jednak kultura korzystającej z niego młodzieży nie napawa optymizmem. Nie chcę, aby było to co np w Sromowcach. Postawili tam niedawno super skatepark, więc się wybrałem kilka razy. Ale pojeździć ciężko. Za dnia przychodzą tam mamy z dziećmi, które ich w ogóle nie pilnują. Dzieci biegają bez celu, z przeszkód nie korzystają, plączą się pod nogami. Jak trochę starsze to jeżdżą w kółko, obsiadają przeszkody i dyskutują. Wieczorami zaś schodzi się miejscowa elita dj-ów bez słuchawek z wulgaryzmami. Jak któryś ma jakiś sprzęt do jazdy, to też tylko w kółko jeździ, przeszkód się boi, niby próbuje czegoś, ale tak jakby mu się nie chciało. Po chwili rezygnuje z k**wą na ustach i rower zostawia byle gdzie, jakby tam był sam.
Taki apel do rodziców i młodzieży korzystającej ze skateparków. Skatepark jest dla ludzi, którzy umieją z niego korzystać, ewentualnie do nauki korzystania z niego. Nie do wyprowadzania dzieci w wózkach. Z dzieckiem można iść na spacer w dowolne miejsce, a nie na skatepark plątać się pomiędzy nogi. Nie do jazdy kółko na jednym kole. Na jednym kole można sobie pojeździć po parkingu, na skateparku się korzysta z jego przeszkód.
X Box23:40, 29 marca 2021
Niestety z roku na rok jest coraz mniej elementów i młodzież znosi niebezpieczne kawałki rozwalających się separatorów ze ścieżki rowerowej przy Solidarności. Obraz nędzy i rozpaczy. Zakopane ma skate park, Rabka i inne małe miejscowości. Tu się nic nie da z tym burmistrzem!!!
Mikibaton01:08, 29 marca 2021
I tak nic nie będzie
Grind B22:01, 28 marca 2021
Z wywiadu z Lotnikiem na p24:

U nas brakuje miejsca, tak zwanego skate parku. Sam osobiście byłem kilkukrotnie na rozmowach z władzami Miasta?. Bez skutku. Byłem umówiony na spotkanie z Panią wiceburmistrz, aby pokazać miejsce w Parku Miejskim, gdzie najlepiej zrobić Skate Park, oczywiście nie doszło do spotkania, a na koniec odsyłano mnie co chwila gdzie indziej.

Jak się za coś pani wiece weźmie to... wiadomo co z tego wychodzi.
@ skejt21:35, 28 marca 2021
Mój 14 letnt syn i jego koledzy chętnie tan przebywają jeżdżąc na hulajnogach . Wielokrotnie tam z nimi byłam i były inne dzieci na deskach i hulajnogach. Nie piły , nie cpały tylko korzystały z parku!!!! Świetne miejsce ale nadaje się do remontu.
Staszek18:12, 28 marca 2021
Jak ma być coś dla.mlodziezy to niech będzie. Gdzieś ta młodzież musi się organizować. Popieram ten pomysł.
Skejt15:54, 28 marca 2021
Jakby pani radna notabene policjantka widziała co tam się dzieje na co dzień to wnioskowała by o zamknięcie to w trybie pilnym. marihuana alkohole są na porządku dziennym a to wszystko w akompaniamencie krzyków i pisków
Gaja15:49, 28 marca 2021
Watycha nie potrafi zadbać o mienie komunalne.Żeby o to dbał jak o utrwalanie kolesiostwa to byśmy byli krainą mlekiem płynącą
Skare X15:24, 28 marca 2021
W tym mieście wszystko jest zaniedbane. Skate park jest zniszczony i chyba nie będzie otwarty. Pani wice obiecywała w kampanii nowy. No ale to kiełbasa wyborcza jak wszystko.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas