Wędkarz został przyłapany na łowieniu ryb w parku - podhale24.pl
Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 8.856 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 8.496 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 12.456 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
90 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
02.04.2021, 14:55 | czytano: 5293

Wędkarz został przyłapany na łowieniu ryb w parku

22-letni wędkarz łowił ryby na terenie Pienińskiego Parku Narodowego, co zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody jest zabronione.

Fot. KPP Nowy Targ
Fot. KPP Nowy Targ
31 marca po godzinie 18, policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem natrafili w Szczawnicy na wędkarza, który łowił ryby na terenie parku narodowego pomimo zakazu. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy porzucił wędkę, torbę wędkarską i szybkim krokiem zaczął oddalać się z miejsca połowu. Dopiero na wyraźne polecenie policjantów się zatrzymał. Wędkarzem okazał się 22-latek z powiatu nowosądeckiego. W torbie porzuconej na brzegu funkcjonariusze znaleźli akcesoria wędkarskie i zapakowaną do reklamówki złowioną wcześniej rybę. Wędka wraz z akcesoriami zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a ryba została przekazana pracownikowi Pienińskiego Parku Narodowego.

Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody, połów ryb na terenie parku narodowego jest zabroniony i zagrożony karą aresztu lub grzywny. W sprawie nielegalnego połowu ryb prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Dodatkowo 22-latek odpowie za używanie wulgaryzmów.

KPP Nowy Targ, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
bibi19:04, 2 kwietnia 2021
@ Karton nie państwo
Zdając egzamin na kartę wędkarską zapoznał się z wszystkimi zasadami łowienia ryb. Wielkością ryby,okresem łowienia,terenami łowieckimi itd....
To jak kierowca mający prawo jazdy i stosujący się do kodeksu drogowego.
Nic go nie usprawiedliwia i kara się należy. Doskonale wiedział gdzie łowi i świadom był że jak go przyłapią to poniesie karę.
p.18:15, 2 kwietnia 2021
Przepadek mienia i dożywocie się należy.
Robiąc aferę trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy aby tak kłusownik wygląda? Popełnił błąd na pewno ale ludzie na tych łodziach karmiący pączkami te ryby są większymi przestępcami jak ten wędkarz.
Robert18:13, 2 kwietnia 2021
Ta ryba byla pod ochrona bo pływala w Parku Narodowym .Zostala przekazana pracownikowi parku do sporzycia czy jak?
LESZCZ16:44, 2 kwietnia 2021
Karton nie panstwo pewnie jestes klusownikiem takim jak ten koles...
oli16:41, 2 kwietnia 2021
Przecież w Sączu też mają Dunajec.Ryba złowiona w Parku Pienińskim ma inny smak? To nie wędkarz,to kłusownik.Karać takich.
stanisław16:21, 2 kwietnia 2021
Osobiście stwierdzam, że jednak chore państwo. Oglądałem sytuację na moście Krośniczanki koło Delikatesów w Krościenku. Wędkarze łowili ryby w potoku Krośniczanki następnie robili zdjęcia i wpuszczali je poniżej do komercyjnego odcinka Dunajca. Zastanawiam się tylko jaką mieli gwarancję, że te ryby nie wrócą do potoku albo nie jest to jedna i ta sama ryba.

Bareja nakręciłby film.
Władek15:57, 2 kwietnia 2021
Karton nie państwo, a co Ty widzisz w tym nie normalnego? Granica to granica! Jaka by nie była, jej przekroczenie powinno skutkować konsekwencjami! Poza tym, to chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem, bo jest wyraźnie napisane, że gość próbował zwiać!
Karton nie państwo15:44, 2 kwietnia 2021
I to jest właśnie chore państwo. Bo gdyby tą rybę złowił kilkadziesiąt metrów dalej, nie na terenie parku, to już by była na patelni i nikt by z tego problemów nie robił. Ale, że wędkarz przeszedł dalej (może i nieświadomie) to ów ryba byłą chroniona kreską na mapie i nie nadawała się do spożycia.
lb15:21, 2 kwietnia 2021
kryminał normalnie! :)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas