Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Rabka Zdrój i okolice
Rain
17°
Wiatr: 9.108 km/h Wilgotność: 96
Rain
17°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 97
Rain
14°
Wiatr: 8.136 km/h Wilgotność: 96
Rain
15°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 96
Clouds
15°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 89
Rain
16°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 97
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
02.04.2021, 14:55 | czytano: 4642

Wędkarz został przyłapany na łowieniu ryb w parku

Fot. KPP Nowy Targ

22-letni wędkarz łowił ryby na terenie Pienińskiego Parku Narodowego, co zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody jest zabronione.

31 marca po godzinie 18, policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem natrafili w Szczawnicy na wędkarza, który łowił ryby na terenie parku narodowego pomimo zakazu. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy porzucił wędkę, torbę wędkarską i szybkim krokiem zaczął oddalać się z miejsca połowu. Dopiero na wyraźne polecenie policjantów się zatrzymał. Wędkarzem okazał się 22-latek z powiatu nowosądeckiego. W torbie porzuconej na brzegu funkcjonariusze znaleźli akcesoria wędkarskie i zapakowaną do reklamówki złowioną wcześniej rybę. Wędka wraz z akcesoriami zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a ryba została przekazana pracownikowi Pienińskiego Parku Narodowego.

Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody, połów ryb na terenie parku narodowego jest zabroniony i zagrożony karą aresztu lub grzywny. W sprawie nielegalnego połowu ryb prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Dodatkowo 22-latek odpowie za używanie wulgaryzmów.

KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
bibi19:04, 2 kwietnia 2021
@ Karton nie państwo
Zdając egzamin na kartę wędkarską zapoznał się z wszystkimi zasadami łowienia ryb. Wielkością ryby,okresem łowienia,terenami łowieckimi itd....
To jak kierowca mający prawo jazdy i stosujący się do kodeksu drogowego.
Nic go nie usprawiedliwia i kara się należy. Doskonale wiedział gdzie łowi i świadom był że jak go przyłapią to poniesie karę.
p.18:15, 2 kwietnia 2021
Przepadek mienia i dożywocie się należy.
Robiąc aferę trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy aby tak kłusownik wygląda? Popełnił błąd na pewno ale ludzie na tych łodziach karmiący pączkami te ryby są większymi przestępcami jak ten wędkarz.
Robert18:13, 2 kwietnia 2021
Ta ryba byla pod ochrona bo pływala w Parku Narodowym .Zostala przekazana pracownikowi parku do sporzycia czy jak?
LESZCZ16:44, 2 kwietnia 2021
Karton nie panstwo pewnie jestes klusownikiem takim jak ten koles...
oli16:41, 2 kwietnia 2021
Przecież w Sączu też mają Dunajec.Ryba złowiona w Parku Pienińskim ma inny smak? To nie wędkarz,to kłusownik.Karać takich.
stanisław16:21, 2 kwietnia 2021
Osobiście stwierdzam, że jednak chore państwo. Oglądałem sytuację na moście Krośniczanki koło Delikatesów w Krościenku. Wędkarze łowili ryby w potoku Krośniczanki następnie robili zdjęcia i wpuszczali je poniżej do komercyjnego odcinka Dunajca. Zastanawiam się tylko jaką mieli gwarancję, że te ryby nie wrócą do potoku albo nie jest to jedna i ta sama ryba.

Bareja nakręciłby film.
Władek15:57, 2 kwietnia 2021
Karton nie państwo, a co Ty widzisz w tym nie normalnego? Granica to granica! Jaka by nie była, jej przekroczenie powinno skutkować konsekwencjami! Poza tym, to chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem, bo jest wyraźnie napisane, że gość próbował zwiać!
Karton nie państwo15:44, 2 kwietnia 2021
I to jest właśnie chore państwo. Bo gdyby tą rybę złowił kilkadziesiąt metrów dalej, nie na terenie parku, to już by była na patelni i nikt by z tego problemów nie robił. Ale, że wędkarz przeszedł dalej (może i nieświadomie) to ów ryba byłą chroniona kreską na mapie i nie nadawała się do spożycia.
lb15:21, 2 kwietnia 2021
kryminał normalnie! :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij