Podpisano umowę na studium korytarzowe dla drogi dwujezdniowej DK7 Rabka - Chyżne - podhale24.pl
Czwartek, 23 marca
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Rabka Zdrój
Clouds
10°
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
13°
Wiatr: 9 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.72 km/h Wilgotność: 84 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
30.04.2021, 15:37 | czytano: 3423

Podpisano umowę na studium korytarzowe dla drogi dwujezdniowej DK7 Rabka - Chyżne

Opracowaniem studium korytarzowego dla dwujezdniowej DK 7, na odcinku Rabka - Chyżne zajmie się firma Sweco Polska. Studium ma być przygotowane dla drogi klasy GP, na parametrach klasy S, w ciągu 9 miesięcy od podpisania umowy.

zdj. GDDKiA
zdj. GDDKiA
- Zadaniem wykonawcy jest opracowanie rozwiązań technicznych, przeprowadzenie analizy i prognozy ruchu, oceny wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego, a także analizy wpływu rozpatrywanych rozwiązań na środowisko, kosztów i korzyści wariantów inwestycyjnych. Przygotowana będzie porównawcza analiza wielokryterialna rozpatrywanych opcji oraz zestawienie kosztów planowania i finansowania tego zadania inwestycyjnego - wyjaśnia Iwona Mikrut z GDDKiA.

Po analizie wyników studium korytarzowego zostaną doprecyzowane szczegółowe parametry techniczne drogi, jak również możliwa będzie ocena efektywności inwestycji, w tym efektywności ekonomicznej.

Całkowity termin wykonania zadania wynosi 15 miesięcy od daty podpisania umowy, przy czym:
- etap I – to 9 miesięcy, przeznaczone na opracowanie studium korytarzowego, w skład którego wchodzą opracowania i dokumentacje projektowe,
- etap II - 6 miesięcy obejmował będzie udzielanie odpowiedzi na pytania wykonawców uczestniczących w procedurze przetargowej, przewidzianej na kolejne opracowania projektowe.

Planowane parametry techniczne drogi:
- klasa techniczna drogi – GP (S),
- prędkość projektowa – 80 km/h (100 km/h),
- prędkość miarodajna –100 km/h (110 km/h),
- przekrój poprzeczny – 2x2,
- szerokość pasa ruchu – 3,5 m,
- szerokość pasa awaryjnego – 2,5 m,
- szerokość poboczy gruntowych – min 1,5 m (S: 0,75 – 2,25 m),
- szerokość pasa dzielącego – min. 5,00 m,
- nośność nawierzchni – 115 kN/oś.

- Droga krajowa nr 7 na odcinku Rabka - Chyżne stanowi ważny szlak komunikacyjny, który znajduje się w ciągu trasy europejskiej E77. Przebieg drogi uwzględniony jest w korytarzu europejskiej sieci TEN-T. Prowadzi ona ruch tranzytowy do granicy ze Słowacją i dalej na południe Europy. Po stronie słowackiej odpowiednikiem będzie droga R3 o parametrach zbliżonych do DK7 - dodaje przedstawicielka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
chyźnianin12:00, 4 maja 2021
To chyba nie porozumienie żeby drogę klasy S zaprojektować i wykonać środkiem naszej miejscowości obecnie modne stało się budowa obwodnice miast a my odwrotnie to jest karygodne aby podzielić nasza wioskę drogą szybkiego ruchu. Proponuję niech idzie dolnym końcem chyżnego (miedzy jeziorem a chyżnem i samą granicą państwa) a jeśli nie to niech idzie na Namestovo
Magda12:24, 2 maja 2021
szkoda,same drogi,zniszczona przyroda,lasy...
Ewa11:27, 1 maja 2021
Pierwsze ludzia zabrali za komuny działki siłą i nie wypłacili odszkodowań A teraz będą robić droge przed nosem i niszczyć piękny teren spytkowic I reszty.
Mieszkaniec Jabłonki21:54, 30 kwietnia 2021
Trzymamy kciuki za realizacje tej inwestycji. Oby jak najszybciej udało się rozpocząć prace w terenie.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas