Poniedziałek, 27 września 2021, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
11°
Wiatr: 1.224 km/h Wilgotność: 73 %
03.05.2021, 13:48 | czytano: 1627

Trzeciomajowe obchody w Zakopanem. Burmistrz wzywa do jedności (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. - Mam nadzieję, z tego trudnego dla nas wszystkich czasu - wyciągniemy wnioski, że ten okres pozwoli nam przemyśleć wiele rzeczy. Bądźmy wspólnotą - mówił podczas skromnych uroczystości na Placu Niepodległości Leszek Dorula.

- Ci, którzy dopatrują się w tym okresie i całości naszej polskiej zjednoczonej wspólnoty innych postępowań, niżby oczekiwali - to mam nadzieję, że na arenie międzynarodowej będziemy jedną wspólnotą, która mówi w imieniu Polski. Bądźmy wspólnotą, bądźmy dla Polski potrzebni, starajmy się o Polskę walczyć, bądźmy dumni ze swojej Ojczyzny - apelował burmistrz Zakopanego.

Po tych słowach odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Tegoroczne obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ze względu na wciąż trwającą pandemię oraz obostrzenia sanitarne odbywają się w znacznie skromniejszej formie. Przed południem w Sanktuarium Najświętszej Rodziny odprawiona została święta w intencji Ojczyzny. Burmistrzowie składali w imieniu mieszkańców kwiaty pod Drzewem Wolności i przy Pomniku Grunwaldzkim na Skwerze rotmistrza Witolda Pileckiego.

s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Wirus15:54, 3 maja 2021
Na ostatnim zdjęciu widać, jak dygnitarze pokazują ile to jest 1.5m... Brak słów...
mieszaniec15:38, 3 maja 2021
Dobrze że straż miejska ma nowy samochód. Świetnie się prezentuje na zdjęciach, przy takich uroczystościach. Powinni go przy okazji poświęcić i konsekrować. Strażnicy są właściwie zbędni, tak jak mieszkańcy na takich uroczystościach - tylko by brzydko wyglądali na zdjęciach. A tak to piękne zdjęcie do folderów wyborczych, bez tłuszczy w tle.
A burmistrz najlepsze co może zrobić dla Ojczyzny to złożyć urząd, którego nie wypełnia już ponad rok.

Dodatkowo hasła:
"od tatr po bałtyk brońcie krzyża" z herbem Zakopanego na państwowej uroczystości to już farsa i oznaka całkowitego zaczadzenia włodarzy.
zzamiedzy13:58, 3 maja 2021
ostatnie zdjecie-jedno sie mówi-drugie się robi.
pozdrawiam ślepą straż miejską!!!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij