Piątek, 07 października
Imieniny: Marii, Marka, Amalii
Jabłonka
Clouds
12°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.944 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Koronawirus
6
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
5
1
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
19
01.06.2021, 21:06 | czytano: 7203

Wiceministrowie mówili w Nowym Targu co z turystyką na Podhalu (zdjęcia)

- Nie staramy się teraz szukać nowych form pomocy, ale oczekujemy, że turystyka wróci na swoje poprzednie tory - mówił na Rynku w Nowym Targu minister ds. turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

Konferencja prasowa na Rynku. Fot. Robert Miśkowiec
W mieście gościli dziś wiceminister Iwona Michałek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Andrzej Gut-Mostowy - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, pełnomocnik premiera ds. promocji polskiej marki. W towarzystwie dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Jana Gąsienicy-Walczaka spotkali się z dziennikarzami na Rynku gdzie mówili o bezrobociu i turystyce.

Wiceminister Gut-Mostowy podkreślał, że dzięki pomocy rządu i wsparciu w okresie lockdownu, większości firm udało się przetrwać "dramatyczne chwile". - Dzięki temu firmy, z niewielkim uszczerbkiem, mogą dziś wrócić do pracy - podkreślił.

Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie mówił, że w Małopolsce bezrobocie utrzymuje się na poziomie 5,6% i maleje. - Na Podhalu nie występuje w dużym stopniu bezrobocie w branży turystycznej czy gastronomicznej. Branża ta narzeka nawet na brak wykwalifikowanej kadry. Branża z powrotem zaczyna funkcjonować na przyzwoitych obrotach - zauważył.

I właśnie nad nowymi rozwiązaniami prawnymi, jak dodała wiceminister Michałek, które ułatwią m.in. zatrudnianie pracowników z zagranicy, pracuje obecnie rząd.

Zdaniem wiceministra Andrzeja Guta-Mostowego, w sezonie letnim, nie tylko na Podhalu, ale i w całej Polsce, turystyka może wrócić do poziomu sprzed pandemii. Z rządowych analiz wynika, że Polacy chętniej będą wybierać w tym roku wczasy w kraju, kosztem zagranicy. To z kolei powinno przełożyć się na poprawę sytuacji w rodzimej branży turystycznej, gastronomicznej czy hotelowej. - Zima? Tu wszystko będzie zależało od rozwoju pandemii - dodał.

Obserwowany jest też trend, że turyści chętniej wybierać będą odpoczynek w plenerze, na wsi, z dala od zgiełku i dużych miast. To turystyka miejska może bardziej ucierpieć na nowych preferencjach Polaków.

Pytany przez dziennikarzy, czy rząd planuje dalszą pomoc dla branży turystycznej dodał, że nowe środki pomocowe nie są przewidywane. - Nie staramy się teraz szukać nowych form pomocy, ale oczekujemy, że turystyka wróci na swoje poprzednie tory - dodał.

r/ zdj. w galerii - Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Olo19:26, 2 czerwca 2021
@z Białki

Nie, nie myli mi się. Polecam zapoznać się z ostatnim raportem Małopolskiej Organizacji Turystycznej. W Nowym Targu można czas spędzić w urozmaicony sposób, od rowerów, przez wędrówki po szlakach, po loty widokowe. Białka tylu możliwości nie ma i mieć nie będzie.
Z Białki17:53, 2 czerwca 2021
Do Olo

Myli Ci się przejechać przez miejscowość a przyjechać do miejscowości
Wyrocznia15:46, 2 czerwca 2021
Takich głupich, a podstępnych ludzi wybieracie, a oni wam później mówią, że dzięki pomocy rządu udało się przetrwać przedsiębiorcom! Bo oczywiście rząd ma swoje pieniądze i rozdaje potrzebującym? Gdyby nie terroryzm "mowy nienawiści" to bym chętnie napisał gdzie jest miejsce takiego kameleona.
xxxx14:40, 2 czerwca 2021
w nt nigdy nie będzie turystyki jeśli nowy targ nie zacznie robić czegoś w stronę pozyskania turysty, to wszyscy beda nadal do białki i bukowiny jezdzic....
Najwyższy czas na rozmowy13:39, 2 czerwca 2021
A, to bardzo dobrze, że zaczęli mówić o turystyce na Podhalu. Najwyższy czas, żeby w region wrócili TURYŚCI - grupa miłośników Tatr i Podhala, która jest na wyginięciu. Skoro zrobili z tego regionu tanią melinę pijacką, gdzie każdemu wolno wszystko, to teraz samorządowcy niech się pogłowią co zrobić, żeby chciał tutaj przyjechać Turysta.
oscypek11:12, 2 czerwca 2021
Mostowy bał się konferencji w Zakopcu? O jakiej turystyce w Nowym Targu mówił? Chodziło o turystykę zakupową?
mądry08:53, 2 czerwca 2021
kłamią w żywe oczy i co oni robią w Nowym Targu jak tu akurat jest marna turystyka a raczej jej wo gule nie ma
Olo07:18, 2 czerwca 2021
@z Białki

No a niby gdzie? To Nowy Targ był wśród najczęściej odwiedzanych miejsc w Małopolsce w 2020, z kolei Bialka po zamknięciu wyciągów jakby zniknęła z mapy...
he he litości05:55, 2 czerwca 2021
co mnie to obchodzi , tylko zostaje brud po nich...
PiterQ00:22, 2 czerwca 2021
kompletna kpina z rzeczywistości i bezczelne plucie w twarz ludziom, którzy zbankrutowali na prowadzeniu tuystyki na Podhalu. Przyjdź mi i w oczy powiedz jak wprowadzając zbójnickie prawo doprowadziłeś mój świetnie wcześniej prosperujacy biznes do ruiny, a cię spoliczkuję. *** (dobra Moderator, zrozumiem jak obetniesz).

No to się rozumiemy. M.
Republikon abo i Monarchista23:48, 1 czerwca 2021
A do kogo oni mówili, bo wygląda na to, że słuchacze są im niepotrzebni. Prawo Murphy`ego udało się już im wdrożyć na całego. Jest super, ale nie każdemu. JG-W-S-D derektor ba jako. Trza zatrudniać zza granicy za miskę ryżu. Turysta niech płaci duzo a pracownikowwi trza zapłacić mało, ale to się wnet skończy. Młodzi mają takie tyranie w dużym poważaniu.
Opop22:46, 1 czerwca 2021
Przerażajace jest to ze cześć radnych w 30 tysięcznym mieście dalej szuka inwestora na stacje narciarska której i tak nie będzie bo wola właścicieli jest inna. Pozwólcie ludziom działać. Wręcz turystyka przez urojenia radnych jest blokowana.
Nigdy więcej22:21, 1 czerwca 2021
Myślę, że tym razem każdy, niezależnie z jakiej opcji nie zagłosuje już na tego pana. Oby to była jego ostatnia kadencja.P.s Co z dniem dziecka w Rabce?
PODHALE HOKEJ FANS REYKJAVIK21:36, 1 czerwca 2021
Mostowy ty lepiej szukaj sponsora dla Podhala.Macie tu najwieksze w Polsce pis poparcie,wiec podajcie reke DUMIE PODHALA.Bo te biedoki ledwie zipie...
Z Białki21:27, 1 czerwca 2021
Nowy Targ i turystyka - jaja sobie robią
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas