Środa, 16 czerwiec 2021, Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
Rabka Zdrój i okolice
Clear
12°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
15°
Wiatr: 0.504 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
11°
Wiatr: 2.592 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87 %
06.06.2021, 18:36 | czytano: 5995

Strażackie święto na podsumowanie samochodowej i motocyklowej pielgrzymki (duża galeria)

zdj. Szymon Pyzowski

LUDŹMIERZ. XVII Samochodowa i XI Motocyklowa Pielgrzymka Strażaków na trasie Zakopane - Ludźmierz była okazją do uhonorowania kilku zasłużonych osób.

Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza przyznany dla Jana Bałasia i Władysława Celuszaka wręczali - sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego Edward Siarka, Jan Kuczkowicz prezes ZOP ZSSP w Nowym Targu i Małopolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Filipek.

Z kolei medale honorowe za Zasługi dla Pożarnictwa Ziemi Nowotarskiej wręczono ks. Jerzemu Filkowi i Andrzejowi Buroniowi.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
D-ca07:06, 7 czerwca 2021
Nie czepiaj się zaszczepieni wszyscy????
sobie myślę...22:21, 6 czerwca 2021
Strażacy stanowią główną formację ratowniczo-gaśniczą w naszym kraju. Wzywani są zawsze i wszędzie. Ich środowisko bezsprzecznie cieszy się największym zaufaniem społeczeństwa. Uważam, że strażacy, zwłaszcza z oddziałów ochotniczych, nie są należycie doceniani za ofiarne działania ratujące życie ludzi oraz ich mienie, za działania z zakresu ochrony środowiska, w tym także za ochronę przeciwpożarową terenów leśnych i polnych (m.in. z powodu bezsensownego wypalania traw). Z wiekiem kończą służbę i co z tego mają (poza wspomnieniami)? Nie jestem strażakiem, ale jestem przekonany, że są bardzo krzywdzeni, że za ich determinację, pasję, oddanie, poświęcenie czasu dla ratowania innych, wielokrotnie z narażeniem zdrowia a czasem nawet życia, powinni dostawać stosowny dodatek do emerytury.
Covid22:18, 6 czerwca 2021
Jeżeli nie jest możliwe zachowanie dystansu, w przestrzeni otwartej, to maseczki są obowiązkowe, co widzimy na załączonych zdjęciach....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij