Sobota, 24 lipiec 2021, Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego
Nowy Targ i okolice
Clouds
25°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
25°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 43 %
Clouds
26°
Wiatr: 7.704 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
27°
Wiatr: 8.532 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
27°
Wiatr: 1.044 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
25°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 57 %
09.06.2021, 11:06 | czytano: 5857

Zakopane: Będzie policyjne dochodzenie w sprawie wypadku

Fot. Marcin Szkodziński

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu? M.in. na te pytania ma odpowiedzieć policyjne dochodzenie po wypadku, do którego doszło we wtorek na ul. Nowotarskiej.

Na skutek zderzenia samochodu osobowego z motocyklem typu cross ranny został 17-letni motocyklista. Z połamaną nogą został zabrany do zakopiańskiego szpitala. Policja nie podaje jeszcze przyczyn wypadku oraz nie wskazuje winnego.

- Kierowca motocykla doznał obrażeń powyżej siedmiu dni. Będzie prowadzone dochodzenie aby wyjaśnić przyczyny wypadku - zaznacza asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - W chwili wypadku kierowcy byli trzeźwi - dodaje policjant wykluczając tym samym alkohol jako powód wypadku.

Policyjne dochodzenie będzie miało na celu wyjaśnienie, czy 19 – letnia kobieta kierująca samochodem osobowym nie ustąpiła pierwszeństwa 17 – latkowi kierującemu motocyklem. Dochodzenie ma wyjaśnić także, czy motocykl cross był dopuszczony do poruszania się po drodze.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
lewy migacz18:35, 9 czerwca 2021
Na prawdziwym rondzie, takim okrągłym, gdzie trzeba jeździć dookoła, a przejechanie na wprost skończy się lawetą (choć akurat przejazd Kasprowicza -> Nowotarska jest prawie na wprost), dochodzi do wypadku z powodu ignorancji, poczucia bezkarności, warcholstwu i po prostu głupocie motocyklisty.

A na skrzyżowaniu Makuszyńskiego i Grunwaldzkiej wypadkom ma zapobiegać rondo wymalowane na asfalcie... Ile ktoś na tym zarobi? Bo jestem pewny że poprawą bezpieczeństwa nie będzie to miało wiele wspólnego.

https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/76915/Nowe_rondo_w_Zakopanem_od_16_czerwca.html
Kieł18:12, 9 czerwca 2021
Zet@
A jakiż wpływ na to ta "milicja" ma, że ten motor nawet bez homologacji się tam znalazł ?? Wywieźli go tam laweta ? Czy wypuścili z posterunku? He szpecu? Ja jak dziś takim motorem wyjadę to ani ty ani policja mnie nie złapie i co? Absurd ? Chyba życie i realia
hary18:05, 9 czerwca 2021
@Bąk- dokładnie tak , ale co tu wymagać od milicji . sezon maseczkowy się skończył i nie wiedzą po co są
Ka so16:57, 9 czerwca 2021
Jak dziewczyna miała widzieć czy ten cross jedzie jak nie miał żadnych świateł.Ten chłopak powinen wogule nie jeździć po ulicy jest to nie dozwolone!!!!Dziewczyna jechała poprawnie ale ten pan jechał z zadużą prędkością jakby jeszcze szybciej jechał to by ją zabił ludzie macie mózgi ale tam w nich nic nie ma myślcie No!!!!!!!!! A teraz sobie pomyślcie że nią nikt się nie zajął ma właśnie problem z kręgosłupem.Ludzie on nie powinen jeździć po ulicy crossem!MYŚLCIE
zet16:28, 9 czerwca 2021
absurd goni absurd jeśli pojazd nie jest dopuszczony do ruchu czyli nie posiada homologacji to nie powinien się tam znajdować, może od tego zacząć trzeba droga milicjo
Dorota14:20, 9 czerwca 2021
Ze złamaną nogą i 7 dni w szpitalu! A mąż z trzema złamanymi kręgami kręgosłupa i innymi obrażeniami wypisany do domu po trzech dniach. Pracodawca robił co mógł żeby dłużej niz 7 dni nie leżał, tak to wygląda jak się ma plecy i zamiast do szpitala przywiózł rannego do domu.
Najszczuj14:20, 9 czerwca 2021
Jakby co to ja już drę japę" wolne sądy, wolne sądy!!!
stan13:48, 9 czerwca 2021
Chodzi o to, że to pewnie synuś znanej osoby i trzeba uznać winę kierowcy samochodu. Te crosy które rozjeżdżają drogi i pola to są plagą na Podhalu.
Bąk12:55, 9 czerwca 2021
No z tym dochodzeniem czy motor jest dopuszczony do poruszania się po drodze to trochę przesada...co tu dochodzić? Wklepują sobie Vin motoru i im się pojawi komunikat czy jest zarejestrowany,ubezpieczony i czy ma przegląd.Chyba że pan rzecznik o tym nie wie to niech robi swoje dochodzenie...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij