Wtorek, 05 lipca
Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny
Zakopane
Clouds
19°
Wiatr: 9 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
19°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
19°
Wiatr: 8.856 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
19°
Wiatr: 7.884 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
25°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
23°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
10.06.2021, 19:26 | czytano: 2972

Kościelisko z najlepszym mikroprojektem

W nowopowstałym Transgranicznym Centrum Edukacji Euroregionu „Tatry” w Nowym Targu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „MikroLider Pogranicza” w kategorii „Najlepsza inwestycja w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego”.

Wójt Roman Krupa odbiera nagrodę dla Kościeliska. Fot. Organizatorzy
Organizatorem konkursu był Związek Euroregion „Tatry”. Wzięły w nim udział podmioty realizujące mikroprojekty w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

W ramach konkursu nagrodzono instytucje realizujące działania z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego takie jak prace konserwatorskie, renowacja obiektów dziedzictwa kulturowego. W gronie wyróżnionych znalazły się gmina Poronin, miasto Limanowa, Pieniński Park Narodowy, gmina i Miasto Dobczyce oraz gmina Czarny Dunajec.

Główną nagrodę przyznano gminie Kościelisko za mikroprojekt „Szlakiem obiektów sakralnych pogranicza polsko słowackiego, gmina Kościelisko i Miasto Twardoszyn”. Nagrodzony projekt obejmował odrestaurowanie 23 obiektów małej architektury sakralnej - kapliczek, krzyży przydrożnych i drewnianych dzwonnic. Gmina Kościelisko odnowiła 18 obiektów, natomiast 5 obiektów odrestaurowano w partnerskim mieście Twardoszyn. W ramach mikroprojektu wydano również publikację w języku polskim, słowackim i angielskim oraz mapę na temat obiektów dziedzictwa sakralnego pogranicza, które są dostępne w wersji elektronicznej na stronie internetowej gminy: https://www.gminakoscielisko.pl/pl/projekty-unijne/projekt-kapliczki

Nagrody laureatom konkursu wręczył przewodniczący Rady Związku Euroregion „Tatry” Bogusław Waksmundzki oraz dyrektor biura Związku Euroregion „Tatry” Michał Stawarski. Gratulacje laureatom konkursu przekazał Paweł Dziuban - kierownik Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Nowym Targu. W wydarzeniu uczestniczyła także Karolina Czechowska, reprezentująca biuro poselskie Andrzeja Guta-Mostowego.

Związek Euroregion "Tatry", oprac. r/

 
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Artek10:48, 11 czerwca 2021
Super. Kompleksowy projekt. Ja się zastanawiam jak teraz wyglądają wizyty studyjne w mikroprojektach:)
fred06:48, 11 czerwca 2021
I znów mój komentrz sie nie pokazał jak się prawde napisze.
Tak samo Leper mówił prawde to go usuneli.
fred05:52, 11 czerwca 2021
Najlepszy rozwój w gminie to w Lipnicy .
tylko projektują ale nic nie robią,scalenie niby sie skonczyło ale dróg gmina dojazdowych nie robi do kazdej działki.
A Wójt beznadziejny.HEJ.
roztropek20:30, 10 czerwca 2021
Jak się chce to się da. Brawo.
Zokopion19:48, 10 czerwca 2021
Brawo dla wójtów z Kościeliska i Czarnego Dunajec. Chlopy dajecie radę w tych wymagających czasach. Nigdzie rozwój gminy nie idzie jak u Was w gminach. Tak dalej!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas