Punkt plenerowy został uruchomiony w ramach akcji szczepień w województwie małopolskim „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską” zorganizowanej przez Wojewodę Małopolskiego oraz jednostki samorządu terytorialnego jednocześnie w miastach Zakopane, Szczawnica, Krynica-Zdrój i w gminie Klucze.
Szczepienia są wykonywane równolegle przez dwa zespoły medyczne ze Szpitala Powiatowego im. dr. Tytusa Chałubińskiego. Do ich dyspozycji na dwa dni zostało przeznaczone 2.000 szczepionek.
Działanie punktu w imieniu wszystkich organizatorów zainaugurowała zastępca burmistrza Miasta Zakopane Agnieszka Nowak-Gąsienica oraz starosta tatrzański Piotr Bąk.
- Zakopane jest jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych i z tego względu możliwość powrotu do normalności i zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa jest dla nas bardzo ważna. Osoby, które się szczepią i przestrzegają wszelkich rygorów, dają taką właśnie szansę – na powrót do normalności w naszym mieście, dają możliwość funkcjonowania całej branży turystycznej – hoteli, restauracji, różnych usług. Nasze miasto może powrócić do organizowania festiwali, koncertów, wystaw, spotkań. Bardzo nam tego brakowało w czasie epidemii. Teraz cieszymy się, że znów możemy dla Państwa działać i zapraszać do Zakopanego na różne wydarzenia kulturalne i sportowe - mówi Agnieszka Nowak-Gąsienica. - Gorąco zachęcam do zaszczepienia się w ten weekend w Zakopanem. Zróbmy to dla naszego wspólnego dobra. Spodziewamy się w Zakopanem wielu gości. Liczymy, że skorzystają oni z możliwości szczepienia. Gorąco zapraszamy także mieszkańców, którzy bez wcześniejszej rejestracji w łatwo dostępnym miejscu w centrum miasta będą mogli otrzymać szczepionkę - dodaje.
Plenerowy punkt szczepień będzie działał w sobotę oraz niedzielę, 12 i 13 czerwca, w godzinach 10:00 – 18:00 lub do ostatniej szczepionki na ulicy Krupówki obok poczty.
Przy okazji szczepienia UM zachęca do odwiedzenia stoisk i atrakcji przygotowanych m.in. przez:
- Centrum Informacji Turystycznej,
- Komendę Powiatową Policji w Zakopanem,
- Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Zakopanem,
- 16 Batalion Powietrznodesantowy im. gen. bryg. Mariana Zdrzałki,
- Wojskową Komendę Uzupełnień w Nowym Targu,
- Straż Graniczną,
- Nadleśnictwo Nowy Targ,
- Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zakopanem.
źródło: UM Zakopane, rs/
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas
1.Górale jedli jedzenie, a nie paszę z maketów zagranicznych
2.Mieli jakiekolwiek pojęcie o naturalnych metodach leczenia jak przodkowie mieli
3.Mieli oleju w głowie na tyle, co by omijać biznesmenów łamane na morderców w białych kitlach.
No i w ogóle to miło by było jakbyś całe te głupoty odszczekał, bo właśnie tacy "znawcy", co nie mają zielonego pojęcia, pchają innych pod mur. Dosłownie. Ja z twojej wypowiedzi już widzę, że nie przeczytałeś do dzisiaj żadnej z ulotek preparatów, a są tam smaczki takie jak np. "Jedna dawka (0,5 ml) zawiera:
Adenowirus szympansi z sekwencją kodującą glikoproteinę S (ang. Spike) wirusa SARS-CoV-2
ChAdOx1-S
*
, nie mniej niż 2,5 x 108
jednostek zakaźnych
*Wytworzony w genetycznie zmodyfikowanych, ludzkich embrionalnych komórkach nerki (HEK)
293, z wykorzystaniem technologii rekombincji DNA"
Zdrowy rozsądek nakazuje unikać: jeśli coś jest podejrzane, nie jest bezpieczne, nie jest wytestowane, JEST ZA DARMO, jest oferowane przez NACISK, są kontrowersje, umierają od tego ludzie.