Msza święta w intencji miasta, połączona z bierzmowaniem młodych nowotarżan (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 24 lutego
Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 12.132 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
Wiatr: 13.932 km/h Wilgotność: 30 %
Clouds
Wiatr: 8.712 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
10°
Wiatr: 11.664 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
22.06.2021, 22:02 | czytano: 7236

Msza święta w intencji miasta, połączona z bierzmowaniem młodych nowotarżan (zdjęcia)

NOWY TARG. Jedynym akcentem związanym z obchodami "urodzin" Miasta, w którym mogli wziąć udział mieszkańcy była msza św. w intencji nowotarżan w 675 rocznice lokacji miasta. Mszę w koncelebrze odprawił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
Na początku mszy św. proboszcz ks. Zbigniew Płachta przypomniał, że 675 lat temu - dokładnie 22 czerwca - król Kazimierz Wielki nadał prawa miejskie Nowemu Targowi. - To dzisiejsze spotkanie, to przede wszystkim patrzenie w przyszłość, ale jest ono również zobowiązaniem do tego, żeby nie zapominać o przeszłości - mówił proboszcz, nazywając młodzież przyszłością miasta i regionu.

Abp Marek Jędraszewski zwracając się do młodych z parafii św. Katarzyny przystępujących do sakramentu bierzmowania, powiedział: - Być uczniem Jezusa, to być gotowym na wysiłek, na zmaganie, bo taka jest logika chrześcijańskiego życia.

Wskazując na patronkę parafii św. Katarzynę Aleksandryjską arcybiskup zaznaczył, że była wierna Jezusowi do końca w pełni korzystając z darów Ducha Świętego. – Gotowa była iść pod prąd w swoim życiu, tą stromą i wąską ścieżką, o której mówił Pan Jezus – zaznaczał metropolita. Odnosząc się do deklaracji kandydatów do bierzmowania, że chcą „mężnie wyznawać chrześcijańską wiarę i według niej żyć” stwierdził, że wpisują się w przykład życia patronki swojej parafii.

Kończąc homilię arcybiskup zwrócił uwagę na krzyże, które są pamiątką bierzmowania. Podkreślił, aby przypominały młodym o codziennym zapieraniu się siebie, wymaganiu od siebie i braniu swojego krzyża i podążaniu za Jezusem stromą i niełatwą drogą, ale jedyną prowadzącą do nieba. – Niech te krzyże mówią wam o zwycięstwie, które na krzyżu Pan Jezus odniósł nad grzechem, śmiercią i szatanem – mówił metropolita zaznaczając, że kto trwa przy krzyżu razem z Chrystusem zwycięży świat.

Archidiecezja Krakowska, opr.s/ zdj. Szymon Pyzowski

Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Eleonora16:49, 23 czerwca 2021
Trochę za dużo tego kleru w Pańswowych instytucjach,Jast rozdzielność państwa i kościoła.
XXX14:52, 23 czerwca 2021
Na pierwszym planie pani Stefania ze Spoldzielni Mieszkaniowej
Kwiczoł13:59, 23 czerwca 2021
Obchody okrągłych urodzin miasta na miarę wstążkowej ekipy. Bierzmowanie i kiczowaty manekin w rynku. Postarali się. Żeby im się mózgi nie przegrzały od tego wysiłku intelektualnego.
obcy11:45, 23 czerwca 2021
Teraz Nowy Targ słynie z uroczystości religijnych i korków w okresie odbioru nieczystości od mieszkańców. Natomiast za komuny zasłynął z kombinatu obuwniczego, hokeja i korków w dni jarmarczne. W kwestii odśnieżania ulic nie ma różnicy pomiędzy wtedy a teraz.
do oskara11:41, 23 czerwca 2021
Umiesz czytać, czy tylko składasz literki? Le Targ wyjaśnił skrót PiS jako Put i Steg.
Pytanie nr dwa - wiesz kto jest obecnie burmistrzem Nowego Targu? To obejrzyj zdjęcia. Widać na nich burmistrzów.
Na koniec - idź zjedz coś, uzupełnij płyny - bo bredzisz i żółć ci się wylała bez powodu
oskar11:31, 23 czerwca 2021
Le Targ - a co ma Watycha wspólnego z PiS ? Msza była z okazji 675 lecia lokacji miasta połączona z biezmowaniem to wypadało by żeby obecne były władze miasta !!!!
anon09:18, 23 czerwca 2021
Bierzmowanie zwykło się określać pożegnaniem z Kościołem. :)
Le Targ22:26, 22 czerwca 2021
W Rabce trzydniowa impreza, w Szczawnicy i Zakopcu też a w NT Watycha wprasza się na bierzmowanie.U Watychy wszystko na odwrót. Kolejna wtopa duetu PiS (Put i Steg). Przysnęły w Le Targu
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas