Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Jabłonka i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
13°
Wiatr: 22.608 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
13°
Wiatr: 26.964 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 25.128 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
11°
Wiatr: 18.54 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
12°
Wiatr: 15.048 km/h Wilgotność: 83 %
27.06.2021, 16:29 | czytano: 4542

Dzieci Żołnierzy Wyklętych piszą list do Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie Bolesława Skubla

zdj. nadesłane

"List Otwarty do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy który zostanie też rozesłany do znaczących osób w Państwie oraz do redakcji gazet. Warto aby Polska dowiedziała się jak za nasze pieniądze manipuluje się historią" - tłumaczą inicjatorzy przedsięwzięcia.

List zamieszczamy w galerii poniże.

- Oprócz widniejących podpisów pod listem podpisała się w imieniu Dzieci Żołnierzy Wyklętych Pani Prezes Magdalena Zarzycka Redwan, urodzona w ubeckim więzieniu na Zamku w Lublinie, córka Władysława i Stefanii Zarzyckich - wyjaśnia Robert Krzystyniak, wnuk śp. Bolesława Skubla ps. "Waligóra"

- Białe plamy historii, to często kałuże ludzkiej krwi. Krwi przelanej za wolność narodu polskiego. Historia ta stara się nam wyjaśnić teraźniejszość… Naszym obowiązkiem jest dziś - przeciwstawienie się niepamięci… Upominamy się o tych, którzy walczyli i ginęli za wolność przyszłych pokoleń. Za niepodległość swej Ojczyzny - zapłacili cenę najwyższą - komentuje Sebastian Śmietana, wnuk Andrzeja Skwarka ps. "Snajper"

"Rodzina i bliscy oraz rodziny Żołnierzy Wyklętych podpisały się pod listem otwartym do Prezydenta RP w którym protestują przeciwko szkalowaniu dobrego imienia śp. Bolesława Skubla ps Waligóra oraz blokowaniu poszukiwań i odmówienia pełnej asysty honorowej Wojska Polskiego podczas pogrzebu. Zachęcamy do zapoznania się z listem. (...) Piękny, góralski pogrzeb miał śp. Bolesław Skubel ps. Waligóra. Spoczął u stóp Giewontu, na kościeliskim cmentarzu dzięki zdeterminowanej Rodzinie, która zniweczyła plan komunistycznych katów, by Jego szczątki pozostały na zawsze ukryte, zapomniane. Żegnali śp. Bolesława wszyscy, dla których ofiara Jego życia oddanego za Polskę, stanowi wielką wartość. Nie dane mu było odebrać honorów od Rzeczypospolitej, gdyż partykularne interesy małodusznych urzędników wzięły górę nad honorem.

Władze III Rzeczypospolitej nie potrafiły dotąd osądzić komunistycznych zbrodniarzy, dlatego stanowczo apelujemy by zdobyły się chociaż na nieutrudnianie odnajdywania i oddawania należnych honorów ich ofiarom" - dodaje Wojciech Łuczak, prezes zarządu Fundacji Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".

opr.s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
wip12:19, 29 czerwca 2021
Polska została sprzedana i Jałcie przez USA i Wielką Brytanię pod but Stalina -fakt . Jakby nie Stalin Polska byłaby o 1/3 mniejsza i to też fakt.
Powstanie Warszawskie Żołnierze wyklęci to nic innego jak walka o władzę tchórze londyńskie chcieli znowu rządzić..
Wadą Polaka jest że zachód traktuje jako modlitewnik i przyjmuje wszystko bezkrytycznie
mądry i skromny14:50, 28 czerwca 2021
Brawo Józia- Solidarność tak walczyła o Polskę, że po plecach robotników doszła do władzy, a potem natychmiast o nich zapomniała.
Józia12:11, 28 czerwca 2021
Wszyscy walczyki za Polsę ,komuniści też ,ale za jaką Polskę Naszą czy Waszą?To daje do myślenia ,bo Solidarność tez walczyła o Polskę ale nie o taką że jeden zarabia miliony a drugi charuje za grosze.
mądry i skromny08:32, 28 czerwca 2021
Do Polak- Ogień walcząc o Polskę, zabijał w Nowej Białej Słowaków którzy walczyli w Kampanii Wrześniowej w Wojsku Polskim. To tak samo logiczne jak gdyby Jagiełło, przed bitwą pod Grunwaldem pozabijał Litwinów.
Polak23:41, 27 czerwca 2021
Ci ludzie walczyli o Polskę, nie wiem dlaczego w Nowej Białej jest pomnik zabitych Słowaków rzekomo jak to nazwali przez bande ognia, przecież Słowacy walczyli u boku Hitlera, napadli na nas od południa zajmując ziemię aż po Tarnów.
Harnaś23:03, 27 czerwca 2021
W Polsce Ludowej potomkowie i rodziny bandyckie (żołnierzy wyklętych), bo tak ich nazywano, swoje od ojczyzny dostali. teraz są również tacy którym przywrócenie pamięci i czci jest nie na rękę .... Nie wstyd wam
NO POLITYCAL21:42, 27 czerwca 2021
Pis was tak omamil ze nie ma juz normalnych zolnierzy ktorzy walczyli w 2 wojnie swiatowej.Teraz wybrani nazywaja sie zolnierzami wykletymi ehh.
zkoscieliska21:23, 27 czerwca 2021
chodzi o pełną asystę honorową wojska...jeśli się nie znacie to nie komentujcie...!!!
ofka21:06, 27 czerwca 2021
Wybielania ciąg dalszy, a może jakieś odszkodowanko ??? Wszak potomkowie ognia przetrli szlak....
nie wiem20:53, 27 czerwca 2021
Ale o so chozi bo ja gupi jezdem.
Bolek20:34, 27 czerwca 2021
Piszą, że odmówili asysty wojskowej, a na zdjęciu z pogrzebu są żołnierze, to w czym problem?
POP(pełn.obow. Polaka)19:44, 27 czerwca 2021
Bardzo dobrze, nie dać się zakrzyczeć tym, co sami się dziś wybielają.
Osiol18:52, 27 czerwca 2021
Jak Kali ukraść krowę to dobrze ale jak Kalemu to źle. ......
Mariusz17:43, 27 czerwca 2021
Orła podpis też jest?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij