Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
13°
Wiatr: 22.608 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
13°
Wiatr: 26.964 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 25.128 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
11°
Wiatr: 18.54 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
12°
Wiatr: 15.048 km/h Wilgotność: 83 %
14.07.2021, 13:03 | czytano: 11817

Awantura na lądowisku

zdj. Małopolska Komenda Policji

ZAKOPANE. "Małopolscy policjanci interweniowali na lądowisku TOPR wobec nietrzeźwego i agresywnego turysty. 40-latek z Wielkopolski upił się na tatrzańskim szlaku, a później próbował schodzić po łańcuchach. Ratownicy przetransportowali go do Zakopanego i przekazali policjantom" - poinformowali policjanci.

Jak relacjonują: "Nietypowe interwencje coraz częściej zdarzają się w Zakopanem, ale jak widać i w Tatrach ich nie brakuje. Tym razem ratownicy TOPR musieli zmierzyć się z pijanym i agresywnym turystą, który upił się na szlaku prowadzącym na Czerwone Wierchy. Mężczyzna próbował później schodzić po łańcuchach, ale widząc jego stan inni turyści zaalarmowali ratowników TOPR. Wg zgłoszenia - jego zdrowie i życie było zagrożone. Ostatecznie po 40-latka poleciał śmigłowiec z ratownikami TOPR, którzy bezpiecznie przetransportowali go na lądowisko.

Okazało się jednak, że pobudzony alkoholem mężczyzna staje się coraz bardziej agresywny. Szybka interwencja małopolskich policjantów uspokoiła krewkiego turystę, który w obecności policjantów oczekiwał na przyjazd żony. Podczas lotu i interwencji nie doszło do żadnego zniszczenia mienia, ani też do bezpośredniego ataku na ratowników".

Po ustalaniu personaliów - mężczyzna został przekazany pod opiekę najbliższych. "Podejmujemy coraz więcej interwencji wobec turystów, którzy za nic mają porządek, bezpieczeństwo i służby ratunkowe! Apelujemy o rozsądek! Picie alkoholu w górach może mieć katastrofalne skutki" - przestrzegają funkcjonariusze.

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
klio21:00, 14 lipca 2021
Pijany a mądrzejszy od TOPR-u.Gdyby nie był w górach,to musiał by zapłacić za taksówkę do domu albo za izbę wytrzeżwień,a w górach ma darmowy lot i opiekę.Za free wszystko!Czekamy na dalsze takie ''przypadki''.
on by se pewno dał rade i zeszedl sam20:37, 14 lipca 2021
Ja to myśle, że by zeszedł po pijoku, może nawet lepiej, jak po trzeźwemu. Przynajmniej po wypiciu ręce mu się nie trzęsły. Niepotrzebnie ludzie wołali topr.
Baca19:57, 14 lipca 2021
Ale wsiok!Niech zwraca koszty transportu!
Bibi19:07, 14 lipca 2021
Zgadzam się z tymi co chcą odpłatności za transport TOPR ludzi po alkoholu. Tu nawet nie powinno być dyskusji w tym temacie. To tak jak w razie wypadku samochodowego po spożyciu alkoholu. Ale co do odpłatności za każdy wylot do wypadku to już raczej nie jestem za ponoszeniem kosztów. Można pomyśleć nad dodatkowymi ubezpeczeniami np. przy zakupie biletu wstępu.
Rychu17:50, 14 lipca 2021
Rozumiem powszechne oburzenie ludzi. Gościu to zwykły .... i na tym jego wyczyn trzeba zakończyć. ALE. Ale przypomnieć należy , że w Polsce bycie pod wpływem alkoholu nie jest zabronione. Może być napruty jak wieprz jak nie stwarza dla osób postronnych zagrożenia. Idzie , spadnie, jego wybór. On nie dzwonił po śmigłowiec, tylko osoby postronne. Ratownicy zrobili to co do nich należało. To nie tego pijaka i ich wina, że mamy takie prawo w Polsce. Przypominam : przepisy odnośnie pobytu w górach, ubezpieczeń i braku obciążeń finansowych osób nieodpowiedzialnych były konsultowane z TOPR I GOPR i stanowisko ich było zbliżone do obecnie panujących regulacji prawnych. Podsumowując : ratownicy robia co do nich należy i niech nie narzekają - tak samo policja, chłop się upił bo mógł, turyści zadzwonili bo mogli. To jest demokracja. A płacimy wszyscy na tą szopkę. I tyle w temacie
Mówię jak jest16:22, 14 lipca 2021
I znów powtarzam: Idiotów nie sieją, sami się rodzą! Trzeba pozwolić przyrodzie na oczyszczanie społeczeństwa ze szkodników. Po jakie licho wzywali śmigłowiec? I co, normalni ludzie, podatnicy będą finansować takie loty śmigłowcem po dewianta? Na dywanik tego, kto zadysponował lot po pijaka.
fancy16:02, 14 lipca 2021
Obciążyć kosztami.
alan15:20, 14 lipca 2021
ja też bym chciał żeby mnie zwieżli za darmo helikopterem z gór
zielony15:11, 14 lipca 2021
Ci w krawatach są mniej awanturujacy się , pewnie nie miał krawatu
ski alpine15:02, 14 lipca 2021
Dlaczego w Polsce akcje ratunkowe w górach są nadal bezpłatne? Gdyby trzeba było zapłacić za taką "przyjemność" kilka tys. zł, to na pewno niejeden przemyślałby przed wyjściem, czy warto, czy dam radę. Na Słowacji trzeba płacić za wezwanie horskiej slużby, a u nas płacimy my wszyscy z podatków. Ten zapewne też nie zapłaci, bo mienia nie uszkodził.
Sebix14:45, 14 lipca 2021
Jak ty en pijok nie dostanie żadnego rachunku za przylot śmigłowca to ja już nie wiem. Patoli coraz więcej w górach
zdzichu14:24, 14 lipca 2021
Powinni tam polecieć policjanci a nie toprowcy i wpie..... mu gumą na miejscu a później wystawić fakturę za transport do zakopanego bo znowu się upiecze następnemu pajacowi.
Życie13:44, 14 lipca 2021
Mam nadzieję,że turysta pokryje koszty przelotu, bo inaczej coraz więcej będzie chętnych na darmowy przelot.
88813:21, 14 lipca 2021
Wystawić rachunek za usługę na 40000zl i będzie git.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij