Gigantyczna burza nad Nowym Targiem. Powalone drzewa, zerwane blachy, uszkodzone samochody (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 01 marca
Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Czarny Dunajec
Clouds
10°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
12°
Wiatr: 8.172 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
156 %
Nowy Targ
90 %
Zakopane
118 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 78 | 156 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 59 | 118 %
15.07.2021, 08:00 | czytano: 35301

Gigantyczna burza nad Nowym Targiem. Powalone drzewa, zerwane blachy, uszkodzone samochody (zdjęcia)

W nocy nad Nowym Targiem i okolicznymi miejscowościami przeszły co najmniej dwie silne burze. Towarzyszyły im nawałnice i silny wiatr, którzy dokonał wielu zniszczeń.

Fot. Szymon Pyzowski
Fot. Szymon Pyzowski
Strażacy interweniowali około 40 razy. Wyjeżdżali głównie do powalonych drzew, zerwanych konarów, były przegniecione konary samochody i w kilku przypadkach częściowo zerwane fragmenty dachów m.in. na Grelu i ul. Podtatrzańskiej. Na szczęście, wiatr nigdzie nie zerwał całego dachu.

Najwięcej szkód burza wyrządziła w Nowym Targu i miejscowościach położonych na zachód - Ludźmierzu, Maruszynie, Zaskalu czy Skrzypnem. Do straży cały czas napływają zgłoszenia i informacje w tej sprawie. Trwa szacowanie strat.

W części miejscowości nie ma prądu.

r/ zdjęcia z Maruszyny i Nowego Targu - Jakub Wojtyczek
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
xyz21:01, 15 lipca 2021
Do żal serce ściska marny to Ty jesteś. Nie bronię obecnej władzy tymbardziej że dwie kadencję temu tacy jak Ty wybierali obecnego burmistrza tylko dlatego żeby zmienić Fryzlewicza (On wtedy też był całym złem). Widzę u Ciebie syndrom pisowskiego myślenia "burza w mieście to wina Watychy". Jeśli chodzi o pomaganie to pochwal się ilu osobom tej nocy pomogłeś.
żal serce ściska16:52, 15 lipca 2021
XYZ@ - jak to zawsze się sprawdza- uderz w stół , a nożyce się odezwą . Ty do jasnowidzów nie należysz . Raczej jesteś adwokatem obecnej władzy , bo ona powinna tak działać jak napisałam, a nie działa i ma się z czego tłumaczyć i potrzebuje takich marnych adwokatów . Nie pomagają , a przeszkadzają i ośmieszają .Wróć do szkoły i ucz się logicznego myślenia , bo ci go brak .
xyz11:50, 15 lipca 2021
na zdrowy rozsądek czytając Twój komentarz domniemywam, że nie jesteś z Nowego Targu wie po co komentarze na temat reklam i władz miejskich. Relacja jest z Nowego Targu bo tu mieszka pan Szymek. Zresztą proszę czytać ze zrozumieniem, bo wymienionych jest więcej miejscowości. Analfabetyzm funkcjonalny postępuje!
na zdrowy rozsądek10:26, 15 lipca 2021
Nowy Targ to nie pępek świata! Tak było na całym Podhalu , a może gorzej . To ,że w Nowym T. zerwało kilka paskudnych i źle wykonanych i nie zabezpieczonych reklam . o które nie dbają reklamodawcy , a dziś wystąpią do Watychy o odszkodowania , to nie znaczy ,że był tu jakiś nadzwyczajny armagedon panie Szymku? Już dawno burmistrz powinien nakazać ich zdemontowanie , albo nakazać ich natychmiastową naprawę , albo burmistrz powinien nałożyć na właścicieli mandat za stworzenie zagrożenia dla ludzi i pojazdów .Takie porządki jaka władza .
Cieśla budowlany10:00, 15 lipca 2021
Na Podhalu robią długie strzechy i może dlatego tak urywa te dachy , zobaczcie na Wielkopolskę tam dach kończy się zaraz za ściana i żywiłoł niema takiej siły żeby zerwać dach
rząd PiS08:14, 15 lipca 2021
powodzióewk już nie ma
radzcie sobie sami
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas