Niedziela, 28 listopada 2021, Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 6.732 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 93 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
19.07.2021, 22:26 | czytano: 16654

Kontrole covidowe na kładce

Fot. Czytelnik

Na kładce w Sromowcach Niżnych, przez którą można przejść z Polski na Słowację, odbywają się wyrywkowe kontrole. W ostatnim czasie zauważyć można było kilka razy dziennie patrol, który się tam zatrzymuje i sprawdza rowerzystów oraz pieszych przekraczających granicę.

Jak informuje jeden z naszych czytelników, pogranicznicy ze Słowacji sprawdzają dokumenty szczepienia albo potwierdzenie przebycia choroby i rejestracji na stronie słowackiego ministerstwa.

Na przejściu między Szczawnicą a Leśnicą przeprowadzane są podobne kontrole. Flisacy pływający Dunajcem mówią, że to ten sam patrol. Jak skończy kontrolę na kładce, to jedzie do Leśnicy. Jak skończy w Leśnicy, to jedzie na kładkę.
Przy każdym sprawdzaniu widać, jak kilkanaście osób nie przekracza granicy i są zawracane przez kontrolujących.

Dziękujemy panu Bolkowi za informację i zdjęcia.

oprac. jd/
najnowsze informacje
komentarze
majki majk21:33, 20 lipca 2021
@lb, Januszu czy może Grażyno, a przeczytałeś/aś ze zrozumieniem artykuł? Pisze jasno i wyraźnie, że Słowacy nie wpuszczają do siebie Polaków. Więc i kasy polskiej nie zobaczą. Odwrotnie nie ma, Słowacy mogą przechodzić do Polski i zostawiać w Krościenku pieniądze. Więc o co Ci chodzi? Popraw też swoją ortografię, skarbnico mądrości.
.sx18:14, 20 lipca 2021
Szczepieni boją się niezaszczepionych tylko temu , bo to Polski odruch .Nie wiedzą czy dobrze zrobili ogarnął ich strach i zmuszają innych do szczepienia aby czasem nie było im lepiej .Stare polskie hasło brzmi ożeń się czemu ma być ci lepiej ode mnie
Fhc17:59, 20 lipca 2021
Prawidlowo
Powinni te granice dawno zamknac
prawda was wyzwoli14:00, 20 lipca 2021
@Osioł: nie masz racji , albo brak ci informacji - we Francji pałują Regularnie , tylko o tym w UE nie mówi się bo tu nie ma podobno cenzury . Kto jeszcze w te głupoty wierzy .
świrek12:33, 20 lipca 2021
Zaczęły się łapanki na tzw. foliarzy.
lb12:18, 20 lipca 2021
podoba mi sie polskie podejscie, zawsze jest takie samo. "oni zyja dzieki nam, jak nas nie chca to nie! niech zdychaja z glodu!". czy to dotyczy Słowacji, Chorwacji czy Targowicy, zawsze janusze z grazynami sądza ze to dzieki nim swiat sie kreci. przy czym w cale tak nie jest :)
szlag człowieka trafia11:49, 20 lipca 2021
Pierwszy krok do rozwalenia kołchozu - czytaj UE został przez czołówkę zrobiony . Myślę o zlikwidowaniu wolnego przepływu ludzi , czytaj taniej siły roboczej i kapitału , bo ludzie to kapitał , został wykonany . Angela melduję posłusznie ,że Shengen już nie istnieje , czyli nie ma już części UE i powoli kończy się kołchoz nie tylko tu w demoludach , a le w całym tym diabelskim tyglu Angeli i Makrona . To nie Polska jest niepraworządna , jak się wmawia szarej unijnej masie , ale właśnie ta mafia nie ma praworządności , bo łamie nawet własne prawa , nie pytając ludzi - społeczeństwa o zdanie . Demokracja unijna - nowe słownictwo kwitnie .
prawda nas wyzwoli11:39, 20 lipca 2021
Jeszcze ich - brać słowacką , bida nie dopadła . Jeszcze chwila i będzie piszczeć jak bida do garów zaglądnie , to im rura zmięknie . Troszkę cierpliwości trza , a wszystkie delty , gamy , a może alfabetu greckiego zabraknie znikną z nowomowy i wszystko wróci do normy .Hulaj dusza -piekła nie ma !
jyndrek10:19, 20 lipca 2021
W sumie, to nie ma po co jechać na Słowację. Po to żeby przejechać Drogę Pienińską? Może i szkoda, ale lepiej pochodzić po polskich szlakach.
Wojtek10:10, 20 lipca 2021
do HIF, dobrzę, że to napisałeś .
pożyjemy zobaczymy08:57, 20 lipca 2021
@fan politycznej propagandy
Każdy wierzy w co mu pasuje,więc tobie nic do tego.Trolli antyszczepionkowych nigdzie nie brakuje...
fan politycznej propagandy07:49, 20 lipca 2021
myślę, że wszystkich, którzy będą dyskryminowali innych tzw. niezaszczepionych, którzy będą brali udział w WALE STULECIA i segregacji, czas rozliczy w postaci plajty! :)

tego wszystkim tym, biorącym udział w WALE STULECIA życzę!
HIV07:28, 20 lipca 2021
Wpuszczają zaszczepionych, a przecież oni też zarażają. Gdzie tu sens i logika... Jeżeli państwo faktycznie chciało by się obronić przed wirusem, to by wpuszczali tylko ozdrowieńców... i tych z negatywnym testem.
dutki ostanom u nos00:53, 20 lipca 2021
No to pięknie Słowacy działają na szkodę własnego kraju. Im mniej turystów przejdzie z Polski, tym mniej dutków na Słowacji zostanie. Ale przynajmniej Sromowce i Szczawnica zbiorą to, czego na Słowacji nie chcą :)
Ja23:26, 19 lipca 2021
Dobrze że nie pałują .
Osiol22:50, 19 lipca 2021
Najwyżej zawrócą i tyle ich a każdy taki zawrócony to strata dochodów więc im więcej zawrócą tym biedniej..........

I Angelę trzeba będzie prosić aby jakoś dotacje (czyt ochłap) rzuciła z pańskiego stołu........ Chyba że na Słowacji jest drukarnia euro
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas