Czwartek, 29 lipiec 2021, Imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze
Jabłonka i okolice
Clouds
24°
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 77 %
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: %
Clouds
22°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
25°
Wiatr: 1.224 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
23°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 77 %
22.07.2021, 10:36 | czytano: 2380

Bułgarski kierowca zatrzymany ze sfałszowanym tachografem

Kierowcę ukarano mandatem. Fot. ITD

Na krajowej „siódemce” w Spytkowicach patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do rutynowej kontroli ciężarówkę należącą do bułgarskiej firmy transportowej.

Zestawem przewożono 21,5 tony ładunku z Turcji do Polski. - Do tachografu cyfrowego podłączone było urządzenie służące do fałszowania jego zapisów. Kierowca mógł w trakcie jazdy rejestrować swój rzekomy odpoczynek - informuje Małopolska ITD. - Inspektorzy ujawnili, że kierowca używał niedozwolonego wyłącznika tachografu podczas przejazdu przez Bułgarię. Stwierdzili również, że dwukrotnie w ciągu ostatniego miesiąca skrócił czas dziennego i tygodniowego odpoczynku. Natomiast przedsiębiorca nie pobierał danych z karty kierowcy od prawie roku.

Tachograf i jego instalację doprowadzono do stanu zgodnego z przepisami w uprawnionym serwisie. Przewoźnik zapłacił za wykonane prace. Grozi mu kara finansowa za stwierdzone naruszenia. Wszczęto wobec niego postępowanie administracyjne. Kierowcę ukarano mandatem.

Źródło: ITD, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
śmiechu warte14:33, 22 lipca 2021
Dobrze że nie podają statystyk ilu polskich kombinatorow za łapówki jedzie dalej przez Bałkany.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij