Słonina w papryce, olej z orzecha laskowego, śmietanówka z Kujaw i malinowy miód. Smakowita odsłona ETPR (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Czarny Dunajec
Rain
15°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 85 %
Rain
15°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 75 %
Rain
16°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
21°
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 82 %
Rain
19°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
15.08.2021, 09:38 | czytano: 3070

Słonina w papryce, olej z orzecha laskowego, śmietanówka z Kujaw i malinowy miód. Smakowita odsłona ETPR (zdjęcia)

ZAKOPANE. Najważniejszym wydarzeniem trzeciego dnia Europejskich Targów Produktów Regionalnych było ogłoszenie wyników konkursu na “Najlepszy Produktów Spożywczy”.

zdj. Piotr Korczak
zdj. Piotr Korczak
W kategorii - produkty regionalne pochodzenia zwierzęcego (np. mięso, drób, ryby, wędliny, mleko, sery, farsze) pierwsze miejsce przyznano Rarytasom z Podlasia za „słoninę w papryce”, drugie - Smak Tradycji, Irena Olejniczak za „gęsina pieczona w słoikach” , a trzecie - Kołu Gospodyń Wiejskich z Jurgowa za „gałuski jurgowskie”.

W kategorii - produkty regionalne pochodzenia roślinnego (np. owoce, warzywa, konfitury, powidła, marmolady, soki, octy, marynaty, zakwasy, mąki, kasze, chleby i inne wypieki) - wybrano "olej z orzecha laskowego" przygotowany przez SOSTA sp. z o. o. Drugie miejsce zajęła konfitura z czerwonej porzeczki Eco-Cafe Zieleń, a trzecie - chałwa pełnoziarnista naturalna oferowana przez Marcina Jędrykę-Maciaszka.

W kategorii napojów regionalnych (alkoholowych i bezalkoholowych) najwyższe uznanie zdobył Michał Izydorczyk IZI za „śmietanówkę z Kujaw”. Doceniono także eliksir z czarnej maliny (Czarna Malina za 100%) oraz miód pitny "Porzeczkowiec" (Piwowar Dziki Miód).

W kategorii "inne produkty regionalne w szczególności łączące produkty pochodzenia zwierzęcego, roślinnego (np. ciasta, farsze) postanowiono w tym roku docenić miody. Pierwsze miejsce zdobyło Rodzinne Gospodarstwo Pasieczne Miody Dworskie za „miód z Podkarpackiej Maliny Leśnej”, drugie - Miody Ceramuga za „miód z pyłkiem” , a trzecie - Raglan za miód faceliowy.

opr.s/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Górnick11:35, 15 sierpnia 2021
Ja tam pozostanę wierny naturalnym sokom, rozlewanym w Niemczech a wędliny to uwielbiam z duńskiej wieprzowiny.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas