Premier gościł na Podhalu. Była mowa m. in. o zależności wielkości dotacji od liczby zaszczepionych mieszkańców - podhale24.pl
Wtorek, 05 marca
Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
80 %
Nowy Targ
124 %
Zakopane
108 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 62 | 124 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 54 | 108 %
18.08.2021, 17:09 | czytano: 14457

Premier gościł na Podhalu. Była mowa m. in. o zależności wielkości dotacji od liczby zaszczepionych mieszkańców

- Wspieramy rodziny. W ramach programu Polski Ład powstał program Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. To dodatkowe 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko, które rodzice będą mogli wydać wedle uznania - mówił podczas wizyty w Skrzypnem Mateusz Morawiecki. Premier jako przykład powstający w tej miejscowości żłobek.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Prezes Rady Ministrów odwiedza dziś gminy Szaflary i Poronin.

W trakcie spotkania z dziennikarzami padło pytanie o zakopiańskiego posła. Andrzej Gut Mostowy tydzień temu złożył dymisję ze stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Był to - jak podkreślił - gest solidarności z wicepremierem Jarosławem Gowinem, który został odwołany ze stanowiska wicepremiera. Po tygodniu znów przyjął z rąk premiera nominację i wrócił do resortu.

Na pytanie, czy ponowne powołanie ma związek ma związek z tym, że poseł Gut Mostowy wstrzymał się w głosowaniu nad uchwałą - tzw. "lex TVN", premier zaprzeczył, mówiąc, że "taki sposób myślenia jest mu obcy". - Szanuję ludzkie wybory. Z panem ministrem przeprowadziłem rozmowę i jestem mu wdzięczny, że nadal chce prowadzić swoje działania merytoryczne. To jest fachowiec. autor programów wspierających turystykę także w Małopolsce, która żyje z turystyki. To on zaproponował program da gmin górskich. Obserwowałem jego działania nastawione na promocję turystyki. Andrzej Gut Mostowy podjął decyzję o pozostaniu w rządzie i cieszę się, że będzie mógł służyć obywatelom swoją radą i doświadczeniem - powiedział premier.

Pojawiło się też pytanie dotyczące starań samorządów o środki np. w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wnioski składane przez samorządy o dofinansowanie inwestycji oceniane są dodatkowo pod kątem ilości zaszczepionych osób. Zważywszy na to, że Podhale generalnie nie przoduje w statystykach - pojawiła się obawa, czy w tej sytuacji tutejsze gminy w ogóle mogą liczyć na pieniądze. Krótko mówiąc: "gminy ostatnie do wy-szczepienia - ostatnie do pieniędzy".

- Zachęcam do szczepienia przed wszystkim ze względu na jedną przesłankę. Dzisiaj zgony na Covid 19 - to 99 procent osób, które nie są zaszczepione. Co do kryteriów... przede wszystkim jest to jakość składanych przez samorządy projektów, dochody gmin i powiatów, potencjał efektywności gmin. Z cała pewnością powiaty i gminy podhalańskie mogą liczyć na nasze inwestycje. Tak jak wspieramy te inwestycje w Skrzypnem - zapewnił Mateusz Morawiecki.

Ze Skrzypnego premier udał się do Murzasichla, gdzie rozmawiać będzie o współpracy rządu z samorządem, symbolicznie rozpocząć jedną z inwestycji, czyli budowę szkoły, na którą przeznaczono 7 mln zł wsparcia rządowego oraz złożyć kwiaty pod Dębem Pamięci Franciszka Orawca Dewaja, zamordowanego w Katyniu.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
K.19:07, 24 sierpnia 2021
@nie ślepy - czas badań to kwestia jedynie środków jakie da się zainwestować oraz procedur. Tu zastosowano ocenę wyników poprzedniego etapu w trakcie trwania kolejnego. Było to ryzyko producenta - gdyby komisja leków odrzuciła wyniki prace prowadzone nad kolejnym etapem byłyby daremne. Tak się w kilku przypadkach zresztą stało, bo nie wszystkie zaprojektowane szczepionki uzyskały akceptację komisji leków.
K.19:04, 24 sierpnia 2021
@antycovidian - są setki badań potwierdzających skuteczność. Wystarczy nie przeglądać filmików na YT tylko zajrzeć do punktowanych naukowych czasopism.
Szczepionki przeszły wymagane 3 fazy badań pozwalające na dopuszczenie ich do użytku przy ciągłym monitorowaniu ryzyka i korzyści. Ten stosunek jest dla szczepionek bardzo korzystny. Co zostało potwierdzone w USA gdzie została szczepionka Pfizera dopuszczona do użytku bez dodatkowych warunków monitorowania.
Tak, znamy skład szczepionki. Uproszczę to dla ciebie: Zawiera matrycowe RNA zakończone tak, by wiązać się z rybosomami w komórce. mRNA zamknięte jest w liposomach które mogą łączyć się z błoną komórkową lub w wektorach - adenowirusach takich ja w szczepionce AZ.
Dawki przypominające nie są niczym szczególnym, procedura ta dotyczy szerokiej grupy szczepionek. np żółtaczki, tężca, błonicy, kleszczowego zapalenia mózgu itd itd...Szczepionka przeciwko CoV-2 nie jest tu wyjątkiem.Dane jakie mamy dotychczas zgromadzone mówią, że poziom przeciwciał po 10 miesiącach jest nadal wysoki i zapewniający ochronę. Należy przyjąć, że dawki przypominające są nieuniknione, szczególnie, że spadające tempo szczepień spowoduje powstanie nowych szczepów. Tak, to w pewnej mierze wasza, antyszczepionkowców, zasługa.
stary mieszkaniec23:39, 22 sierpnia 2021
No to się premier zagalopował Straszenie odebraniem środków na drogi z powodu niskiego zaszczepienia się ludzi przyniesie odwrotny skutek.
nie ślepy17:40, 22 sierpnia 2021
@K.- pisze: "Kto głupi, niech słucha "Akcji Banerowych" i innych ignorantów".. a ja napiszę...kto "mądry inaczej", to niech słucha "telewizora"! Ale ty pewnie jesteś wynalazcą tych "szczepionek", które testowałaś przez lata...?
antycovidian23:37, 21 sierpnia 2021
@K.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że szczepionki są skuteczne ?
Ponawiam pytanie - czy produkty, zwane "szczepionkami", którymi faszerują ludzi są w pełni przebadane ? znamy ich pełny skład ?
czy wiemy jakie będą skutki działania tych preparatów w perspektywie czasu ? przed czym te preparaty "szczepionki" nas chronią, skoro po dwóch dawkach trzeba przyjąć trzecią i kolejną? Jeżeli pierwsza i druga dawka nas przed niczym nie chroni, to po co było je przyjmować ?
Oczekuję, że udzielisz mi odpowiedzi na powyższe pytania.
K.22:42, 21 sierpnia 2021
@antycovidian - głupotką jest mieszanie ze sobą wiedzy i politycznej aktywności. Przemieszałeś jedno z drugim i karmisz się bzdurami antyszczepionkowców.Szczepionki są skuteczne. Są na to dowody i badania pokazujące w jakim stopniu i okolicznościach. Kto głupi, niech słucha "Akcji Banerowych" i innych ignorantów.
memento mori17:36, 21 sierpnia 2021
Skoro dotacje zależą od szczepionych. Niech zaszczepieni płacą podatki, utrzymują polityków, służbe zdrowia która jest dla zaszczepionych...

To jest skandal. Podatnik utrzymuje państwo, polityków, sanepid, urzędników, więc mówienie że tylko zaszczepieni to jest to kradzież. Bo to znaczyłoby że zaszczepieni tylko płacą podatki. A prawda jest taka że zaszczepieni i kowidianie powodują liczne nadużycia w pracy, zaniechanie leczenia bezkarnie i jeszcze mają większę prawa...
czytacz weekendowy14:07, 21 sierpnia 2021
@fan teorii spiskowych. Jak ktoś sie interesuje historią i ogółem trochę czyta, to wie, że NWO nie jest żadną teorią. O tym mówiono otwarcie już w latach 90', że coś takiego się formuje na świecie. Tylko nie nazywano tego wprost NWO, a np.: "nowa wizja świata".
antycovidian04:56, 21 sierpnia 2021
@K.
Fanie proszczepionkowej głupoty. Jak można namawiać ludzi, próbując ich przekupić na wszelkie możliwe sposoby : loterie, spoty tv, 24/7 przekaz rtv, teraz budowę dróg uzależnić od wyszczepienia społeczeństwa. Jakie jeszcze idiotyzmy wymyśli ten NIErząd, by "wygenerować zapotrzebowanie" na szczepionki, nie licząc się z żadnymi kosztami. Czy Pan Premier ludzi uważa za idiotów, czy może sam odgrywa idiotę. Dobrze ludzie robią, że z dbałości o swoje zdrowie unikają przyjęcia tych nie sprawdzonych, o niewiadomym składzie i nieprzewidywalnych skutkach działania preparatów zwanych "szczepionkami", które jak się okazuje, nic nie dają, przed niczym nie chronią, to po co je przyjmować?
Niekumata22:19, 20 sierpnia 2021
Panie Premierze!! Jeżeli już tak bardzo chcecie nas testować preparatem, którego sami się boicie - to najpierw należy zapytać o zgodę - i przedstawić warunki wynikające z takiej decyzji. A grożenie nie przydzieleniem pieniędzy na drogi jest śmieszne, bo drogami tymi jeździ nawet rząd - i każdy, bo drogi są dla każdego. To chyba tak proste - i nie wiem jak rozumuje PREMIER naszego może jeszcze PAŃSTWA, który łączy z (wy)szczepieniami dotację na budową dróg?!!
K.21:55, 20 sierpnia 2021
@nie ślepy - nie, niczego się nie mogłeś spodziewać. Twoja zdolność dedukcji jest na takim samym poziomie co i wiedza o szczepionkach. Zerowa. Zaś odszczepieńców poszukujących popularności w promowaniu durnych teorii trzeba rugować. Inaczej pogrążymy się w odmętach antyszczepionkowej głupoty.
nie ślepy13:00, 20 sierpnia 2021
@K. - nic dalej nie rozumiesz i tego się spodziewałem! W dzisiejszym zakłamanym świecie nie idąc z nurtem lewackiego ścieku w wielu miejscach jest się w najlepszym razie izolowanym! A wracając do szczepień, każdy naukowiec bodaj najwybitniejszy, który się teraz nie zgadza z narzuconą narracją jakiegoś zakulisowego rządu światowego i ich działań w tym zakresie jest z całą mocą atakowany na wszystkie sposoby! A jeżeli chodzi o ciebie, to się zaszczep(może już po raz trzeci) a nuż wylosujesz hulajnogę...
hary08:09, 20 sierpnia 2021
@Premier bał się zapowiedzieć z wizytą ?!-była wzmianka tutaj na portalu że pinokio zawita . No raczej że nie będzie plakatów na słupach z jego wizytą , wiadomo mogło by się to skończyć wielką draką .Tylko sympatycy pis i statysci mogą widzieć ten bełkot z bliska .
fan teorii spiskowych07:01, 20 sierpnia 2021
Czy przymus "szczepień" na całym świecie, to decyzje poszczególnych rządów ??? Rządy poszczególnych państw wykonują tylko polecenia a zmanipulowani propagandą ludzie, proszczepionkowcy w tym im pomagają.
Znalezione w necie:
"Grupa szaleńców zrzeszonych w oficjalnych organizacjach takich jak Światowe Forum Ekonomiczne, Bank Światowy, ONZ, WHO, Rada Stosunków Międzynarodowych, GAVI, Komisja Trójstronna i masa innych nieoficjalnych organizacji jak Klub Rzymski, Grupa Bilderberg, Komitet 300, Skull and Bones, Bohemian Club, Masoneria i tak dalej... To oni stanowią problem, zwykli ludzie po prostu chcą normalnie żyć, ale elity planują nam sztuczny świat pełen kontroli. To już się dzieje od dłuższego czasu ale dopiero teraz dostali kopa i upragnione technologie. Kontrolują całą naukę i zamiast wykorzystać wiedzę dla dobra nas wszystkich oni troszczą się wyłącznie o siebie. My dla nich jesteśmy produktem, niewolnikami. Mamy konsumować i nie zadawać pytań niezależnie od tego jak g***ana jest sytuacja. Nowy Porządek Świata już dawno przestał być teorią spiskową, a jest faktem. To się dzieje na naszych oczach.
Co z tym możemy zrobić? Niewiele, ale musimy przetrwać. Kiedyś gdy już to wszystko upadnie tak jak Cesarstwo Rzymskie ktoś będzie musiał odbudować ten świat. Kolejne pokolenia o ile przetrwają muszą być świadome tego co się wydarzyło. Ktoś im tą wiedzę musi przekazać i podtrzymywać ducha wolności. A najważniejsze żeby ludzie nie stracili człowieczeństwa. Inaczej będzie tak jak w Matrixie przestaniemy być ludźmi, a staniemy się bateryjkami z kartą pamięci w mózgu. To już nie będzie człowiek.
Świat płonie, cicha wojna trwa i będzie coraz gorzej narazie markety są pełne produktów, prąd każdy z nas ma, ma czym się grzać i gdzie mieszkać. Obiecuje nam się "Nowy Ład" jakby to miało coś zmienić. Oczywiście zmieni, ale z korzyścią dla rządzących i korporacji. Coraz więcej władzy będzie w rękach międzynarodowych organów. Rządy jakkolwiek będą wyglądać będą odgrywać jedynie rolę nazwijmy to "rady miasta" niewiele będą znaczyć. Korporacje już dzisiaj mają taką siłę, że bez problemów mogą sobie kupić kraj. Ta oligarcha szaleńców ma większy wpływ na gospodarkę niż to co robi rząd, dlatego mogą dyktować warunki sprzedajnym politykom.
Najbardziej zabawne jest to, że ludzie myślą iż żyją w demokracji. Jeśli tak ktoś myśli to zadam proste pytanie czy politycy szanują prawo i czy ponoszą jakąkolwiek odpowiedzialność? Jeśli ktoś myśli, że zmiana podczas kolejnych wyborów to "kara" dla takiego polityka to chyba nie zdaje sobie sprawy jak działa system. Na szczyt władzy jest się promowanym tam się nie dostaje nikt przypadkowo. Każdy kolejny polityk tylko zmienia barwy i składa inne obietnice. Ale nigdy nie będzie realizował tego czego lud pragnie. On tylko wykonuje zadania powierzone mu przez nie wybieralną władze. Potężny prywatny biznes jak na przykład BlackRock, jeśli tylko by chcieli to wywołają pstryknięciem palca światowy kryzys. To jest prawdziwa władza. Politycy to tylko kukły, a demokracja jest zasłoną.
Ludzie muszą w końcu zrozumieć w jakim świecie żyjemy. Nie w tym z pudełka, które nadaje 24/7 i ciśnie papkę ludziom do głowy. Większość się właśnie nauczyła że w ten sposób powinno się pozyskiwać informacje, ale to nic nie daje tylko ogłupia. Trzeba samemu wziąć się w garść i zacząć czytać, sprawdzać nie czekać aż ktoś przyjdzie i powie ci co masz robić. Będziesz świadomy to zmieni się twoje postrzeganie, zaczniesz zauważyć więcej niż wcześniej. To będzie samo przychodzić i w ten sposób możesz zrozumieć jaka jest rzeczywistość. W jakim zakłamanym świecie przyszło nam żyć. Trudno żyć z taką świadomością, ale trzeba znaleźć sobie cel i go konsekwentnie realizować. Rozwijać się na swój sposób i być odpornym na jakąkolwiek propagandę. Budować swoją świadomość i gdy przyjdzie właściwy moment będziesz wiedzieć co należy zrobić. Większość będzie słuchała kogoś innego, a Ty przetrwasz, bo wiesz jak to działa.
Pozdrawiam
Mora"
"To prawda co mówią, że po "pandemii" do rzeczywistości wrócą tylko normalni a idioci zostaną idiotami"
K.01:18, 20 sierpnia 2021
@nie ślepy - Zieliński tak nafikał ze swoimi antyszczepionkowymi bredniami, że teraz od niego odcina się cały świat naukowy. Tyle w temacie.
Premier bał się zapowiedzieć z wizytą ?!12:37, 19 sierpnia 2021
MAM KILKA PYTAŃ !!!!

Dlaczego o wizycie tego premiera, ludzie dowiadują się po fakcie ?!?!
Czyżby jakieś obawy, że PODHALE wyśmieje i wygwizda ?!?!
Czy oprócz strażaków ktoś go witał ?!
Czy sam wpadł zrobił kilka fotek i wypadł ?!
A może ci, którzy zaprosili, wstydzili się zrobić zdjęcie z tym panem, który zwie się "premierem" ?!
A może ten pan "premier" bał się, że zostanie przywitany tak jak w całej Polsce, czyli wygwizdany, przezywany PINOKIEM ?!?!

Szkoda, że traktorów rolniczych nie sprowadził ze sobą do zdjęć jak to miało miejsce u rolników w Polsce?!?! ;)
TJ11:04, 19 sierpnia 2021
@Antycovidian - biedny ty, biedny... :-)))))))

Wyborcy PiS: Pisząc teraz że PiS już nie ma waszego głosu stajecie się takimi samymi przeciwnikami PiS jak ci których latami obrażaliście, również tutaj na P24 i nie wiem czy się z tego śmiać i zacierać ręce, bo PiS traci, czy dać na mszę w podzięce że w końcu zmądrzeliście, czy wytknąć wam wasze wąskie horyzonty skoro trzeba było 6 lat żebyście dostrzegli że PiS to szkodnik.
Nerwowy orawiok10:08, 19 sierpnia 2021
Nie rozumiem jak ludzie idą słuchać tego ***, trzeba głosować na konfederacje, oni nie wygrają ale nie możemy dopuścić do tego żeby większość miało PO lub Pis bo to będzie tragedia.
Sąsiad z za drogi09:53, 19 sierpnia 2021
Najbardziej covida boją się lewaki. Oni wszyscy już są zaszczepieni. Ale to wynika z braku myślenia i oceny co się wokół nich dzieje.
antycovidian09:50, 19 sierpnia 2021
@sąsiad i ja
Osoby, które namawiają innych do udziału w eksperymencie medycznym, przyjęcia preparatów o nie wiadomym składzie i nie wiadomych do przewidzenia skutkach, powinny być ścigane z urzędu.
Osiol08:26, 19 sierpnia 2021
/.../
To straszenie premiera

Skończy sie odłączeniem Podhala od RP
Lub usunięciem US z tego terenu
sąsiad i ja06:56, 19 sierpnia 2021
Już nie jeden antyszczepionkowiec zachorował na covid i później publicznie wycofywał się ze swoich słów o teorii spiskowej. Nie jesteśmy zwolennikami tego rządu, ale uważamy, że szczepienia powinny być obowiązkowe, a szerzący nieprawdziwe, niepotwierdzone teorie na temat szkodliwości szczepień powinni być ścigani z urzędu.
Bareja23:23, 18 sierpnia 2021
Szczepionki nie są obowiązkowe ale jak się nie zaszczepisz to nie będziesz miał drogi. Myślałem że oni są mądrzejśi od poprzedników. Ale tu jest równa miara.
Por. Cez23:17, 18 sierpnia 2021
Pisowski SZANTARZYSTA !!!!
Gazda23:06, 18 sierpnia 2021
Powiem delikatnie kites wasza mać , już Nie macie mojego głosu, a mieliście
Śleboda22:46, 18 sierpnia 2021
PIS nie dzieli ludzi? Dzieli na zaszczepionych i nie. Na tych z dziurawymi drogami i nie. Brawo panie ministrze. I nie wycierajcie sobie *** Konstytucją. I następne obchody 3 Maja odwołajcie. Po co wam świętować coś co łamiecie.
Ej. Co id i sp z oo22:42, 18 sierpnia 2021
A co z wojewoda co pieprzy bzdury nie dostanie wypowiedzenia od ministra, chybaze on sam mu tak kozol godac, a udaje że onicym nie wie
Fajnie22:37, 18 sierpnia 2021
Zaszczepieni powinni przenieść się do zaszczepionych a my nie zaszczepieni będziemy jeździć dziurawymi drogami.
Lord Reiden22:24, 18 sierpnia 2021
Ty przebrzydły ...,Ty Pinokio paskudny? Jak Ci ... nie wstyd? Morawiecki pamietaj, przyjdzie taki czas że Was ... rozliczą. Czy to zrobia czerwoni, czy ... - wszystko jedno. Zostaniecie rozliczeni, a wtedy Podhale pokaże Ci w którym półdu...u ma szczepionki?
antycovidian22:18, 18 sierpnia 2021
Czy Pan Premier górali uważa za idiotów, czy sam zgrywa idiotę, myśląc, że przyjedzie na Podhale, "tupnie nogą" i ludzie pokornie pójdą do punktów "szczepień" by przyjąć preparat o nie wiadomym składzie i nie wiadomych do przewidzenia skutkach ? Powiem wprost, "kłamczuchy" nie są u nas mile widziani a szczególnie osoba, która swoimi decyzjami, rozporządzeniami doprowadziła do nadwymiarowych zgonów ok 120 tysięcy osób, załamania i zamknięcia wielu branż gospodarki. Takim osobom mówimy persona non grata albo po góralsku niech .... .
Matii21:57, 18 sierpnia 2021
Ja wychodzę z założenia że jak coś się reklamuje na siłę to jest to albo za drogie albo nikt nie chce tego kupić bo to zwykły syf.
niezmienny21:50, 18 sierpnia 2021
a ostatnio wiceminister zdrowia mowil o szczepionkach na grype.... czyli covid juz sie przejadl im??? nagle znowu grypa bedzie? a dziadostwo ktore nakupili teraz pchaja na Ukraine do Wietnamu.....a co najdziwniejsze ze ludzie praktycznie od maja mogli chodzic do restauracji dzieci do szkol na wakacje ludzie wyjezdzali i nie bylo wzrostu zakazen 4 miesiace nic, wszystko w normie....no ale trzeba znowu ludzi postraszyc.....
Z innej gminy21:30, 18 sierpnia 2021
MOGLIBY POMYSLEC O ZLOBKU W GMINIE CZORSZTYN - jakby przyjechał premier to by może wreszcie zrobili...
Dentysta21:26, 18 sierpnia 2021
Oj Radku prawdę napisałeś....a jeszcze wspomne, że od 2 lat znikła grypa, znikło zapalenie płuc, znikło przeziębienie. Masz osłabienie Covid, masz katar Covid, masz gorączkę Covid, masz kaszel Covid, ból brzucha Covid, brak węchu Covid, brak smaku Covid....nic tylko byc lekarzem ....w tych czasach
Miska ryżu21:23, 18 sierpnia 2021
Ten zrobi znowu ustawkę, tak jak ostatnio z traktorami. Myśli że ciemny lud to kupi.
Andrzejx4821:10, 18 sierpnia 2021
A kto o zdrowych zmysłach wierzy temu kłamcy który prawdę powie tylko wtedy jak się pomyli tak chwali tan program ale nie powie ile my za niego zapłacimy w nowych podatkach przecież już widzieliśmy rachunek dla gmin jaki muszą wpłacić rządowi kłamca i oszust chwali ile to da ale nie mówi ile zabierze
mieszkaniec21:09, 18 sierpnia 2021
a nos coraz dłuższy.
nie wierzę temu gościowi i mówię to otwarcie20:53, 18 sierpnia 2021
Co do Guta Mostowego- na miejscu Premiera , byłbym bardzo ostrożny- kto raz zdradza i nie jest lojalny , a Gutowi nie zdarzyło się to raz , to zrobić to może i wiele razy kolejny raz bez mrugnięcia okiem. Ja mu nie wierzę - był w PO , sprzedał PKL- zdradził Górali poprzez to , wrócił do PIS, zdradził Gowina . Co to za człowiek ? ... ma tylko przed oczami i tyle .Wielu ludzi ma podobne zdanie , ale Premier wierzy, niech pozostanie przy swoim .
Europejczyk20:39, 18 sierpnia 2021
Nie chodzi o niezaszczepionych tylko nie będzie kasy za strefy wolne od LGBT
Urszula20:35, 18 sierpnia 2021
Boję się patrzeć na pinokia bo może przez ekran nos się przebije
Sx20:26, 18 sierpnia 2021
Może Pan premier , reszta rządzących oraz lekarze zrobią publicznie test na przeciwciała czy naprawdę byli szczepieni i pokażą publicznie wynik .To pierwszy się zaszczepię nawet publicznie przed kamerami
Stop pis20:24, 18 sierpnia 2021
On jest jeszcze lepszy niz tvp info...mowa zywcem wzieta z Bialorusi.
fan politycznej propagandy20:20, 18 sierpnia 2021
nie ma to jak szantaż! :)
kasa za szczepienia!

ja pier***e!
co się z wami ludzie stało?????
widzący20:20, 18 sierpnia 2021
jak widać na zdjęciach tłumy ludzi go witają ,jak tak dalej pójdzie to z hukiem będą kolejne wybory
K.20:15, 18 sierpnia 2021
W komentarzach jak zwykle antynaukowy chocholi taniec antyszczepionkowców. Żenada, że w XXI wieku gdy praktycznie wyrugowano analfabetyzm nadal spotykamy się z takim zacofaniem.
mieszkaniec19:44, 18 sierpnia 2021
Na temat p. Morawieckiego szkoda dyskutować, to człowiek skazany sądownie za kłamstwa, natomiast p. Gut Mostowy udowodnił, że obce są mu honor i lojalność. Jednym słowem obaj panowie są siebie warci, już niedługo wylądują na śmietniku historii.
mądry19:42, 18 sierpnia 2021
tu chodzi o głosy na nadchodzące wybory zrobią wszystko żeby się na stołkach utrzymać
pieter19:36, 18 sierpnia 2021
Ze ja kurteczka nie wiedziałem ,że tam będzie...pewnie miałbym wikt i opierunek za darmo....
wstążka na wierzbie19:23, 18 sierpnia 2021
A gdzie burmistrz Nowego Targu? Premier przyjeżdża, wójtowie się spotykają, załatwiają sprawy swoich gmin, dofinansowania a gdzie Nowy Targ?

No tak, zapomniałem... kwiatowa dama, wstążki i kłótnie ze wszystkimi dookoła to domena nowotarskiej władzy a nie dbanie o inwestycje, rozwój i bycie liderem na Podhalu.

Liderem to są gminy jak Szaflary czy Kościelisko, których włodarze są aktywni, a nie siedzą zamknięci w gabinetach.
takie tam rymy PiS19:14, 18 sierpnia 2021
ciemny lud Podhala
kupuje ściemę PiS
a dotacje dostają
co im wcześniej zabierają
i podatkiem przywalają
a górale jak górale
dutki liczą i nic nie widzą
nic Ojczyzna, nic Polska
najważniejsze dutki
czy od PiS, czy od PZPR
zawsze dobre co darmowe
Cov ściema19:07, 18 sierpnia 2021
Moim zdaniem te głupie statystyki zakłamane oraz reklamy typu "zaszczep się i wygraj hulajnoge" odstraszają ludzi. Do tego reklamy w tv to już całkowite blaznowanie
Radek18:55, 18 sierpnia 2021
Optymista ....dokładnie tak .
A Ci lekarze co się nie sprzedali to się ich usuwa .

Płakać się chce .
Tylu znajomych umarło bo nie było miejsca w szpitalu , bo leczyli chorych na grype .
Mam nadzieje ze wszystkim odpowiedzialnym za ta fałszywa pandemie odbije się czkawka i to taka porządna czkawka .
Stanisław18:47, 18 sierpnia 2021
Nie wierzę w ani jedno słowo naszemu rządowi .
dzień dobry18:38, 18 sierpnia 2021
Co z tym kowidem, że aż Podhale24 zaprzestało podawania dziennych statystyk?
Paprootka18:19, 18 sierpnia 2021
Takie pierdoły opowiada że zajady pękają ze śmiechu.

A kłamać to on umie świetnie tylko to mu wychodzi wspaniale
A kłamać to on umie świetnie tylko to mu wychodzi wspaniale
taka prawda17:42, 18 sierpnia 2021
Jakoś premierowi i radzie medycznej nie przeszkadza, że dla "rozbuchanej" plandemii w ciągu 1,5 roku zmarło w Polsce nadmiarowo ok. 120 tys. osób na nieleczone przewlekłe choroby bo zamknięto służbę zdrowia...Tylko wymyślają co chwilę warianty: z Kent, delta, lambda, kappa. Aha gdyby szczepionka/preparat były bezpieczne to by rząd nie bał się wziąć odpowiedzialności za powikłania poszczepienne. To takie proste do przemyślenia...Nie jestem antyszczepionkowcem, bo swoje dzieci posyłam na szczepienia przewidzianymi w danym wieku szczepionkami, ale są to szczepionki sprawdzone i używane od kilkunastu/kilkudziesięciu lat.
Optymista17:34, 18 sierpnia 2021
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom.
Podhale dba o własny biznes a nie o biznes polityków.
Stahu17:33, 18 sierpnia 2021
Okej, a Ci co się zaszczepili to co? mają cierpieć przez innych??
Optymista17:31, 18 sierpnia 2021
@Radek
Sprzedali za 30 srebrników.
Radek17:23, 18 sierpnia 2021
*** , 99 procent zgony to covid ...hehhe smutne to ze aż śmiać się chce .

Bo ludziom zaszczepionym umierającym po szczepionce wpisuje się zawał .

A ludziom nie zaszczepionym umierającym na zawał wpisuje się covid .

Lekarze gdzie wasza klauzula sumienia gdzie przysięga ..????
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas