List w sprawie blokowania przez mieszkańców ul. Ogrodowej miejsc postojowych - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Jabłonka
Clouds
12°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 7.848 km/h Wilgotność: 92 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
03.09.2021, 14:37 | czytano: 12367

List w sprawie blokowania przez mieszkańców ul. Ogrodowej miejsc postojowych

LIST. "Jako osoba dojeżdżająca samochodem codziennie do pracy na ul. Ogrodową na wolnych miejscach spotykam tzw. "rezerwacje" mieszkańców. Problem z dnia na dzień narasta i pojawia się coraz to więcej miejsc, na których znajdziemy takie rzeczy jak krzesła, wiaderka, lub w zależności od inwencji twórczej - drewniane konstrukcje przypominające szlaban" - pisze nasza Czytelniczka.

zdj. Czytelniczki Podhale24
zdj. Czytelniczki Podhale24
W swoim liście pyta: "czy każdy przyjeżdżający do Nowego Targu samochodem musi wozić w bagażniku tego typu "blokady' żeby móc zaparkować? Czy mogę pełnoprawnie usunąć przeszkodę i narazić się na odwet w postaci uszkodzonego samochodu? Czy policja może w takiej sytuacji zareagować? Jak reagować, kiedy parkując słyszysz obelgi i krzyki w stylu "ja tutaj zawsze parkuje!", "to moje miejsce parkingowe, bo tutaj mieszkam!".

Na koniec dodaje - "sama nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, osób oburzonych i zmęczonych tą sytuacją znajdzie się na pewno więcej". Przesłała nam też zdjęcie na dowód owej "małej architektury" pojawiającej się na chodnikach".

Przypomnijmy, że za kilka dni zapaść ma decyzja o powiększeniu w Nowym Targu strefy płatnego parkowania. Obejmie ona także część ul. Ogrodowej.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Ogrodowa18:56, 5 września 2021
Ja stawiam słupek pod domem na wysokości bramy wjazdowej, bo jak go nie ma to kierowcy parkują mi centralnie na bramie wjazdowej i nie mogę ani wyjechać, ani wjechać.
RS01:31, 5 września 2021
Nie wiem w czym problem??? Jest wyznaczone miejsce parkingowe i jest zastawione czym kolwiek np. krzesełkiem... stajesz wysiadasz z auta, wyp***. takie np krzesełko na chodnik i parkujesz... nikt nie ma prawa parkować krzesełka na miejscu parkingowym... tyle w temacie
Janusz :)01:14, 5 września 2021
Merytorycznej odpowiedzi doprasza się ktoś, kto pisze: "Policja powinna rozdawać mandaty na lewo i prawo zarówno jednym i drugim januszem i już by się budżet miasta podreperować."

Jak tu poważnie dyskutować z kimś kto nawet nie wie, że mandaty nakładane przez policjantów nie wpływają do kasy miejskiej, a likwidacja straży miejskiej była wynikiem konsultacji społecznych, a nie samodzielnej decyzji burmistrza.

Ty się "Przyzwoity" do-edukuj nie tylko tematycznie, ale i ortograficznie ("porządek" piszemy przez "rz", a słowo "odróżniacie" przez "ż"), i gramatycznie ("już by się budżet miasta podreperować" - bełkocik ci wyszedł, mistrzu). Jak opanujesz podstawy materiału - zgłoś się, porozmawiamy.
Przyzwoity23:58, 4 września 2021
Do @ Janusz
Komentarz pisany na telefonie jadąc autobusem po dziurawej drodze więc jakiś błąd mógł się wkraść. Miło że jesteś taki uważny, a teraz Panie Miodek odnieść się merytorycznie do mojego komentarza jeśli potrafisz :)
wykonawca23:49, 4 września 2021
a może jest to przed domem te pachołki ażeby wykonaca zrobił mi remont domu i miał gdzie zaparkowac dlatego one stoja może z 2 dni i po problemie a tu halo szkoda gadać
Zakaz12:38, 4 września 2021
Trzeba zrobić zakaz parkowania dla wszystkich, wbić słupki i spokój. Nawet kobieta z wózkiem będzie maiła jak przejechać chodnikiem.
Za kilka lat i tak 80% samochodów zniknie, bo co któregoś będzie stać na eko-auto nie straszne niż, ubezpieczanie i mandaty po 5000 zł.
Myślicie, że jak naprawa w serwisie elektrycznego eko-auta po stłuczce kosztuje kilkadziesiąt a nawet sto tysięcy złotych to po ile będzie OC i kogo będzie stać - może lekarzy, ogóle pułap zarobków 20000 wzwyż, nielicznych jak kiedyś na Syrenkę.
SKA SKA SKANDAL08:26, 4 września 2021
A ja mam helikopter...
Szarwark06:21, 4 września 2021
@nowotarżanin, to niezły bajkopisarz. Szczególnie z tą matką "
matka siedzi z tyłu" idealny przykład do jego bajki. Jeśli chodnik zrobiony jest przez miasto to nie może on być twoim prywatnym ogródkiem bo miasto nie buduje nikomu prywatnych chodników. Podpieranie się policją też nie może być prawdą bo gdyby tak było to wszędzie ludzie goniliby ze swoimi mapkami geodezyjnymi i pokazywali o, proszę ja tu mogę parkować na środku drogi, bo to jest moje.Taka sytuacja z nieuporządkowanymi własnościami jest wszędzie a na wsi szczególnie ale nikomu nie przychodzą do głowy takie bzdury jak tobie.
Polewka z cebulakow23:03, 3 września 2021
Czy ja dobrze rozumiem komentujacych, ze zakaz parkowania na chodniku dotyczy tylko przyjezdnych, natomiast mieszkańcy mogą nielegalnie stac na prawie calym chodniku uniemoliwiajac pieszym przejście? Ha ha ha dobre! Janusze i cebula.
Ogólnie ja bym te graty zaliczył do smieci. Wyrzucajac do kosza te eksponaty "zrób to sam" jeszcze bym zrobil dobry uczynek dla środowiska :) brak wykupionego miejsca i brak koperty=wolne miejsce dla wszystkich. W koncu drogi budowane są rowniez z moich podatkow.
Pozdrawiam cieplutko mieszkańców, dziękuję ze odśnieżacie mi w zimie miejsca parkingowe :)
Jeszcze takie pytanko: czy jak jeździcie do zakopanego do pracy wielcy mieszczanie, to macie wykupione miejsca? To ja szybciutko sam sobie odpowiem: nie, stajecie na zakazach jak leci, pod mostami, wiadutkami, na miejscach dla niepelnosprawnych. Takze i ja bede stawal u "was", tzn=miejskim parkingu.
Ilda22:42, 3 września 2021
Przecież jest parking na końcu ul. Ogrodowej ( stara targowica) chyba ogólnodostępny, więc w czym problem żeby tam przyjeżdżający do pracy w mieście mogli zaparkowac swoje samochody. No chyba że korona z głowy spadnie, bo trzeba podejść na nogach do pracy to już inna sprawa!!! Koło kościoła NSPJ też jest parking, i z tego co widziałam jest zawsze zapełniony. Tylko ilu tam parkujących da na tace w niedzielę na utrzymanie parkingu? Jak się
ma samochód, to i też powinno się mieć kasę na parking.
nowotarżan22:15, 3 września 2021
@(pseudo)Przyzwoity z 19:35. I tu się mylisz. "Chodniki" w mieście mają różny status prawny. Idziesz sobie po czymś co wygląda jak chodnik, ale prawnie może to nie być chodnik tylko ogródek prywatny. Są ludzie, którzy płacą podatki nawet za drogę, miasto zaś nie wykupuje. Są ulice, gdzie dwa domy mają chodnik, gdyż sprzedały miastu swoją własność, a właściciel trzeciego domu obok nie sprzedał i "droga", a nie tylko chodni są na jego posesji. I teraz wyobraź sobie, że czekasz na karetkę do chorej matki, "chodnik" przed twoim domem to tak na prawdę twój ogródek (pewni, bo milicję jakiś osioł wezwał, że auto trzymam i po zapoznaniu się z papierami milicjanci orzekli, że w ogródku mogę sobie trzymać i żadne 1,5 m nie obowiązuje, bo to nie chodnik a prywatna posesja), a tu znienacka KTT parkuje pod twoimi drzwiami ("A co, taki owaki przy.. ci" -kiedy prosisz by odjechał) i matkę z drzwi do karetki przez pół ulicy muszą nieść. I co ty byś zrobił. Miasto ma nieuporządkowane stosunki własności. Blokowcy pasożytują na mieszkańcach starego miasta. A okoliczni włościanie u siebie na wiosce pogonią z widłami, a w mieście na cudzym są hojroki. Ty, pseudoprzyzwoity, nie generalizuj. Najpierw się dowiedz, a potem osądzaj.
Uciekinier z miasta20:05, 3 września 2021
Też bym zastawiał jakbym mieszkał w mieście. Po pierwsze aby nie nosić zakupów kilometry. A po drugie chodnik masz sobie sam odśnieżyć więc i jest to moja część chodnika.
Janusz :)19:51, 3 września 2021
Przyzwoity - zainwestuj w słownik ortograficzny.
Przyzwoity19:35, 3 września 2021
Dokładnie chodnik to nie wasza własność. Sam mieszkam w centrum, ale nigdy do głowy by mi nie przyszło wystawiać takie konstrukcje pod domem. Zdajecie sobie ludzie jacy z was janusze? Wykupcie sobie miejsce wyrysujcie kopertę i jak ktoś wam takie miejsce zajmie to dzwońcie na policję, ewentualnie na wykupionej kopercie sobie stawiajcie te skrzynki po ziemniakach jak macie taki sentyment do nich. Inna sprawa to te janusze które stają na zakazach, albo w okolicy skrzyżowań i zasłaniają widoczność narażając resztę uczestników ruchu i pieszych na niebezpieczeństwo. Policja powinna rozdawać mandaty na lewo i prawo zarówno jednym i drugim januszem i już by się budżet miasta podreperować. No, ale jak zamiast burmistrza mamy "burmistrza" co nic nie potrafi /nie chce/ nie może to nic się w tej kwestii nie poprawi. Zlikwidował straż miejską i w zamian nie zapewnił nic co utrzymywało by pożądek w tej mieścinie między Krakowem, a Zakopanem, która jedyne z czego słynie w mediach to wiecznych korków i rekordowo zanieczyszczonego powietrza i niebawem też z tego, że mieszkańcy uwielbiają stawiać te artystyczne instalacje z Rusiecka w okolicy swoich domów.
P.s. Do wszystkich stawiających te konstrukcję kontrargumentujących że parkowanie pod waszymi domami przez innych ludzi niż wy to to samo jakby ktoś im na ogrodzie zaparkował to może was zdziwię, ale to nie to samo. Odrórzniacie wy teren prywatny od ogonie dostępnego chodnika?
I po drugie twierdzicie, że pakujący na "waszych miejscach" łamią przepisy, bo nie ma tam 1,5 metra ostępu, to w takim razie jak wy tam pakujecie i po co tak zawzięcie bronicie tych nieprzepisowych miejsc?
ja18:54, 3 września 2021
najwięcej wciskają się pracownicy starostwa bo ich nie stać żeby wykupić abonament i parkować przy starostwie
XXX18:50, 3 września 2021
o CO TA WOJNA a od kiedy to mozna parkowac na jezdni lub na chodniku tak mowi prawo o ruchu drogowym a moze prawo jazdy do weryfikacji
Burok18:10, 3 września 2021
@ do Tubylców - a Ty co mieszkasz w pokoiku w czynszówce i myślisz że Miasto istnieje dla Ciebie ?
Mieszkaniec Nowego Targu17:45, 3 września 2021
@Do Tubylców Tak samo jak i pracowników, którzy nie mają gdzie parkować, bo przy ich pracy jest płatny parking. Parking dla nich jest na starej targowicy. Ciekawe czy byłby Pan/Pani zadowolona jakbyście dbali o ulice, sprzątali, odśnieżali w zimie, a później ktoś Wam zajmie miejsce.
Wsiowy17:41, 3 września 2021
Najlepiej będzie, jak się wypowie na ten temat uprawniona instytucja.... czy wolno przyjedziemu zaparkować na drodze w wyznaczonym miejscu pod czyjąś posesją?...czy wolno właścicielowi posesji zostawiać śmieci, rowery i inne przedmioty na drodze po jego posesją?
I po kłopocie.
Miejscowy17:02, 3 września 2021
Prawda jest taka ze zatoczki postojowe sa po drugie stronie a z tej strony jest chodnik dla pieszych!!
Mandaty dawać za to17:00, 3 września 2021
to nielegalne praktyki takie zastawianie chodnika (mówię o miejscach legalnego postoju które są zastawiane w ten sposób). Już widzę oburzenie tych samych mieszkańców Nowego Targu gdyby zajechali do Krakowa i miejsca parkingowe były tak pozastawiane. Nigdzie takiego debilizmu nie widziałem.
Do tubylców16:46, 3 września 2021
Droga jak również chodnik nie są wasza własnością. Każdy właściciel nieruchomości odśnieża chodnik przed posesją ( mimo że nie należy do niego). Śmieci sprzątają służby porządkowe a jezeli ty też to nikt ci tego zabronić nie może. Nie przypisujcie sobie prawa własności do czegoś co nie jest wasze. Nie pasuje to wyprowadź się na wieś! Chcesz mieć auto blisko domu (tego bez posesji i garażu) to sobie wykup miejsce oznacz kopertą i spij spokojnie. Mieszczuchom słoma z butów wychodzi, nic więcej! Chce się mieszkać w centrum-należy się liczyć z konsekwencjami. W wielu miastach ludzie mieszkają w okolicy rynków, starówek itd i każdy potrafi zrozumieć problem z parkowanie ale tylko w Nowym Targu gabaryty wynoszą codziennie przed dom aby oznaczyć ?swoje?. Wladza miasta nie radzi sobie z problemem i daje przyzwolenie nawet na niszczenie aut turystom
Blokoś16:41, 3 września 2021
Przypominam, że zgodnie z prawem pobocze należy do zarzadcy drogi, pomimo iż w mapach widać, że to jest zabrane z działki obok. Póki co to właściciel musi to skorygować sam by nie płacić za to podatku ale nic mu tam nie wolno robić.
Zirytowany mieszkaniec16:14, 3 września 2021
Zgadzam się z poprzednimi komentarzami. Parkować każdy by chciał ale zamieść pety wyrzucane przez parkujących albo odśnieżyć w zimie to nie ma komu! Już nie wspomnę o tym że aby postał chodnik i częśc parkingu zostały nam zabrane działki. U sąsiada jakiś KTT zostawił auto i stoi tam już od ponad miesiąca! Jak człowiek ma węgiel zrzucić do piwnicy? Od tego w Nowym Targu są parkingi które notoryczne stoją puste bo przyjezdny najlepiej to by wjechał autem do samego sklepu. Centrum nie jest duże można wyjechać 10 min wcześniej do pracy i przejść się z parkingu na nogach.
Szok16:12, 3 września 2021
Góral z nt to są niestety minusy mieszkania w centrum nikt by nic nie mówił jakby to ktoś robil od czasu do czasu a nie codziennie
D16:03, 3 września 2021
Na ulicy szaflarskiej oraz ogrodowej miejsce postojowe można sobie ?wykupić? i aby nikt nie stawał na owym miejscu trzeba sobie to jakoś oznaczyć, i pilnować, ponieważ miasto oprócz wzięcia pieniędzy za to miejsce nic więcej nie zrobi.
lb16:01, 3 września 2021
przykre że już jest wojenka. polak polakowi wilkiem. jak to śpiewał t.love kiedyś - jesteśmy zrąbani.
Mieszkaniec15:59, 3 września 2021
Pani kochana proszę parkować na targowicy plac ma Pani ogromny akurat w dodatku bezpłatny :). A spacerek pomoże się odstresować idąc do pracki
Góral z NT15:55, 3 września 2021
Droga Pani oburzona,
A co ma powiedzieć mieszkaniec posesji który chce normalnie żyć. Potrzebuje zaparkować azeby zabrać starsza osobę do lekarza , czeka na transport mebli, węgla etc. A tu nagle jakaś droga Pani albo Pan przyjeżdżając do pracy lub na zakupy zostawia zaparkowany samochód pod czyimś domem na cały dzień . Czesto jeszcze na całym chodniku iż ciężko przejść. To pytam się kto w tym momencie ma być oburzony ???? Osoby przyjeżdżające samochodem do pracy powinny parkować na parkingu pracodawcy. Osoby przyjeżdżające na zakupy powinny parkować na parkingach należących do sklepów. Dlaczego pod prywatna posesja ma stać czyjś samochód cały dzień i utrudniać normalne funkcjonowanie właścicielom. ?? Przypominam iż właściciele są zobligowani do sprzątania i odśnieżania chodnika pod własnym domem. Czy ma Pani jeszcze jakieś wątpliwości ???
Burok15:45, 3 września 2021
Ciekawe czy bedzie Pani szczęśliwa jak ktoś rano postawi auto pod Pani domem , o ile takowy Pani posiada i pójdzie do pracy
Ania15:39, 3 września 2021
To może ja mieszkaniec centrum podjadę do Ciebie na wieś i zaparkuję sobie pod twoją bramą albo może i na twoim podórku... Zapewne 90% z was wbije mi siekierę w plecy. Nie umiecie uporządkować biegających psów po wsi a porządki chcecie robić w mieście.
Parkingi ogólnodostępne są na starej targowicy, koło lodowiska i niebawem koło straży. Tam sobie proszę stawać i pofatygawać d****o zeby przejść do rynku.
Mieszkaniec Nowego Targu15:29, 3 września 2021
Ojej, skoro Pani pracuje to może sobie wykupić parking, a nie zajmować miejsce mieszkańcom. Większość parkujących tam pracuje tam gdzie są platne parkingi. Po drugie wydaje mi się, że tam nie wolno parkować, a jeśli nie ma znaku to powinni postawić, gdyż nie widze tam miejsc parkingowych. Są po drugiej stronie.
Sulok15:24, 3 września 2021
Po wsiach i w Zakopanem jest zaś moda na układanie kamieni, skoli na poboczu drogi by tam nikt nie stanął. Kiedy Powiatowy Zarząd Dróg zrobi z tym porządek, bo za chwilę zaczną budować chodniki a uzurpatorzy będą oburzeni, że to ich, bo oni to pilnują i nic, nikogo tu nie chcą widzieć.
Mieszkaniec15:15, 3 września 2021
A czy biedny przyjeżdżający pan do pracy chcący zaparkować swój samochód u kogoś pod domem chociaż raz w zimie odnśnieżył takie miejsce, czy chociaż raz posprzątał chodnik czy go umył po sobie bo leje mu się olej , często zastawiacie bramy, często jest tak, że nie można nawet kosza na śmieci wystawić, więc od naszych miejsc pod domem wara bo nie dbacie o nie przez cały rok, parkować sobie na płatnych ????????
m15:12, 3 września 2021
Na Wstydliwego jest dokładnie to samo, powystawiane krzesła, wiadra, stojaki. Ich przesunięcie to gwarancja przynajmniej słownego zwyzywania albo gróźb uszkodzenia auta. Policja albo tam nie zagląda, albo ma w głębokim poważaniu takie rezerwacje.
Andrzej Pohybel15:02, 3 września 2021
O ile jestem generalnie przeciwko takim praktykom, to akurat tutaj nie rozumiem problemu. Po drugiej stronie od "blokady" jest przecież parking i to z pustymi miejscami parkingowymi. To będzie jest "blokada" i tak jest zakaz parkowania - chodnik jest za wąski by pozostawić zgodnie z prawem 1,5 m na chodniku. Czy pisząca list, informuje oficjalnie, że sama łamie prawo?
ali14:52, 3 września 2021
Ludzie myslą żę pas drogowy to jest ich własność i mogą to robić . Burmistrz wydał kiedyś polecenie żeby ZGZiR zbierał z drogi te przeszkody ale chyba nic sie nie zmieniło wręcz nasila sie problem . Taką sytuację rozwiąże tylko powiększenie strefy płatnego parkowania .
avivat14:51, 3 września 2021
Nowy Targ miasto bezprawia komunikacyjnego. Parkują jak chcą, grodzą gdzie chcą, jeżdżą jak chcą np. rozmawiając przez komórkę, jedząc itp. itd. Czy kogoś to jeszcze dziwi?
nowotarżan14:45, 3 września 2021
Sprawa jest prosta. Na starym grelu, długiej i ogrodowej i innych ulicach nie ma prawie żadnych chodników, tylko wiele prywatnych ogródków na których miasto położyło kostkę. Jak pryjezdne będą warczeć, to zdejmiemy kostkę, oddamy Watysze i postawimy płoty, aby móc pod swoim domem i na swojej własności parkować ile tylko zapragniemy. PS. Kombinacje z geoportalem zdają się na nic. My mamy stare mapy!
Sys14:44, 3 września 2021
Bardzo dobrze robią . Ci co mieszkają nie mają gdzie zostawić własnego samochodu bo ktoś przyjechał do pracy i zostawia na parę godzin . Są parkingi to proszę tam zostawiać.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas