Wystartował jeden z najtrudniejszych wyścigów kolarskich w tej części Europy. Start w Kościelisku (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Nowy Targ
Rain
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 7.776 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
102 %
Nowy Targ
58 %
Zakopane
204 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 51 | 102 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Rabka-Zdrój
Dostateczna
PM 10: 102 | 204 %
11.09.2021, 11:03 | czytano: 4686

Wystartował jeden z najtrudniejszych wyścigów kolarskich w tej części Europy. Start w Kościelisku (zdjęcia)

Z Kościeliska wystartował rano Małopolska Tatra Road Race, najcięższy wyścig kolarski dla amatorów w Europie Środkowej i z najbardziej widokową trasą.

Fot. Piotr Korczak
Fot. Piotr Korczak
Podjazdy, które znajdują się na trasie już na stałe wpisały się w kanony polskiego kolarstwa: Pitoniówka, Ostrysz, Słodyczki, Bachledówka, a w tym roku do tego grona dołączy zapewne nowy podjazd Michnówka na granicy Cichego i Dzianisza.Uczestnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów: HARD o długości 54 km i przewyższeniem 1590 m oraz HELL o długości 120 km i przewyższeniem ponad 3300 m.

Hasłem przewodnim imprezy jest "HARDasHELL", które idealnie oddaje trudy wyścigu. Profil trasy wygląda jak grzebień, na trasie jest mnóstwo kilkukilometrowych podjazdów o znacznym nachyleniu.r/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
zaopatrzeniowiec12:36, 12 września 2021
Pytam kto o normalnych zmysłach organizuje takie hucpy w szczycie sezonu turystycznego, a w dodatku w dniu roboczym oraz przy takich utrudnieniach jak remonty prawie wszystkich dróg na Podhalu, oraz panującymi bardzo wzmożonym ruchem samochodowym.Kto wyrówna straty poniesione przez ludzi takich jak budowlańcy, rolnicy zaopatrzeniowcy, firmy przewozowe, składy budowlane itp.Ta hucpa zwana wyścigiem kolarskim dla emerytów to himalaje braku wyobrażni, oraz poczucia realizmu, to wręcz kpina z mieszkańców, oraz ludzi ciężko pracujących na trasie tego niby wyścigu.
kolarze i rowerzyści10:28, 12 września 2021
@WITEK - w takim regionie mieszkamy, że utrudnienia drogowe występują z różnych powodów. Najazd turystów to najczęstsza przyczyna, a przecież coraz więcej ludzi żyje z turystów. O pielgrzymkach i redykach owiec nie wspomnę. Mieszkańcy niektórych wschodnich terenów Polski zazdroszczą nam i nic nie mieliby przeciwko takim utrudnieniom, byleby tylko więcej turystów chciało ich odwiedzać.
WITEK00:06, 12 września 2021
Przez ten wyścig w wioskach przez które przejeżdżali kolarze był drogowy armagedon. W Nowym Bystrym, Ratułowie czy Czerwiennem był istny dramat. Drogi miały być zamykane na chwilę, na czas przejazdu kolarzy a otwierane były na chwilę bo kolarze tak się rozciągnęli. Odnoszę wrażenie, że komuś, zależy aby mieszkańcy Podhala już całkiem stracili cierpliwość do rowerzystów. Organizacyjny dramat i chaos....
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas